Tréner FC Barcelona absolvoval tlačovú konferenciu pred zajtrajším zápasom proti Deportivu Alavés.

[Marc Brau, Barça TV] Alavés podľa potreby mení svoje rozostavenie, hral už na troch či štyroch obrancov. Môžeme zajtra očakávať defenzívnejšieho súpera?

"Analyzujeme každého súpera, Alavés má rôzne možnosti rozostavenia. Pre mňa je najdôležitejšie, aby sme hovorili o nás, zahrať v rovnakom rytme ako naposledy."

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Povedal si, že je potrebné vypracovať automatizmy. Chceš po takom zápase ako s Juventusom zopakovať základnú zostavu?

"Je to možné, ale musíme sa pozrieť aj na fyzický aspekt. Hráme čoraz lepšie, posledný zápas bol celkom kompletný, ale nie úplne, pretože sme nepremenili množstvo príležitostí. Je však vidieť, že dokážeme už lepšie hľadať voľný priestor na ihrisku. Môžeme vymeniť hráčov, pretože náš káder má viac ako 11 hráčov."

[Marta Ramon, RAC1] Ako sa cíti Ter Stegen? Kedy by sa mohol vrátiť?

"Trénuje s mužstvom od včera a cíti sa dobre. Chýba mu už len trochu, aby mohol hrať. Dúfam, že sa onedlho vráti. Nie je dobré uviesť konkrétny termín, potrebuje ešte niekoľko tréningov."

[Joan Tejedor, Cadena SER] Včera sme na trávniku videli aj Samuela Umtitiho. Budeš s ním môcť počítať, keďže chýba Araujo?

"Zatiaľ nemôže hrať, dnes absolvoval časť tréningu, ale potrebuje ešte niekoľko kompletných tréningov. Som spokojný, ale chýba mu ešte niekoľko tréningov. Nie však veľa."

[Helena Condis, Cadena COPE] Všetky titulky denníkov sa teraz sústredia na Pedriho po skvelom výkone s Juventusom. Je dobré, že sa mu venuje tak veľká pozornosť? Bol by si radšej opatrnejší?

"Pedri je veľmi normálny a prirodzený. Správy v tlači sú normálne, má 17 rokov a hral v Clásicu, potom s Juventusom. Najdôležitejší je samotný hráč. Stojí nohami pevne na zemi. Ak by tomu tak nebolo, potom by sme ho mali stiahnuť na zem. Mali by sme si užívať jeho hru a pomáhať mu, keď hrá."

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Viem, že môžeš kontrolovať len svoju prácu, ale v klube sa stalo veľa a klub už nemá prezidenta, ktorý ťa najal. Ako to môže ovplyvniť tvoju budúcnosť?

"Neviem, preto som vždy hovoril, že to nemám vo svojich rukách. Pracujem ako najlepšie viem, aby som dosiahol dobré výsledky a získal trofeje. Práve to musím urobiť. Na zvyšok si musím počkať, určite sa hovorí o zmenách, ale nie som nervózny, sústredím sa na prácu. Kandidáti by mali do volieb predstaviť svoje projekty. Uvidíme, kto sa stane prezidentom."

[German García, Radio Nacional] Dembélé zahral v Turíne výborne. Čo od neho očakávaš? Zdá sa, že po jeho početných zraneniach sa všetko vracia do normálu.

"Myslím si, že zranenia veľmi ovplyvnili jeho hru. Teraz sa fyzicky cíti oveľa lepšie, dobre trénoval, v poslednom čase hral veľa. Dembélé je kreatívny, rýchly, dobrý v hre jeden na jedného, môže hrávať na oboch krídlach. Môže sa zlepšiť, pretože nemôže strácať loptu v nebezpečných zónach. Pre neho je však podstatné, aby sa cítil fyzicky dobre."

[Alejandro Segura, Radio Marca] Ansu Fati oslávi už zajtra 18. rokov. Akú mu dáš radu k narodeninám?

"Predovšetkým musí naďalej pracovať a zlepšovať sa. Včera som s ním hovoril trochu o koncentrácii, musí to zlepšiť. Niekedy z tohto dôvodu stráca loptu, nie kvôli zručnostiam, ale koncentrácii. Pomôžeme mu s tým. Má talent, je veľmi dobrý a musíme o neho dbať a pomáhať mu."

[Jordi Gil, Diario Sport] Riqui Puig nebol povolaný na zápas. Je zranený alebo prečo si ho nepovolal?

