Zápas, který měla Barcelona bezpodmínečně vyhrát, pokud ještě chtěla pomýšlet na zisk ligového titulu, jí hrubě nevyšel. Po povedené první půli nastal v té druhé kolaps a Levante bere cenný bod za remízu, který jim zajistil setrvání v LaLize. Co nám tento zápas ukázal?

Nejlepší: Konec utrápené honby za ligovém titulem

Je vážně těžké najít na takovém zápase pozitiva. Nakonec se však můžeme shodnout, že jedno + utkání přece jen přineslo: konečně splaskla bublina jménem ligový titul, pro jehož zisk již musela Barcelona složitě kalkulovat se ztrámi přímých konkurentů. Ještě před dvěma týdny měli Katalánci vše ve svých rukách, měli privilegované postavení. Jenže pak rázem přišla nečekaná prohra s Granadou, bezgólová remíza a slabý výkon proti Altétiku Madrid a teď nakonec i remíza s Levante. Přesně takto se Blaugranas připravili o titul. Velká očekávání fanoušků byla nejprve schlazena v sobotu, dnešní remíza je pak poslala definitivně k ledu. A možná, že právě to je dobré. Namísto toho aby žili v iluzi, dostali hráči a trenér ledovou sprchu, která (snad) v budoucnu přinese své ovoce.

Nejhorší: Tým, kterému něco schází

Odměna pro toho, kdo dokáže vysvětlit ten katastrofální přístup Barcelony v druhých poločasech, když po poločae je utkání prakticky dohráno. Dnes se opakovalo přesně to samé jako v mači proti Granadě, kdy Koemanovi svěřenci do poločasu dominovali a vyhrávali, jenže ve druhé půli jako by zapomněli hrát fotbal. Když k tomu ještě přičteme to, co všechno bylo v sázce, dostaneme obraz týmu, který má problémy hlavně po mentální stránce. Je těžké takto říci, kolik viny leží na trenérském personálu a kolik na hráčích, neboť svým podílem k tomu přispěly obě strany. Jedna věc je ovšem jistá: tento tým potřebuje posílení. Velké posílení. Čím dříve, tím lépe.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-05-12 04:53:46
Přebudovat tým a vyhodit nepotřebné hráče to už mělo být aspoň 2 roky dříve.
2021-05-12 04:54:11
Přebudovat tým a vyhodit nepotřebné hráče to už mělo být aspoň 2 roky dříve.
2021-05-12 06:03:22
Nejhorší: Fanoušci na forcabarca?? Četl jsem dnes vaše příspěvky a mazec. Když se po novém vyhrávalo zápas za zápasem, tak se tady všichni členové týmu a i trenér vyzdvihovali do nebes. Teď přišlo pár zakopnutí a už se všichni posílají pryč ...dokonce i Messi O,O. :-/ Fandí se jen, když se furt vyhrává....fanoušci ala Real Madrid. .... čest výjimkám.
xdiko 2021-05-12 06:40:36
Nemyslím si, že je to len pár zakopnutí. Mužstvo, ktoré bojuje o titul a chce ho naozaj získať, si nemôže dovoliť hrať len jeden polčas a už sa nikto nemôže vyhovárať ani na kondičku, alebo prestárnuty káder. Na strane trénera vidím jednoznačne taktické zlyhanie už niekoľko zápasov po sebe, neschopnosť reagovať na vývoj zápasu a tvrdohlavosť, ktorá nás stojí až priveľa, na strane hráčov, až na niekoľko výnimiek, zase laxný prístup, alebo chýbajúca kvalita.
Keď to vezmem konkrétne, tréner sa rozhodol za stavu 2:1 brániť výsledok pol hodinu pred koncom, čím výrazne oslabil prechod do útoku, od polčasu nasadil Roberta, ktorý niekoľko zápasov po sebe predvádza, ako na to nemá a vôbec si nedokáže v obrane ustrážiť hráčov, k tomu ďalší obranca bez rýchlosti a schopnosti čítať hru, Lenglet. Vpredu jalový Griez a nakoniec nevyužité všetky striedania, nehovoriac o tom, že poslať hráča v 85min na trávnik je bezvýznamné, pokiaľ nejde o taktické striedanie, čo v tomto prípade určite nebolo. Zo strany hráčov by som najviac vytkol množstvo stratených lôpt po nepresnostiach a v druhom polčase veľmi slabé napádanie po strate lopty.
