Kombinácia skvelého jedla, úžasnej architektúry, bujarého nočného života, to všetko ponúka Barcelona, ktorá je top turistickou destináciou. Prinášame vám niekoľko tipov a trikov, ktoré vám pomôžu spoznať mesto a užiť si čas v Barcelone ešte viac.

Objavuj

Barcelona je jednou z najväčších turistických destinácií v Európe a ako to už býva v každom väčšom meste aj tu platí, že vždy sa nájde niekto s úmyslom využiť nevedomých turistov. Urobiť si malý prieskum nikdy nie je na škodu. Odporúčame si vopred zistiť na čo všetko si  treba dať pozor, čoho sa vyvarovať, istotne sa vám to vyplatí a vyhnete sa akýmkoľvek nepríjemným skúsenostiam. Zaplatiť za zmrazenú paellu, predpripravenú sangriu či chabý pokus o flamenco na bočnej ulici La Rambla nebude znamenať veľmi dobrý štart pri spoznávaní mesta.

Hľadaj

Barcelona je mesto známe svojou architektúrou od modernistických vzorov koncom 20. storočia až po najnovšie budovy špičkových medzinárodných architektov. Niektoré z týchto pamiatok sú veľmi dobre označené, ďalšie,  anonymné diela je potrebné niekedy vyhľadať. Pri prehliadke mesta majte oči vždy otvorené pretože sa môže stať, že prechádzate okolo najkrajšieho domu, aký ste kedy videli. 

Prejav rešpekt ku kultúre Barcelony

Podobne ako každá zo španielskych autonómnych provincií má Katalánsko silnú miestnu identitu s vlastnými kultúrnymi črtami a tradíciami. Prejavte rešpekt keď rozprávate miestnym obyvateľom o vašich plánoch, napríklad býčie zápasy Katalánci odsudzujú. Existuje veľa miest v Barcelone, ktoré ponúkajú flamenco show. Tento tanec je typický pre juh Španielska, nemá históriu v Barcelone.

Prechádzaj sa

Hlavné mesto Katalánska je najlepšie preskúmať pešo, obzvlášť historické centrum mesta. Úzke cesty gotickej štvrte nie sú vhodné pre autá či autobusy takže vaše nohy budú vaším najlepším spojencom na ceste do týchto nádherných oblastí. Navyše týmto spôsobom ušetríte peniaze, urobíte láskavosť životnému prostrediu a budete mať viac času obdivovať okolie.

Sangriu vymeň za nápoj typický pre Barcelonu

Väčšina turistov si pri pomyslení na relax s dobrým drinkom v ruke v Španielsku predstaví sangriu. V skutočnosti to nie je veľmi dobrý ťah v Barcelone. Namiesto sangrie si radšej zvoľte ako aperitív pohár vermutu, dobrého vínka, prípadne vyskúšajte pohár tradičného šumivého vína Cava, ktoré sa vyrába rovnakým postupom ako francúzske šampanské.

Dávaj si pozor na svoju tašku

Bohužiaľ, Barcelona stále zápasí s problémom vreckových krádeží, pri ktorých sa zlodeji primárne zameriavajú na turistov. Aby ste sa vyhli dlhej fronte na polícií, nenoste cennosti so sebou, majte svoju tašku vždy zatvorenú a najlepšie zavesenú pred sebou. Nedávajte si peňaženku ani mobilný telefón do vrecka ani ich nenechávajte na stole v reštaurácií.

Dopraj si výhľad z kopca

Jeden z najlepších spôsobov ako si vychutnať nádherný výhľad na Barcelonu je vystúpiť z centra mesta a vyraziť na neďaleké kopce. Z vrchu Tibidabo si môžete vychutnať panoramaticky výhľad na mesto. Ľahšie dostupný Montjuïc je v pešej vzdialenosti od centra mesta a je domovom niekoľkých krásnych parkov a záhrad s príjemnými výhľadmi na mesto.

Vyskúšajte jedlo z morských plodov

Ako mesto na pobreží mora, Barcelona je domovom niekoľkých vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú morské plody. Nájdete tu klasické jedlá ako sú homáre, slávky alebo škeble, ale aj nezvyčajné morské plody ako ježovky. Navyše veľa z nich nájdete v ponuke tapas v rôznych reštauráciách.

Pozri si najznámejšie pamiatky

V Barcelone sa nachádzajú nádherné pamiatky, ktoré určite musíte vidieť aspoň raz za život. Je tam toho však oveľa viac než len Ra Lambla či Sagrada Família. Menšie, ale dobre známe štvrte ako je Sants alebo Poblenou majú svoje čaro a veľa pamiatok, umeleckých projektov či hudobných súborov. Stojí za to vybočiť z klasickej turistickej trasy, nepochybne vás neminie odmena v podobe skvelých zážitkov.

foto: c1.staticflickr.com, publicdomainpictures.net, cdn.pisabay.com, upload.wikimedia.org
zdroj: theculturetrip.com

Lionelko

8
2018-11-26 20:20:51

K tým pamiatkam by som priradil ešte Camp Nou :-)

TeckaCarka

4
2018-11-26 21:35:25

Jako misto k navstiveni urcite. Ale pamatka??? To je jako kdybys rekl ze San Bernabeu je pamatka. Ne, ne, ne.

GabrielSVK

6
2018-11-27 00:36:16

Sakra, teraz som hladný :D

Rasto

10
2018-11-27 08:16:49

Peťa, veľká pochvala za Tvoje články, aj keď sa dotýkajú futbalu väčšinou len okrajovo.

buko1046

8
2018-11-27 08:47:25

Barcelona je podla mna najkrajsie mesto v europe chodim tam strasne rad vzdy tam najdem nieco nove

Váš účet je zablokovány! Nemôžete pridávať komentáre do:
Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť.