Katalánci si včera s Villarrealom poradili rozdielom triedy. Prekvapivý výkon zo strany Blaugranas na pôde súpera však mal svoje dôvody.

Najlepšie: Rozostavenie v útoku

Setién sa v tomto zápase rozhodol postaviť Messiho za dvojicu útočníkov, ktorú v tomto prípade vytvoril Griezmann so Suarezom. V podstate môžeme napísať, že nič prelomové. Tento úmysel naposledy doviedol k úspechu Luisa Enriqueho, ktorý rozostavenie používal v systéme 4-3-3 vo svojej prvej sezóne. Barcelona zahrala podobne aj v zápase s Atléticom Madrid s tým rozdielom, že za útočníkmi operoval Riqui Puig. Prečo však v tomto prípade fungovalo všetko tak ako malo? Kľúčová bola rotácia medzi útočníkmi - na pozíciu desiatky zbiehal raz Griezmann, raz Messi. Súper si s týmto nedokázal poradiť a dôsledkom bol vysoký počet vytvorených šancí. Len tak ďalej!

Najhoršie: Prečo až teraz?

Setién je považovaný za odvážneho trénera, ale keď sa vrátil k rozostaveniu 4-3-3, nepokúšal sa riskovať. Kvôli tomu bola hra Barcelony veľmi predvídateľná a góly prichádzali až s priveľkou námahou. Je veľká škoda, že teraz, keď má Real v tabuľke taký náskok, tréner Barcelony začal dávať šancu odchovancom a meniť rozostavenie, začal viac riskovať.

zdroj: forcabarca.sk
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-07-06 07:44:00
Vcera sa ukazalo a potvrdilo,ze je to vsetko o pohybe.1 polcas si myslim,ze bol najlepsi v celej sezone.A v 2 polcase to vyzeralo miestami,ze sme Villareal ustvali kondicne.Podla mna tento system 4-3-1-2 s vymenou pozicii utocneho tria je idealny pre nas,lebo maju viacej volnosti +k tomu Griezmann ked da ocitol na Messiho pozicii,tak skvele branil...moj nazor
Slavomir 2020-07-06 07:46:07
Len treba byt pri zemi.Ked to potvrdia v 2-3zapasoch po sebe,tak mozme hovorit o progrese a zlepseni👍👌
barca87 Premium
2020-07-06 07:58:09
Villareal hral hlavne o dosť otvorenejšie ako väčšina súperov...ja si ani nepamätám kedy naposledy sme išli do prečíslenia 3 na 1 tak ako keď včera Vidal trafil brankára...počkajme ako to bude vyzerať keď súper opäť postaví autobus...
Toky 2020-07-06 09:24:00
Presne tak. Villareal nezaparkoval autobus, rotácia útočníkov plus Roberto na pozícii, ktorá mu sadla ako riť na šerbeľ. A ani tých zbytočných prihrávok na Messiho už nebolo tak veľa, na to si potrpí už asi len Vidal - má iného hráča čakajúceho na lepšej pozícii ale ak môže radšej prihrá Leovi.
Každopádne hlavný dôvod výhry si myslím bola otvorená hra Villarealu. A s tým čiernym pravým krídlom súpera s polovicou hlavy odfarbenou mala naša obrana fest problém. Celkom zaujímavý hráč.
Petros 2020-07-06 11:41:34
a nebude to tim,ze jsme jim neumoznili ten autobus postavit rychlym prechodem do utoku? Vetsinu souperu nechame v klidu se vrátit do obrany a ten autobus postavit ….
GabrielSVK 2020-07-06 14:00:36
Inak ten Čukuweze alebo ako sa volá je celkom šikovný hráčik. Ten už aj minulú sezónu zaujal. Jeho by som si vedel predstaviť aj v tých lepších mužstvách, pri všetkej cti k Villarealu, lebo aj Villareal je dobré mužstvo.
2020-07-06 08:29:49
Jak ten fotbal může být krásný co. Ano takový góly nůžkama nebo z 30 m dokážou zdvihnout diváky ze sedaček nejvíc, ale kolikrát stačí jedna jedna věc, aby fotbal bavil...obyčejnější a to běhání s přihrávkami v plné rychlosti.