Zápas Villarrealu s Barcelonou bol ďalším dôkazom toho, že Barcelona bojuje stále až do konca a nikdy sa nevzdáva. Efektivita mužstva v posledných minútach ligových zápasoch sa odráža v náskoku, ktorý Blaugranas majú pred Atléticom Madrid.

V tejto sezóne hráči FC Barcelona už niekoľkokrát otočili vývoj zápasu vo svoj prospech a to v úplnom závere stretnutia. Bolestivo sa o tom presvedčili napríklad hráči Rayo Vallecano, ktorí na domácom trávniku ešte v 87. minúte viedli 2:1. Neskôr vyrovnával Ousmane Dembélé a v samotnom závere strhol víťazstvo na stranu Blaugranas Luis Suarez. Barcelona z Vallecas vycestovala s plným bodovým ziskom.

Podobnú situáciu zažili zverenci Ernesta Valverdeho v stretnutí so Sevillou, keď do polčasu prehrávali 1:2 a nakoniec sa do metropoly Katalánska vrátili s trojicou bodov. Messi strelil gól na 2:3 len 5 minút pred záverečným hvizdom. Luis Suarez následne v 93. minúte výsledok zápasu poistil.

Takisto zápas na Wanda Metropolitano Katalánci zachránili až v samom závere, pretože Ousmane Dembélé vyrovnával na 1:1 v 87. minúte. Táto remíza bola pritom nesmierne cenná, pretože ako sa ukázalo, práve Atlético je najväčším súperom Barcelony v boji o titul v tejto sezóne.

Spomenúť musíme aj bod, ktorý Katalánci zachránili v súboji s Athletic Club Bilbao pred vlastným publikom. Len niekoľko minút pred koncom vyrovnávajúci gól strelil Munir El Haddadi, ktorý v tom čase ešte obliekal dres Blaugranas.

Ak to zrátame, Barcelony gólmi, ktoré vsietila po 80. minúte, získala až 8 bodov do tabuľky La Ligy. Táto korisť je nesmierne cenná, pretože v súčasnosti je to rozdiel práve 8 bodov, ktorý delí vedúcu Barcelonu od druhého Atlética Madrid.

zdroj: marca.com

sagradarambla

23
2019-04-04 09:57:35

Len sa nezacat na toto prudko spoliehat.
Treba hrat od zaciatku a netreba na konci nic dobiehat.

FCBarcelona2018

17
2019-04-04 10:26:58

Vždy treba hrať tak, aby po prvom polčase bolo 3:0 pre nás a druhý polčas môžeme kľudne odkontrolovať a nie pred koncom zápasu zažívať nervy a stresy ako poslednýkrát.

harry525

11
2019-04-04 11:14:19

Zapas s Vilarealom nam naopak ukazal, ze mozme vyhravat aj 0:2 do 20m, pokial prepnu na "setrny mod" a prestanu hrat, super dokaze vyrovnat...

PETERKRIZAN

1
2019-04-04 14:36:21

trebalo zmeniť taktiku za 2:0 ale valverde spi do 2:4 na striedacke,nevidel ako lahko si vytvaraju sance,ja by som nuloveho umtititiho dal prec,busquets na jeho miesto a alena do zalohy,lebo tam chybal pohyb,ak uz rakitica chcel nechat odychnut,alebo semeda a sergi do zalohy ktory hral vyborne