"Je to rozhodnutie trénera. Na začiatku sezóny sme často povolávali 23 hráčov, ale to je priveľa. Je lepšie cestovať s 21-22 hráčmi a zvyšok môže medzičasom trénovať, aby boli fyzicky pripravení hrať."

[Joan Domenech, El Periódico] Pedriho si poslať hrať na ľavú či pravú stranu alebo do stredu. Od čoho to závisí? Od súpera, spoluhráčov, ktorí sú s ním na trávniku alebo sa snažíš zistiť, na ktorej pozícii bude hrať najlepšie?

"Myslím si, že na tých troch pozíciách môže hrať dobre v závislosti od mnohých vecí. V zápase s Juventusom spolu s Albom čelil Cuadradovi aj krídelníkovi. Dôvod bol taktický. Závisí to aj od toho, kde hrá Leo a od súpera. Pedri ukázal, že môže hrať na rôznych pozíciách."

[Laura Brugues, TV3] Povedal si, že Ansu Fati sa musí viac sústrediť. A čo si povedal Pedrimu?

"To čo Ansu - vždy sa môže naučiť niečo od spoluhráčov a od rovesníkov. Pedri sa veľmi sústredí na všetko, čo robí. Je to iný hráč. Ansu má vynikajúce schopnosti, ale môže zlepšiť koncentráciu. Pedri zas musí zlepšiť iné veci. 17-ročný mladík nie je hotovým futbalistom, je normálne, že môže mať výkyvy formy."

[Achraf Ben Ayad, BeIN Sports] Čo musia urobiť hráči, ktorí nehrajú veľa, aby dostali šancu?

"Nemajú veľkú šancu, pretože máme celkom vyskladané mužstvo. Na svoju šancu musia čakať a každodenne preukázať túžbu a trénovať či hrať v Barcelone B. Vo futbale sa mení veľa, dnes je niečo biele, zajtra čierne. Treba počkať."

[Jordi Blanco, ESPN] Diego Maradona dnes oslavuje 60 rokov. Koho by si vybral ako hráča, ktorý tak ovplyvnil svoju epochu?

"Maradona bol najlepší vo svojej dobe, dnes je pre mňa najlepší Messi. Nedá sa porovnávať moja éra s tou súčasnou. Teraz je rytmus a intenzita na vyššej úrovni, podstatnejšia je kondička. Maradona bol najlepší vo svojej ére, dokázal to v Barcelone aj v reprezentácii."

[Ángel Pérez, Mundo Deportivo] Toni Freixa včera povedal, že ak sa stane prezidentom, zostaneš trénerom. Dodáva ti tento výrok viac sebadôvery?

"Nerád hovorím o konkrétnych kandidátoch, uvidíme, čo sa stane. Moja práca nespočíva v tom, aby som bol spokojný, ak o mne niekto hovorí v dobrom, alebo nespokojný, ak chce niečo zmeniť. Uvidíme, čo sa stane. Som tu kvôli klubu. Najdôležitejšie je zajtrajšie víťazstvo."

[Alex Maria Franquet, El Correo] Čo hovoria tvoje analýzy o Alavése? Je zápas s týmto súperom na výjazde nebezpečnejší ako doma?

"Alavés môže použiť rôzne rozostavenia. Hrá defenzívne a čaká na súpera. Očakávam ťažkého súpera, to závisí od našej formy, koncentrácie a rytmu. Ak budeme hrať rýchlo, nájdeme voľný priestor. Viem, že v lige potrebujeme tri body."

[Enzo Olivera] Ako hodnotíš Ronalda Arauja? On sám kedysi povedal, že musí zlepšiť vyvážanie lopty a že v tomto smere mu je vzorom Gerard Piqué. Čo si myslíš o jeho hre? Ako sa cíti?

"Ronald má pre sebou veľkú budúcnosť. Má výborne zručnosti, aj napriek svojmu vzrastu je rýchly, silný, má to dobre uložené v hlave. Počítame s ním a nezabúdame na to, že je mladý a musí zlepšiť niekoľko vecí: postavenie s loptou, prvý dotyk s loptou, tvorbu hry. Vo všeobecnosti som s ním veľmi spokojný. Škoda, že sa zranil."

[Diari Ara] Zmenilo sa niečo v hre Griezmanna, keďže sa v porovnaní s poslednými zápasmi oveľa viac zapájal do hry?

"Keď sa vyhráva, tak si všimnete aj také veci, je to normálne. Po El Clásicu sme boli smutní a po poslednom zápase sme boli s jeho hrou spokojní. Nemôžem sa sťažovať na Griezmannov prístup. Zachoval sa dobre, ale je čas, aby skóroval."

