Barcelona Femení prožívá skvělou sezonu a po vyřazení Manchesteru City v Lize mistryň míří nekompromisně za ligovým titulem. Druhé Levante v neděli ženy rozdrtily 7:1.

Barcelonský ženský A-tým míří za dalším ligovým titulem. Svou skvělou letošní formu potvrdily i v nedělním zápase proti druhému Levante, které na Estadi Johan Cruyff porazily vysoko 7:1. Všechny branky přitom vstřelilo hned 7 různých hráček. Jednalo se již o jejich 22. druhé vítězství z 22 zápasů – na již zmíněné druhého soupeře tak mají pohodlný náskok 12 bodů. A co víc, ještě tři utkání mají ženy k dobru.

Vše začalo již ve 4. minutě, kdy skóre zápasu otevřela pravá obránkyně Marta Torrejónová. Před poločasovou pauzou se prosadila ještě i kapitánka Vicky Losadová a Mariona Caldenteyová. Kolotoč ale začal nanovo hned po přestávce, v 50. minutě se prosadila Melanie Serranová a 10 minut po ní i 18letá Bruna Vilamalová. Za hodinu 5 branek a bylo vymalováno. Gólový záznam si pak připsaly ještě Aitana Bonmatíová a Jennifer Hermosová. Za hosty snižovala v úplném závěru v nastaveném čase Alba Redondová. Na sestřih ze zápasu se můžete podívat níže.

Svěřenkyně trenéra Lluíse Cortése mají krom toho v lize naprosto úžasnou bilanci: nastřílely už 110 branek a pouze 4 za celou sezonu obdržely. Situace se tak pro ženský kádr vyvíjí velice pozitivně, vedle prvenství v lize se totiž mohou těšit i na semifinále Ligy mistryň.

zdroj: sport.es, twitter.com