Martin77 2021-05-12 09:07:49
xdiko: Já netvrdím, že v týmu je vše v pořádku. Jen mě mezí ty komenty, kde všichni všechny hned vyhazují i když ještě před pár týdny hráli parádně. Měli by jsme mít na paměti, že předchozí sezóna byla velmi špatná a za jednu sezónu se to neotočí. Nemluvě o špatné fin. situaci díky Covidu a Bartovi. Bohužel United, Bayern, Live, Juve atd... můžou mít přechodné sezóny, kdy se ne vždy daří a nejsou furt na prvním místě..... BARCA NIKDY! Přitom to je hloupost. Pokud ten titul nebude letos náš je to smutný, ale neděla bych z toho horor jako někteří, kteří by byli ochotni vycházet všechny i ty kteří za nás pořád dobře bojují. Jen to chce čas než si to zase všechno sedne.
Cizinkx 2021-05-12 11:29:05
A to se jako nemůže kritizovat či co? Musíme tu tupě se chlácholit o jak to bylo na začátku druhé půlky sezony skvělé. Tak teď tady mají všichni držet hubu? TOhle není ojedinělý zápas v kontextu této sezony je to už XX uplně prokaučovaný zápas hlavně ze strany trenéra tak hráčů. Tady nejde o super dva zápasy po novém roce ale kontext toho co se tu děje. A tady nejde o nějaké sednutí protože tohle se s Koemanem TAHNE UZ OD VALENCIE. Co chceš aby se tu sedlo na jeho dememtním střídáním? To že v jakkým koliv zápase kde o něco jde je naše mužstvo uplně nepřipravené jakkoliv reagovat? . Takový on je a nezmění se. už X let takto trénuje a X let jeho mužstva absolutně neuměli zareagovat na dění v zápase kdy o něco šlo. Pokud to neutrhne Messi tak ámen. To je proč jsem ho tu nechtěl a chci aby letěl. Protože on tohle nikd nezmění a chybu si nepřizná. Neudělal to ve Vale neudělal to ani dál.
Martin77 2021-05-12 11:53:57
Cizinkx: Nejde o kritizování, že by nemělo být. Chápu, že po ztrátě bodů jsou fanoušci ve špatné náladě. Ale číst, jak by vyhazovali kde jakého hráče, kteří v poslední době pro Barcu toho tolik udělali a jen kvůli jednomu ... dvou špatným měsícům. Člověku je z toho trochu smutno. Hlavně pro ty, co to nevidí tak černě a berou ty problémy v rámci přestavby týmu + vzniklé potíže viz. výše. (fin. stránka)
xdiko 2021-05-12 12:51:52
Ale na rovinu, máme tu hráčov, ktorý u nás dieru do sveta neurobili, ale už len kvôli ich cene boli umelo tlačený do základu a potom tu máme takých, ktorí sú neustále tlačení do základu na úkor iných bez ohľadu na výsledky a pokiaľ sa toto nezmení, môžeme tu mať talenty, aké chceme, nepomôže to, ak budú sedieť. A to je dlhodobý problém väčšiny, ktorý sa tu tiahne od Valverdeho a Koe to len z časti obmenil, ale stále mrhá talentami a navyše vo formácii, na ktorú nie sú hráči trénovaní a ani v LaMasi sa na ňu nepripravujú
2021-05-12 07:03:29
Stale su tam hráči ktorý už davno tam nemali byt a nadalej sa špekuluje o posilách ktoré nemajú kvalitu na barcu takže žiadna reforma sa nebude konať a preto sme všetci stoho nahnevaný wtf!