[Carles Ruiperez, La Vanguardia] V Groningene si debutoval vo veku 19 rokov. Akým spôsobom využívaš vlastné skúsenosti, aby si si vedel poradiť s Fatim a Pedrim?

"Mladým vždy hovorím, aby si užívali túto chvíľu. Nie je normálne, aby v takomto tíme hrali dvaja 17-roční mladíci. Musia byť skromní a tvrdo pracovať, kariéra je dlhá. Musia trénovať, aby sa zlepšili. Sledujem ich už 2-3 mesiace a sú to skvelí chalani, dokonale vedia, čo majú robiť."

[Jamie Easton, BeIN Sports USA] Robí ti pozícia pravého obrancu najväčší problém? Sergiño Dest bol v El Clásicu jedným z najlepších a s Juventusom hral Roberto. Aký je medzi nimi rozdiel? Čo ti dávajú?

"Mám veľkú radosť z toho, že sme získali Desta, aj on je mladý, má 19 rokov. Roberto hral s Juventusom, pretože na začiatku sezóny podával dobré výkony, nebol dôvod ho odstaviť. Konkurencia na pravej strane obrany je veľmi dobrá. Treba im dávať šance, boj bude dobrý."

zdroj: BarcaTV+
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-10-30 16:28:25
On by zas mohol zapracovať na súdnosti a pomôcť by mu mohol vyhadzov.
Lukas Admin 2020-10-30 16:30:19
To isté sa dá povedať o viacerých expertoch na tomto webe...
nasalame 2020-10-30 16:39:23
Jasné, povedať sa dá hocičo, zatiaľ.
Tom91 2020-10-30 16:56:09
a k tomu te vede co?
nasalame 2020-10-30 16:58:10
Že nestavia Puiga a ani Arauja, keď netreba, a stavia Griezmanna a nie vždy dáva poriadne krídla.
Domink 2020-10-30 17:35:43
Puiga nestava Koeman, nestaval ho ani Valverde ani Setien a nevolá ho do repre ani Enrigue ( ktorý tam hraje s mladíkmi a bez neho ) 4 tréneri su slepí, len na forcabarca vedia najlepšie kto jak hraje. Zrejme neni na tom Puig až tak ako sa zdá
tunno Premium 2020-10-30 17:38:57
a vysledok je 8-2.
Domink 2020-10-30 17:39:29
s puigom by bolo 8-9 :D
tunno Premium 2020-10-30 18:13:44
8-2 je zrkadlo pre trenera. Puig aj keby kefoval vsetky zeny spoluhracom pri tom ako zakazdym pozdvihoval uroven timu si zasluzil minulu sezonu zaklad a tuto sezonu zaklad aspon na uvodne zapasy sezony.
lasmiku 2020-10-30 18:20:53
boze tieto vase reci o puigovi. moze byt talentovany ale neskutocne ho tu stale precenujete. biedak chlapec.
tunno Premium 2020-10-30 18:22:50
Ok pravdu mas
nasalame 2020-10-30 19:33:20
Pripomeniem, že Setién keď nevedel, kam z konopí, tak Puiga postavil a ten výborne pozdvihol hru Barcelony, no nebol postavený už proti Bayernu a tak to dopadlo. Aj Koeman už jeden zápas nevedel, kam z konopí, a postavil Puiga, no iba na 10 minút alebo tak nejako, lebo chvalabohu, i keď chvalabohu, že žiaľbohu, je hra Barcelony stále celkom tolerovateľná, takže Koeman nie je až tak tlačený do rohu a prejde mu aj stavanie menej výkonných hráčov.
123456 2020-10-30 20:10:56
A zase iba ten Puig :) :) - klasika
Johann 2020-10-30 20:25:20
Lasmiku ty aj vieš kto je Puig??
tunno Premium 2020-10-30 20:48:12
On nepozna ani sameho seba
lasmiku 2020-10-30 21:30:24
hlavne ze ty vies... chodte si len pekne zahrat fifu tam si hrajte koho chcete. realita je ze nema kde hrat. mal ist na hostovanie uz minulu sezonu lebo tu si urcite nezahra.
Marekkk88 Premium 2020-10-30 22:17:43
Puig je dobrý. A mohol by byť lepší ak by išiel na hosťovanie a hral by. V Barce zatiaľ na základ nemá, ale keď vidím kto ho opäť vynáša do neba tak mi to je jasné 🙂
nasalame 2020-10-30 22:32:16
