Xavi Hernández vstúpil do svojej trénerskej etapy pravou nohou a so svojím družstvom sa mu podarilo dostať do štvrťfinále Ázijskej ligy majstrov. Jeho Al Sadd vyradil ďalší katarský celok Al Duhail po tom, čo v súčte oboch súbojov dvojzápasu triumfoval pomerom 4-2.

Podobne ako v prvom súboji, aj v odvete zaznamenal prvý presný zásah Akram Afif, hviezda Xaviho mužstva, ktoré dominovalo prakticky celý súboj. Tento prvý gól sme videli v dvadsiatej prvej minúte po peknej akcii, pričom bol vyvrcholením obrovskej aktivity Al Sadd.

V nasledujúcich minútach mali Hernándezovi zverenci hneď niekoľko dobrých príležitostí na to, aby rozhodlo definitívne o osude celého osemfinále, a to sa napokon podarilo Abdelkarimovi Hassanovi. Po zmene strán sme ešte videli dva presné zásahy, hostia dokázali skorigovať výsledok zásluhou Edmilsona, no skóre sa naposledy menilo po vlastnom góle Mohammediho.

Z celku, ktorý koučuje bývalý kapitán FC Barcelona, sa tak stáva jediný katarský zástupca medzi osmičkou najlepších v prestížnej Ázijskej lige majstrov. Al Sadd má obrovské ambície, ktoré ešte vzrastú po tom, čo jeho futbalisti zvládli mimoriadne náročný dvojzápas s tímom, s ktorým tradične súperí o trofeje na domácej scéne.