Zápas Barcelony s Atléticem Madrid byl plný kontroverzí, emocí a pokutových kopů. Přitom hned první penalta, zahrávána Diegem Costou, byla jako jediná rozhodčími přezkoumána a znovu nařízena. Marca se tak podívala i na ostatní pokutové kopy a posuzovala jejich regulérnost.

Hned 3 penalty byly nařízeny v zápase Barcelony s Atléticem Madrid, jenž skončil remízou 2-2. Jedna z nich se přitom musela opakovat, neboť po přezkoumání videorozhodčích bylo zjištěno, že Marc-André ter Stegen neměl ani jednu nohu na brankové čáře, jak pravidla ukládají. I ostatní dvě penalty však byly poněkud kontroverzní a ihned se rozjela debata, zdali byly nařízeny správně. Deník Marca se proto na všechny kopy znovu podíval a došel k závěru, že kdyby rozhodčí byli skutečně poctiví, mohli nechat opakovat každou z nich.

První penalta

První pokutový kop je všem známý. V 15. minutě poslal Arturo Vidal v pokutovém území nevybíravě Yannicka Carrasca k zemi a sudí Hernández Hernández okamžitě nařídil penaltu. Ter Stegen Costův pokus chytil, jenže po přezkumu VAR byla penalta nařízena znovu, neboť německý brankář nestál ani jednou nohou při zákroku na brankové čáře. Druhý pokus pak již Saúl proměnil a srovnal stav utkání na 1-1.

Druhá penalta

Druhý pokutový kop zařídil Felipe Monteiro v 50. minutě po faulu na Nélsona Semeda. Leo Messi kop s přehledem proměnil panenkovským způsobem a poslal Barcelonu do vedení. Jak je ale vidět ze záznamu, v době kopu se již v pokutovém území nachází hráči madridského týmu nebo i Ivan Rakitić. Z tohoto důvodu tak penalta klidně mohla být nařízena znovu.

Třetí penalta

A poslední pokutový kop, který v 62. minutě zavinil Nélson Semedo jemným dotykem o Carrasca. Saúl i tentokrát ter Stegena překonal, čímž znovu zápas vyrovnal, jenže jak lze ze záběru vidět, i tentokrát již byl v době kopu v pokutovém území hráč - jednalo se o Ángela Correu. K tomu by dle pravidel nemělo docházet, tudíž i tuto penaltu mohli sudí opět nechat zahrát znovu.

zdroj: marca.com