Jasné, v Barcelona na základ majú iné kategórie hráčov - klub záslužníkov.
tunno Premium 2020-10-30 22:36:31
V niektorích pripadoch aj takí, ktorí ziadne zasluhy nemaju 😀
nasalame 2020-10-30 22:53:26
Pjanič? No hej, ten je tiež vhodný.
2020-10-30 16:49:43
podľa jeho slov hračom ako alena , puiq , moc šanci ani neda čiže lepšie bude ked pojdu cez zimu hosťovať najlepšie dakde do španielska nech im ukaže puiq že je lepši ako cela naša spomalena zaloha a asi aj trener !!!!
Pader 2020-10-30 17:34:19
už sa prosím naučte, že to nieje Puiq, ale Puig
2020-10-30 16:49:49
Z Pedriho doslova sála skromnosť a pokora,ten chalan to daleko dotiahne.
2020-10-30 16:51:27
Lukas, pravdu máš niektorí z tejto stránky tu robia doslova žumpu.
Johann 2020-10-30 16:59:29
Žumpu tu robí Koeman!Na Slovensku psychopat Matovič v Barcelone narcista Koeman.
nasalame 2020-10-30 17:00:22
Ak znesieš lepšie biednu hru a odpisovanie veľkého talentu než názor, nech sa páči, ale hlavne pamätaj - žiadna negatívna myšlienka, vytlač si to, vylep, opakuj, ak by to nešlo, sú aj tabletky.
Serunato 2020-10-30 18:37:59
Mně taky mrzí,že Puig nehraje protože v něm vidím obrovskej potenciál a myslím si že je to budoucnost naší zálohy,ale na druhou stranu nikdo z nás tu nevidí jak pracuje na tréninku,jestli maká na 100%,plní pokyny trenéra atd. Proto mi přijde hloupost plivat na Koemana. Na to,jak byla krátká příprava a jaký byly problémy, tak je po Koemanovi vidět za 2 měsíce víc práce jak po Valverdem za 3 roky
Johann 2020-10-30 18:52:25
Tak si myslíš že Puig sa flaka na tréningu? Koľko má otrenovane slimák Pjanic, určite nie viac ako Puig. To len Koeman ho totálne ignoruje!
Serunato 2020-10-30 19:14:51
Já netvrdím,že se fláká,ale nejsem na tom tréninku a nevím jestli plní všechno co po něm chce,jaký mu dává pokyny,myslím i jako poziční hru atd,tak ho za to nechci odsuzovat,ale taky mě sere,že Puig nehraje
nasalame 2020-10-30 19:36:17
Tak môj pohľad je, samozrejme, konzumný divácky, aký iný. Keď mi je odopieraný skvelý divácky zážitok, znechucuje ma to bez ohľadu na okolnosti. Pekné výsledky si môžem aj napísať na papier, ak by som sa mal z toho tešiť.
2020-10-30 17:29:32
Aký a ktorý tréner Vám už bude dobrý?
erdzo 2020-10-30 19:20:27
Ten ktorý dá zostavu podľa ich predstáv a Barcelona bude vyhrávať minimálne 5-0 každý zápas.
nasalame 2020-10-30 19:37:35
Nemusí stále vyhrávať, len dávať priestor skvelo hrajúcim hráčom a mať tak peknú hru. Ani teraz stále nevyhráva, no je to umocnené stavaním hráčov so všakovakým herným prejavom.
nasalame 2020-10-30 19:38:37
Xaviho by som preferoval, myslím, že ten vie veľa o tiki-take.
JanP Premium 2020-10-30 21:13:51
A ty zkus dát do té koniny i trochu masa a ne jen samý separát...
Marekkk88 Premium 2020-10-30 22:22:09
Ten ktorý dá ako stopéra Todiba, do zálohy Puiga, útok Dembele. A nebude hrať Roberto, Pique, Busquets, Alba, Griezmann a už ani Messi im nie je dobrý. Čiže tréner by mal byť Nasalame, asistent Tunno a Sonetcz 😉
nasalame 2020-10-30 22:34:19
No s tými ľudmi si celkom rozumiem, ale skôr Tunna by som dal ako trenéra. Albu by som nechal, snažil by som sa nájsť lepšiu náhradu Piqueho, hlavne rýchleho, Messiho som chválil, ale pre rozvoj klubu by som ho kľudne aj pustil preč.
nasalame 2020-10-30 22:54:56
JanP - V McDonalde či KFC som náhodou dávno nebol.
sonetcz 2020-10-30 23:10:26
Dík za nominaci. 👍