FC Barcelona má dnes začať ďalšiu fázu prípravy na obnovenie sezóny. V tejto fáze sú už povolené tréningy v menších skupinách. Madridský denník AS zhrnul prvú individuálnu fázu tréningov a menoval hráčov, ktorí mali počas tohto obdobia zaznamenať najlepšie výsledky.

Hlavným cieľom prvej fázy tréningov po návrate z karantény je to, aby hráči dosiahli čo najlepšiu kondíciu. Klub chce hráčov čo najlepšie pripraviť na náročnú koncovku sezóny a aby sa tak mohli vyhnúť zraneniam. Barcelona bude postupne zvyšovať záťaž na tréningoch a vďaka GPS vestám dôkladne zaznamenáva všetky údaje o výkonnosti svojich hráčov. Ide pritom o dáta rôznych fyzických aspektov.

Denník AS vyzdvihol skvelú formu niekoľkých hráčov. Práve títo futbalisti Blaugranas dosiahli najlepšie výsledky v prvej fáze tréningov. Ide najmä o záložníkov a takisto jedného krajného obrancu. Frenkie de Jong je lídrom v štatistike prebehnutej vzdialenosti, Nélson Semedo zas prebehol najviac metrov v šprinte, Arturo Vidal prebehol najväčšiu vzdialenosť bez toho, aby sa nejako významnejšie unavil a Ivan Rakitić preukázal najlepšiu regeneráciu po tréningoch. Zaujímavosťou je, že až traja z týchto hráčov môžu Barcelonu opustiť počas najbližšieho letného prestupového obdobia.

Madridský denník zároveň informuje, že trénerský štáb je s prvým týždňom tréningov spokojný a proces prípravy na tréningoch prebieha podľa plánu. Takmer všetci hráči splnili vytýčený cieľ, čiže dosiahli 50% bežnej fyzickej zdatnosti. Pripomenieme, že podľa AS sa hráči vrátili do Ciutat Esportiva pripravení na 40-45%, pričom sa očakávalo, že ich pripravenosť bude na úrovni 30-35%. Jediným problémom je zatiaľ zranenie Samuela Umtitiho.

zdroj: as.com
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-05-18 10:51:47
že Ivan ukázal najlepšiu regeneráciu po tréningoch tak to sme dopadli..
messso 2020-05-19 09:01:27
To môže byť spôsobené dobrou genetikou, poctivejším strečovaním alebo lepšie nastaveným jedálníčkom. Okrem iných smaozrejme... Nie je to nič, kvôli čomu by som niekoho uprednostňoval pred druhým.
2020-05-18 10:52:49
Rakitič regeneruje a oddychujepočas celého zápasu, aby sa náhodou neunavil, tak sa potom ani nečudujme takémuto výsledku...
2020-05-18 12:08:19
Troch som uhadol, namiesto Rakitica som tipoval Braithwaita.....
2020-05-18 12:38:33
Tak dobre som sa nezasmial strašne dlho. Spomenul som si, ako mi môj tréner raz povedal " ako si to trénoval keď si už tak rýchlo plný síl,, :D :D
2020-05-18 15:17:30
No tych troch beriem, ze to su dobre statistiky ale ta Rakiticova statistika neviem ci je az taka pozitivna.
LaBrie 2020-05-18 15:50:27
Mozno pozical vestu psovi :DDDD
emiliano Premium
2020-05-18 19:34:40
Štatistika Rakiho neznamená nič. Vo futbale je dôležitá rýchlosť na prvých dvoch - troch metroch. A potom šprint na 20 - 30 metrov. Poklusávať hoci aj celý zápas bez únavy, to nemá význam.
2020-05-19 11:50:31
Wau, wau, wau ! Nestačím sa čudovať koľko tu máme trénerov a fyzioterapeutov. Rakitičova štatistika je zanedbateľná ? Naozaj ? Spomente si na časť sezóny, keď sa hrá pravidelne streda-sobota Liga majstrov, pohár, liga a všetci chcete aby tréner rotoval, ale aby sme nestratili body ! Práve hráči ktorí dobre regenerujú ako napríklad Rakitič môžu odohrať aj dva zápasy za týždeň práve vďaka tejto regenerácií, ktorá je spôsobená dobrým stravovaním, poctivím strečingom, dobrým spánkom, a celkovo profesionálnemu prístupu k futbalu. To že Rakitič je z formy to vieme všetci, ale vysmievať sa tomu že vo veľmi dôležitej štatistike ktorá k futbalu neodmysliteľne patrí je úbohé. Taktiež si treba uvedomiť koľko má Rakitič rokov. Má 32 !!! V 32 rokoch regeneruje lepšie ako mladí chlapci ako Fati, Semedo, Roberto, Firpo atď... To o niečom hovorí. Každí kto hral futbal čo i len na dedinskej úrovni vie, ako regeneruje telo v 20 rokoch a ako regeneruje telo postupom času. Prosím zamyslite sa nad tým čo tu píšete.