2021-05-12 07:03:37
V mužstve Barce je potrebné začať zbavovať sa hráčov, ktorí absolútne nič pre Barcu nedokážu urobiť a iba zaťažujú rozpočet svojimi platmy. Začať treba od Koemanna. Tie jeho striedania-nestriedania nemajú ani hlavu ani pätu. Včera nelogické až nezmyselné striedanie po polčase Roberta a v ďalšom priebehu zápasu Bratweita. Stiahne Dembelého, ktorý na druhý gól prihral a tretí sám dal, ktorí sa aspoň snažil niečo vymyslieť a pošle tam Bratweitha, ktorý sa do konca zápasu ani nedotkol lopty. Keby som to celé zhrnul, lebo sa tu nechcem veľmi rozpisovať, tak včera sa ukázalo, že Barca nemá na titul. Povedzme si priamo, že mužstvo, ktoré ma tak blízko k titulu a v posledných troch zápasoch z deviatich bodov získa iba dva....no to nemá ani len morálny dôvod na titul. Bolo by to veľmi nespravodlivé ak by Barca pri takých výkonoch ako predvádza získala titul. Hráči ako Dest, Roberto, Pjanič (aj keď ten už dávno nehral), Bratweith, Coutinho, Lenglet, Umtiti, Trincao nemajú čo v Barci robiť. A musím aj povedať, že pre Messiho by bolo najlepšie, ak by tiež odišiel, najlepšie do americkej ligy. Včera stratil strašne veľa lôpt, jeho pohy aj s loptou sa nedá nazvať pohyb, ale prechádzka po zelenom trávniku a potom iba nezmyselne sa tlačil medzi dvoch-troch protihráčov, ktorí ho už majú dokonale prečítaného a zobrať mu loptu nie je pre nich žiadný problém. Ter Stegen včera tiež veľmi nepresvedčil. To čo išlo na neho to pustil. Mužstvu včera absolútne nepomohol. Mužstvo je potrebné od základov prestavať a dať možnosť mladým a doplniť ich hráčmi zo skúsenosťami, ale nie s hráčmi po tridsiatke. Takých máme až až. Za poslední tri zápasy by som celému mužstvu zastavil platy. Naozaj si ich nezaslúžia, pretože takto sa za farby Barce a o titul naozaj nehrá. Včera absolútna hanba a obrovské sklamanie pre verných fanúšikov Barce. V posledných dvoch zápasoch treba dať možnosť hráčom z lavičky a hlavne mladým. Aj tak už Barci o nič neide.
Chieefos 2021-05-12 07:07:47
Dest ? 🤣🤣🤣
FCBarcelona2018 2021-05-12 07:11:21
Áno Dest. Veď ak si si ho poriadne všímal v zápasoch kedy nastúpil, tak ak dostane loptu, tak nevie čo s ňou a buď sa nezmyselne pustí do kľučiek a pritom na to nemá, alebo veľmi jednoducho a lacno stratí loptu. Viem, že je tu krátko a je mladý, ale Barca potrebuje pravého beka ako bol Dani Alvés a buďme úprimní, Dest ním nebude ani za dvadsať rokov.
Chieefos 2021-05-12 07:24:57
🤣🤣🤣🤣🤣🤣 výsmech obrovský
marko31 2021-05-12 07:39:41
Prave dest je ten, kto má najväčšie predpoklady sa priblížiť k úrovni hry Daniho Alvesa.
zolika 2021-05-12 07:58:56
Dest sa nikdy nepriblíži Danimu.
