Nedávno publikovaná autobiografia Giorgia Chielliniho obsahuje množstvo zaujímavých fragmentov. Nedávno sme písali o anekdote týkajúcej sa Artura Vidala a dnes španielske médiá pripomenuli históriu z Majstrovstiev sveta z roku 2014, kedy Luis Suarez uhryzol Chielliniho.

Uruguajčan musel za svoj prehrešok zo šampionátu niekoľko mesiacov pykať a debut v drese Blaugranas absolvoval až v októbri: "Obdivujem Suarezovu prefíkanosť, ak by taký nebol, bol by len bežným útočníkom. V ten deň počas majstrovstiev sveta sa nestalo nič nezvyčajné. Po väčšiu časť som kryl Cavaniho, ďalšieho ťažkého súpera. Náhle som si uvedomil, že ma niekto uhryzol do ramena. Jednoducho sa to stalo, taká je jeho stratégia v boji bok po boku. Pokiaľ to môžem povedať, moja stratégia je rovnaká," opísal Chiellini.

"Luisovi som volal niekoľko dní po tejto udalosti, ale nebolo potrebné, aby sa ospravedlňoval. Sme rovnakí, na trávniku som aj ja bastard a som na to hrdý. Zlomyseľnosť je súčasťou futbalu a to nehovorím o anomálii. Aby ste si poradili so súperom, musíte byť inteligentní. Cítim, ak je potrebná provokácia. Je to iracionálne, takmer emotívne. Rád čelím takým útočníkom ako je Suarez," dodal Talian.

zdroj: as.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
Marian Premium
2020-05-22 20:30:37
Tak s týmto nesúhlasím. To potom legalizuje úmyselné pristúpenie Messiho dlane Pepeho kopačkou a ďalšie jeho ako aj Ramosove excesy v zápasoch. Je to nešportové a porušenie pravidiel, ktoré treba trestať napr. aj po zápase, ak to rozhodca prehliadol počas hry.
2020-05-22 21:17:18
Vtedy to bola riadna chýba rozhodcov, lebo suarez nedostal ani kartu a taliani mali mať penaltu a nemali myslim
SpectraLab 2020-05-22 21:17:31
*Chyba
2020-05-22 21:38:10
cuidado, el perro muerde :)