Barcelonský kádr má na kontě dalšího zraněného. Zatím posledním do party je Clément Lenglet, který tak musel vynechat zápas proti Leganés.

Clément Lenglet musel vynechat sobotní zápas proti Leganés, který naváže na skončenou reprezentační přestávku. Francouzský zadák totiž ucítil během pátečního tréninku svalový problém ve svém lýtku, tudíž své spoluhráče podpořit nemohl. Vypadá to, že hlavním důvodem je hráčova vytíženost - během posledního týdne totiž odehrál celkem 180 minut, tedy oba celé reprezentační zápasy v rámci kvalifikace na EURO 2020. Utkání proti Moldávii (2-1) a Albánii (2-0) si tak zřejmě vybrala svou daň.

Jak bývá v poslední době zvykem, Barcelona ve svém prohlášení nestanovila přesné datum určení Lengletova návratu. Jeho místo v týmu však může zaujmout Ronald Araujou z Barcelony B, z prvního týmu má Ernesto Valverde k dispozici Gerarda Piquého, Samuela Umtitiho a Jean-Clair Todiba. Nicméně pouhým zraněním Lengleta problémy v obraně nekončí. Jednak má Txingurri problém s krajními obránci, kdy Jordi Alba i Nélson Semedo jsou zranění, jednak jsou zde potíže s Gerardem Piquém. Ten má totiž jako hlavní představitel společnosti Kosmos plné ruce práce s organizováním právě probíhajícího Davisova poháru, jenž se koná v Madridu, a na fotbal tak není 100% koncentrován.

zdroj: sport-english.com