Joker94 2021-05-12 08:14:03
Ja niekedy žasnem nad niektorými názormi. Jasné, že každý má právo vyjadriť ten svoj ale FCBarcelona2018 tvoj mi príde dosť chaotický. Chceš prestavať mužstvo od základov? Veď ale tie základy tu už predsa sú. Mingueza, Araujo, Dest, Pedri, De Jong, Moriba a dúfam, že aj Fati s Riquim budú základom pre budúcnosť. Alebo to chceš všetko rozpustiť? To, že Koeman nieje žiadny kúzelník, už všetci vieme. Urobil veľa chýb ale takisto pod ním prišli konečne pozitívne zmeny. Veď kedy naposledy tu hralo v základe toľko mladíkov? Mužstvo sa stále formuje, klub prežíva ťažké časy a je potreba hľavne trpezlivosť. Pred sezónou by nikto nepovedal, že budeme bojovať o titul. Skôr sa tu niektorí strachovali o Ligu Majstrov. Káder treba určite posilniť a zbaviť sa nepotrebných hráčov ale to nejde naraz. To, že napr. Lenglet, Umtiti, Coutinho, Braith, Roberto, Pjanič by mali odísť to už všetci vieme ale to sa nedá vyriešiť behom jedného týždňa. Tí hráči, majú vysoké platy a nízky výkon. Je potreba hľadať čo najvýhodnejšie možnosti vzhľadom na finančnú situáciu. Ďalej bez Messiho by sme asi neboli ani v prvej štvorke. Napriek slabému začiatku sezóny sa dokázal dostať do formy a je najlepším strelcom ligy. Žiaľ káder nieje tak široký a kvalitný aby mohol si mohol Messi ale aj Pedri s De Jongom častejšie oddýchnuť a tak posledné výkony sú len logickým vyústením dlhej a ťažkej sezóny. Nechápem tvojmu príspevku preto lebo po neskutočnej sérii víťazstiev v lige a dotiahnutí sa na špicu, je už mužstvo totálne vyžmýkané. Treba si vážiť, kde to túto sezónu nakoniec dotiahli a som si istý, že v novej sezóne sa zase posunú o level vyššie. Máme vo vrecku pohár a aj keď je už Liga prakticky rozhodnutá stať sa môže hocičo lebo ako Realu tak hlavne Atleticu taktiež v závere dochádza dych.
vladimir10 2021-05-12 08:54:09
súhlasím joker94.
Každý píše vyhodiť. Ale hráči sú pod zmluvou s vysokými platmi a bez výkonov. Bohužiaľ, toto je dedičstvo od Bartomea a budeme si ho "užívať" ešte dlho. Barca má momentálne úzky káder a prejavuje sa efekt totálnej únavy. Rovnaký problém má aj Tottenham, Liverpool a iné skvelé mužstvá. Neď nemáš dosť kvalitných hráčov na rotáciu, moment vyčerpania na konci sezóny je istota. Ale je tu aj iný problém. Futbal sa neskutočne rýchlo vyvíja (viď spôsob hri v anglickej lige) a Barca, akoby nechcela reagovať na túto zmenu. Včera to bolo vidieť v presingu. Tí chalani nie sú schopní vyvinúť tlak. Nedostupujú, len kopírujú pohyb súpera. Všetci hodnotia pozitívne včerajšieho Demba. Ano, prihral na gól a aj jeden dal, ale inak nepomohol vôbec. O Robertovi ani nehovorím. A Lenglet je úplne z formy. Neverí si, čistá katastrofa. Keď si pozriete ešte raz ten zápas, všimnite si, ako zmätkujú stopéri vo vlastnej "16". Bohužiaľ, ani brankár nemal včera svoj deň.
Toto trápenie ešte potrvá, lebo ja tie nákupy v lete nevidím veľmi optimisticky vzhľadom na finančnú situáciu a aj vzhľadom na fakt, že Barca v tomto momente nie je až taká atraktívna pre veľkých hráčov.
