Barceloně se opět povedlo něco neuvěřitelného. Když už to vypadalo, že postup do finále Copy je nenávratně fuč, sešlápli Katalánci plyn a dokonali další obrat.

Barcelona předvedla ve středu večer další Remontadu, která ji dostala až do finále Copa del Rey. Z prvního utkání proti Seville si Blaugranas vezli dvougólové manko. První gól vstřelil hned po 12 minutách hry Ousmane Dembélé, jenže další branka ne a ne přijít. Až když se zápas už blížil ke svému konci, zjevil se v poslední minutě v šestnáctce soupeře Gerard Piqué a pohotovou hlavičkou poslal svůj tým do prodloužení. Tam již vše dokončil Martin Braithwaite.

Není to poprvé, co Sevillu potkal podobný osud. Něco podobného si prožila i v sezoně 2018/19, kdy v prvním kole na domácí půdě taktéž vyhrála 2-0. Na Camp Nou ovšem dostala 6 branek a se soutěží se rychle rozloučila. Tehdy se nicméně jednalo o čtvrtfinále, bohužel konečném finále si Barcelona nedokázala poradit s Valencií a tak si další trofej na své konto nepřipsala.

Ani z obecného hlediska nejsou pro Barcelonu Remontady ničím cizím. Hned několik jich zaznamenali v Copa del Rey, ale i Lize mistrů. Samozřejmě mezi nejznámější patří ta ze sezony 2016/17 proti Paris Saint-Germain, kdy po porážce v Parc des Princes 4-0 v odvetě Katalánci vyhráli 6-1. Mezi další parádní obraty můžeme zařadit také ten ze sezony 2012/13 proti AC Milán, z ročníku 1999/2000 proti Chelsea, ze sezony 1993/94 proti Kyjevu či z 1985/86 proti Göteborgu.

Středeční výhrou si Barcelona zajistila účast již ve svém 43. finále Španělského poháru, které se bude konat 17. dubna. V této soutěži se jim navíc velice daří, jelikož ze 42 doposud hraných zápasů se až ve 30 případech radovali z konečného triumfu.

Po obtížném startu do sezony 2020/21 jsou tak Blaugranas už jen jeden zápas od své první trofeje.

zdroj: marca.com