Barcelona vstúpila do zápasu s Getafe veľmi dobre, keď Leo Messi otváral skóre zápasu už v 8. minúte. Getafe však dokázalo so šťastím onedlho na to vyrovnať.

8' Messi 1:0

12' Lenglet (vl.) 1:1

Druhý gól Kataláncov bol z kategórie mimoriadne šťastných, no veľké nedorozumie hráčov súpera sa skončilo vlastných gólom Chaklu. V 33. minúte na 3:1 zvyšoval Leo Messi svojim druhým gólom, po skvelej akcii, keď si narazil s žrďou :)

28' Chakla (vl.) 2:1

33' Messi 3:1

V druhom polčase sa súboj skomplikoval, pretože Enes Unai využil pokutový kop, znížil na rozdiel jediného gólu a Katalánci sa razom začali strachovať o výsledok. Ronald Araujo v samotnom závere odčinil svoje pochybenie v situácii vedúcej k pokutovému kopu a hlavičkou zvyšoval na 4:2 pre svoje mužstvo. Bodku za stretnutí urobil Griezmann z pokutového kopu.

69' Unai (11m) 3:2

87' Araujo 4:2

90' Griezmann (11m) 5:2

zdroj: youtube.com