Guillermo Amor, riaditeľ FC Barcelona pre inštitucionálne vzťahy, komentoval výsledok zápasu Barcelony s Getafe, v ktorom poukázal aj na úroveň rozhodovania.

Zápas

"Nebol to jednoduchý zápas, hrali sme proti veľmi ťažkému súperovi. Vedeli sme, že Getafe má taký štýl. Hráči tohto klubu veľa behajú, hrajú defenzívne a majú svoje príležitosti. Aj my sme si ich vytvorili, ale keď ich nevyužijete, tak máte problémy. Pokutový kop znamenal zlom, súper získal dodatočnú morálku."

Nevyužité šance

"Barcelona hrá stredom alebo po krídlach v závislosti od dostupných hráčov. Dnes nás vytváranie šancí stálo veľa. Mohli sme získať bod, ale Antoine nevyužil šancu. Najviac zamrzí nedostatok gólov. Niekedy je to otázka správnych rozhodnutí. Antoine mal dnes šancu v prvom polčase."

"Antoine, Leo aj Ansu, každý z ich má svoje príležitosti. Niekedy z toho padne gól, inokedy nie. Je pravda, že Griezmann bol dnes v šanci, ale prestrelil. Taký je futbal, takéto veci sa dejú. Určite bude mať väčšiu túžbu strieľať góly."

Pozícia pre Griezmanna

"Griezmann dnes hral prakticky ako hrotový útočník. Za jeho chrbtom bol Pedri. Máme hráčov, ktorí môžu hrávať na rôznych pozíciách. To je naša výhoda. Vždy sa nájde nejaké miesto, na ktorom sa daný hráč cíti najlepšie, ale rozhoduje tréner a je potrebné hrať tam, kde vám povie."

Rozhodcovia a VAR

"Po záverečnom hvizde neviem, či by sme mali hovoriť o práci arbitrov či o systéme VAR. Zvyčajne rozhoduje rozhodca, ale kľúčový je VAR. Niekedy nie je jasné, komu patrí rozhodnutie. Boli situácie, počas ktorých rozhodca hneď odpísal, pri ďalších konzultoval so systémom a v ďalších sa neudialo nič. Nemôžeme však hľadať výhovorky. Rozhodca aj VAR si odviedli svoju prácu."

zdroj: mundodeportivo.es
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-10-18 11:26:36
Rozhodca aj VAR odviedli svoju prácu v prospech Realu a nie po prvýkrát.Tak skorumpovaná liga to sa len tak nevidí.
jirkam 2020-10-18 11:55:12
Možná jste si to všimli, je to zásadně Španělsko kontra Katalansko,je to politicka otázka, chcete se trhnout, tak i ve fotbale vam,to dáme vyžrat.
2020-10-18 11:50:07
Prečo sa tu diskutuje o VARe? Okrem toho lakťa hráča Getafe Nyoma, čo mohla a mala byť hneď červená, som tam žiadny sporný moment nevidel.
Penalte po neohrabanom zákroku FDJ absolútne v poriadku.
Dúfajme, že proti Ferencvarosu si napravíme chuť 😜

To skôr taký zápas Everton - Liverpool priniesol diskusie o VARe. Mäsiari z Evertonu sa opäť vyznamenali. A tie milimetrové ofsajdy sú na smiech.
CPuyolS 2020-10-18 13:44:37
Proč se diskutuje o varu? Protože Barca měla mít taky penaltu a ten zákeřnej dement měl jít do sprch už v prvnim poločase. O desítce rozhodčím odignorovanejch faulů nemá cenu ani mluvit..
xdiko 2020-10-18 16:33:16
Nyom robil množstvo špinavých faulov, z čoho si rozhodca všimol len minimum a na rozdiel od prísnej karty Piqueho ho netrestal vôbec, hoci spôsobil krvavé zranenie Messiho. To rozhodca odignoroval úplne, rovnako pár odhodení Fatiho.
2020-10-18 12:38:51
Najprv hovorte o práci trénera v zápase, zostave atď, potom o hre hráčov a až potom, že existuju rozhodcovia a VAR. Prečo sme nedali 2-3 góly, aby sme nemuseli riešiť jednu penaltu?
nasalame 2020-10-18 13:11:27
Neviem, či by sme mali hovoriť o práci rozhodcov alebo o systéme VAR, každopádne však nepovieme nič, lebo rozhodca aj VAR si odviedli svoju prácu. To akoby v piesni Traja spití roboši povedal majster robošom, že nevie, či má hovoriť o nich alebo o nástrojoch, ale odviedli si svoju prácu.
2020-10-18 16:01:10
Za mně jednoznačně na Fatiho penalta. Hrač ho sice dostal na zem ramenem, ale vůbec nechtěl hrát míč, prostě sundal Fatiho, aby nemohl běžet za míčem, za mě prostě pentle.
mazanyhrac 2020-10-18 16:02:10
Fotbal není hokej....tam by mu za to zatleskali, jak to byl super HIT
nasalame 2020-10-18 16:07:10
Aj v hokeji je lakeť faul a aj 5 min osobný trest, kým to nie je skorumpované, ako tu asi bolo.
2020-10-18 19:09:08
Myslím, že nie je potrebné vôbec sa baviť o rozhodcovi a ani o var, a to preto lebo aj tak na tom nič nezmeníme. Skorumpovanosť v la lige je jasná každému.
Ale skôr hovorme o trénerovi. Ten nedokázal dať mužstvo v útočnej formácií nič pozitívne. Ak tréner vidí, že mužstvo sa trápi a jeho zostava je bezradná, útočníci
zbabrú všetko čo sa dá, tak má prijať opatrenie nehľadiac na to, čí je prvý alebo druhý polčas a dať neschopných hráčov z ihriska dole. Ten náš čakal až do doby, kedy už bolo neskoro. Ak Griezman nie je schopný premeniť takú šancu akú mal v zápase, jeho hra žiadny progres pre mužstvo nemá čo platí aj o Dembelém, ktorý pokazil všetko na čo siahol, nemá čo na ihrisku hľadať. Ak naďalej ich bude uprednostňovať pred mladými vlastnými schopnými hráčmi, tak mužstvo pravdepodobné skončí asi tak na 6-7 mieste, a to budeme ešte aj šťastný.