FC Barcelona včera na pôde Levante zvíťazila jednoznačne 5:0 a dokonale sa tak pomstila za posledný vzájomný súboj z uplynulej sezóny, kedy prehrala 5:4 a v poslednom zápase ročníka 2014/2015 prišla o neporaziteľnosť.

Blaugranas v zápase museli experimentovať, pretože vzhľadom na zranenie Sergiho Roberta a Semeda tréner Valverde nemal k dispozícii typického pravého obrancu. Hralo sa tak na troch stopérov, no Piqué, Lenglet a Vermaelen si poradili na výbornú a aj vďaka fantastickému ter Stegenovi si mužstvo udržalo čisté konto.

Zápas však patril Messimu, ktorý opäť raz dokázal, kto je skutočne najlepším hráčom sveta a nad výsledkami rôznych ankiet z toho roka sa môžeme akurát tak pousmiať. Argentínčan hrajúci skôr ako stredný záložník si na konto v priebehu 17 minút pripísal 3 góly a na zvyšné dva prihral. Za bilanciu 3+2 by sa nehanbili ani najlepší hokejisti.

Zápas však vyšiel takmer všetkým hráčom, čo na trávniku bolo vidieť, keď Katalánci mali hru predovšetkým v druhom polčase úplne pod kontrolou. Známky v hodnotení túto skutočnosť odzrkadľujú.

zdroj: sport.es whoscored.com sofascore.com

jokerito

34
2018-12-17 10:57:26

MESSI 10, mám to tak rád. Je to ako , že ráno a slnko znovu vyšlo a obloha je stále modrá :)

Fishinko

17
2018-12-17 10:58:57

som čakal, že dembeleho sejmu s tym hodnotenim, ale zahral velice obstojne, hlavne co sa tyka obrany.. na tej smykacke jak dostal zltu bolo vidno, ze nie je obranca a nevie jak spravne seknut hraca

Nalim

37
2018-12-17 11:04:31

Prakticky ho ani nezasiahol do nôh, ale útočník mu prepadol cez nohy. Prísna žltá.

Fishinko

10
2018-12-17 11:10:55

ja viem, to bolo skor nemotorne ako neake umyselne..

ximpp

6
2018-12-17 11:16:20

Celkem souhlas, možná Vidal a Busi v průměru víc. Není tam spočítaný Messiho průměr. :-)

erdzo

24
2018-12-17 11:19:55

Čo už musí Ter Stegen spraviť aby mal hodnotenie aspoň 9? Pochytal niekoľko veľmi náročných lôpt, ktoré keby skončia gólom tak nikto nič nemôže naňho povedať.

Grent

17
2018-12-17 11:29:47

pravdepodobne by musel cely zapas lietat v brane a az po poslednom hvizde sa dotknut zeme

2018-12-17 16:09:59

Ter Stegen minimum 2. hráč zápasu. Minimálne. Lebo ak dal Messi 3 kusy a ter Stegen chytil isté 4 góly tak ... Podcenený je Rakitič (pressingom získaná lopta na hrane šestnástky súpera pred 1. gólom, Busquets laserový pas pred 2. gólom). A Dembele 1. polčas pravý bek - super, po ňom Raki pravý bek - žiadna chyba ! A Pique absolutórium (nie kvôli gólu i keď ukázal že vie byť technik nie len hlavičkár). Kompletn výkon i keď rozbeh bol pomalší. Noa čo : nestačí 5 kusov ? Bohate.

FCBarcelona2018

2
2018-12-17 16:15:48

Coutinho neviem či 6 nie je vysoké ohodnotenie. Každý zápas hrá slabšie a slabšie. Dembelé tiež si myslím, že max. známka pre neho by bola 6. Včera mu to nešlo. Naopak L.Suárezovi by som dal 9 lebo bojoval, dal gól a prihral na jeden a pri treťom pekne prepustil loptu Messimu.