FC Barcelona sa nachádza v zlom momente prebiehajúcej sezóny. Katalánsky denník Sport predstavil príčiny, ktoré Barcelonu doviedli do aktuálneho stavu, kedy bude veľmi ťažké získať nejakú trofej. Barcelona neustále opakuje rovnaké problémy, ktoré neboli odstránené.

Neodpustiteľné individuálne chyby

Futbal je hra chýb, ale Barcelona ich v tejto sezóne robí priveľa. Katalánci postrácali body v mnohých stretnutiach kvôli hrubým individuálnym chybám, ako napríklad tá od Clementa Lengleta, kedy sa Francúz v koncovke zápasu s Cádizom zachoval priveľmi impulzívne a zapríčinil pokutový kop. Nebola to prvá chyba v prípade tohto obrancu v prebiehajúcom ročníku. Za inkasované góly však nenesie vinu len on sám. Hrubých chýb sa dopustili aj Oscar Mingueza (Cádiz), Frenkie de Jong (Getafe, PSG), Neto (Alavés), Samuel Umtiti (Granada, Sevilla), dokonca aj Leo Messi (Athletic), Ilaix Moriba (Alavés), Ronald Araujo (Eibar) či Marc-André ter Stegen (Atlético).

Mizerná efektivita

Barcelona inkasuje góly veľmi ľahko, na druhej strane sa nesmierne napracuje, aby nejaký gól strelila. Na jeden vsietený gól si potrebuje vypracovať enormné množstvo šancí. Katalánsky denník Sport uviedol, že z pohľadu efektivity sa Barcelona nachádza len kdesi v strede tabuľky spomedzi 40 najlepších klubov piatich najlepších európskych líg v tejto sezóne. Posledný zápas to len potvrdil. Katalánci zaznamenali 20 striel, mali niekoľko čistých šancí, ale strelili len jeden gól a aj to z pokutového kopu. Cádiz na druhej strane zaznamenal 3 strely, z toho jednu presnú, ale premenil ju v gól. Je potrebné priznať, že Barcelona v poslednom období vedela z brankára súpera urobiť hráča zápasu. Ledesma včera chytil 8 striel, Pecheco na Mendizorrotze 7 striel a Aitor Fernández na Camp Nou až 12. Zabudnúť nemôžeme ani na mladého brankára Dynama Kyjev - Ruslana Neszczerecia, ktorý sa v zápase s Blaugranas ukázal vo famóznej forme. Zápasy, v ktorých Barcelona dokázala byť efektívna, môžeme spočítať na prstoch jednej ruky. Žiadny z hráčov Barcelony nie je v tejto sezóne veľmi efektívny.

Štandardné situácie

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-02-22 18:57:38
7 chyb?
Lenglet
Busquest
Pjanić
Braithwaite
Dembele
Greizmann
Puig a to proto, že nedostává šance hrát.
Trenéra nechme být. Já jsem za něj rád.
Beben Premium 2021-02-22 19:04:08
Chybi tam ještě zraněny Coutinho.. mam ho rad, ale taky mu nikdo neumi najit misto když mame Lea a Grieze. :D
Chleba123 2021-02-22 19:26:54
Trenéra nechme být, ale dělá úplně stejný chyby jak ti předtím.. Neříkám, že je všechno jeho chyba, to samozřejmě, že ne.
ELkepuco 2021-02-22 19:52:30
Totaný trash je Pjanic,Busq...A ostatný No comment..
strip 2021-02-22 20:18:25
Busquets >>> Pjanic
true_fan 2021-02-23 14:35:46
namiesto Dembeleho - Pique .
2021-02-22 20:06:37
Hlavný problém je ten, že všetci hrajú pod svoju úroveň, možno okrem ter Stegena.
A viacerí hrajú ešte horšie než to.
Ťažko niečo čakať od tímu, ktorý má v každom tažšom zápase 5-7 hráčov s podpriemernými výkonmi.
2021-02-22 20:09:49
Lenglet si je vedomí toho, že nehrá optimálne. A určite ho to mrzí, len niekedy to proste je tak, čím viac sa snažíš, tým viac to nejde. Minulú sezónu patril medzi opory. Túto žiaľ nie, keď sme ho najviac potrebovali. Proste to nezvládol, tú ťarchu byť lídrom obrany. A preto ho netreba hneď haniť, to mu na psychike nepomôže. Ak ste niekto videli Matchday (ak nie, odporúčam pozrieť), myslím že to malo pár častí, tak tam bol práve aj Lenglet a javil sa ako skromný človek, takže mi je ho trochu aj ľúto, proste chalana treba posadiť na lavičku, nech sa dá dokopy a treba mu začať držať palce. Nie len jemu a celému tímu nech sa postavia na nohy posunú ďalej. Jak sa hovorí, nezáleží na tom koľkokrát spadneš, ale na tom koľkokrát sa postavíš. Nezabúdajme na to, že tento tím je v prestavbe, takže je normálne že to proste niekedy nejde. O to viac, keď sa nedarí, o to viac ich treba podporovať.
Johann 2021-02-22 20:35:45
Ďalší ktorý robí prestavbu 😭😭. Už niečo originálejsie.
Alek 2021-02-23 02:13:25
Johann podla teba nie je v prestavbe ?
2021-02-22 21:11:17
Za současnou situaci může hlavně Barto a jeho nekompetentní vedení. Ta přestavba měla začít postupně už když končil Lucho. Teď všichni nadávají na Koemana, že staví Busiho,Pikáča,Griezmana, Albu atd. a vypadá to jednoduše je všechny posadit nebo vycházet, ale tohle není FIFA. Mladí hráči se musí postupně zapracovat vedle zkušenějších,aby na nich nebyl takovej tlak,kterej je v Barceloně enormní,jinak by se mohl zabrzdit jejich vývoj,kdyby mělo všechno stát jen na nich, proto staví pořád ty starší.Máme strašně málo schopných hráčů v ideálním fotbalovým věku 25-28 let,na kterejch by ten tým měl stát. Doufám, že se ten bordel po Bártovi podaří dát novýmu vedení do 5 let dohromady a budeme zase tam kde máme být. Potenciál tam je, ale je potřeba ho dobře využít