Toky 2021-05-12 09:02:35
Messimu k dokonalosti chýba viac pressingu pri súperovej rozohrávke (tým myslím aspoň aký-taký náznak pressingu - on totiž obvykle zostane stáť ako kôl v plote, maximálne sa vyberie krokom smerom k poliacej čiare a súper cez jeho stranu bez problémov prenesie loptu k našej polovici a stačí že takto zostane aj Griezz alebo Dembele a už je výrazné prečíslenie súperom na našej strane). Včera som sa na neho sústredil a môj odhad je že ohľadom ním nabehanej vzdialenosti to bolo rozhodne do jedného kilometra, zvyšok odchodil alebo odstál. Toto by sa neprepieklo hádam žiadnemu inému hráčovi v ktorejkoľvek lige. Ja viem že mal pár šprintov, ohrozil bránu atď ale na najlepšieho hráča planéty je to zúfalo málo. Keď toto vidia ostatní hráči tímu tak im to asi tiež vŕta hlavou a psychiku im to rozhodne nedvíha. Teraz pozor, nezvaľujem na neho vinu za včerajšok. Len vravím, že Leo robí systematicky niečo zle zápas čo zápas a nemám pocit, žeby to niekto riešil alebo si dovolil na neho preto tlačiť. Koemanove striedania boli od veci teda okrem Puiga, toho mal poslať na trávu oveľa skôr, jalová obrana aj s brankárom. DeJong posledné zápasy v kŕči, mám pocit že mu dochádza šťava a potreboval by zúfalo týždeň-dva oddych. Busi a Pedri tiež zopár chýb v rozohrávke... Zišlo sa to znova. A áno, súhlasím s tým, že si titul toho roku nezaslúžime. A nikde nieje napísané, že nás bodovo nedotiahne aj Sevilla. Keď budeme takto hrať ďalej. A tipnem si, že takto hrať budeme. Koeman je tvrdohlavý a má svoju predstavu ktorej sa nechce vzdať. Leo tiež, obrana sa nezmení mávnutím čarovného prútika. V lete sa budú diať veci, si myslím. A nielen u nás. Aj v Reale či Liverpoole.
Seky27 2021-05-12 11:50:54
Právěze Braitwat byl logická volba místo Grieze, protože se nakopavalo a stoperi to jen sebrali a vrátili zpět před naší 16 ku. Jako neřeknu řešit taktiku bránit výsledek což nevím kolikrát se budem muset spálit, abychom zjistili, že to neumíme a pak hoříme i proti týmu z druhé ligy nebo to střídání některých, ale za tě okolností zrovna konkrétně Greiz za Braithwaita, kdy se odkopavalo a vepředu nešel nikdo ani do souboje není úplně chyba to spíš ta taktika celkove a když už, tak tam jsou jiná střídání k řešení nevím kde si vzal, že šel Braithwait místo Dembeleho však na tom křídle pak hrál a místo něj šel Dest, když už..
2021-05-12 07:57:59
Titul by bol náš keby už v klube nehrajú. Povie, Lenglet, Roberto, Busgets. Všetci týmto musia ísť po zezone do krajskej p.... Ináč zase nic
Tomo10 2021-05-12 08:14:33
Prečo Busquets? ten má životnú sezónu
vladimir10 2021-05-12 10:08:27
Tiež si myslím, že Busi ešte má čo ponúknuť.
Ale vrchol už mal....
Jackopz 2021-05-12 12:26:03
Som zvedavý akú zálohu chceš vystavať bez Busquetsa. So zálohou Jong na DM a Puig s Pedrim v strede na mňa ani nechoď, to je čistý nezmysel. Na kvalitné DM nemáme peniaze a nechcem vidieť ako by ste kydali na Nica keby tu mu nevyjde pár zápasov ako Moribovi.
LaBrie 2021-05-12 13:49:49
Busquets je dobry len na urcity typ superov....spickove muzstva mu uz nesedia a nestiha....
2021-05-12 08:07:08
Fc barcelona2018-že Messi nepomohol tímu😂😂😂😂😂😂😂cela záloha aj s útokom nevytvorili toľko príležitosti,ako on sam.akurát,že nemá s kým hrať!
A včera to bola posledná kvapka od trénera,proste na to nemá !!!!!!
2021-05-12 08:12:10
A ven !!!
Martin77 2021-05-12 09:12:51
Pravda! Všichni fanoušci ven na procházku je tam krásně dokonce i 30 stupňů. Ať si pročistíte hlavy.
Robaizz 2021-05-12 13:58:55
:D