Frenkie de Jong komentoval zápas s Huescou hneď po záverečnom hvizde rozhodcu. Katalánci zdolali svojho dnešného súpera práve vďaka gólu z kopačky holandského záložníka.

Bolo to vydreté víťazstvo. Vytvorili ste si množstvo šancí, ale strelili ste len jeden gól, kvôli čomu bol záver nervózny.

"Prvý polčas bol z našej strany dobrý, ale Huesca dobre uzatvárala voľný priestor. Sme však šťastní z víťazstva, to je najdôležitejšie."

Si autorom gólu, ktorý mužstvu zabezpečil tri body.

"Áno, s gólom som spokojný. Snažím sa nabiehať vyššie, vďaka čomu mi Messi dnes mohol pekne asistovať."

Ronald Koeman pred zápasom povedal, že záložníci by mali strieľať viac gólov. Boli tieto slová mierené práve tebe?

"V takýchto zápasoch, kedy sa súper bráni veľmi stiahnutý, je dôležité, aby záložníci nabiehali do pokutového územia. Leo mi dnes poslal dobrú loptu a trafil som do siete."

Ako dôležité je pre teba strieľanie gólov?

"Vždy som sa snažil strieľať góly, ale nie je to moja primárna úloha."

zdroj: BarçaTV