Přípravy na Euro 2020 vrcholí v těchto dnech, do šampionátu zbývá už prakticky jen posledních pár desítek hodin. Povedenou přípravu má za sebou Francie, která se v úterý utkala s Bulharskem. Utkání krásným gólem otevřel Antoine Griezmann.

Francie si to v rámci posledního přípravného zápasu na Euro 2020 rozdala na Stade de France s Bulharskem. Na povedené vystoupení pro Walesu minulou středu se povedlo svěřencům Didiera Deschampse navázat i nyní v úterním zápase, jenž taktéž skončil 3:0. První gól utkání přitom ve 29. minutě dával Antoine Griezmann. A nebyl to jen tak ledajaký gól, jak se můžete přesvědčit na videu níže.

Barcelonský útočník tak potvrzuje, že mu to v tomto kalendářním roce zkrátka střílí a ukazuje, že je i nadále v dobré pohodě. Společně s Kylianem Mbappém a Karimem Benzemou měl na šampionátu tvořit jeden z nejbezpečnějších útoků, jenže Francie měla proti Bulharsku i krapet smůly. Benzema, jenž se do reprezentace vrátil po 6 letech, totiž musel v první půli střídat kvůli svalovému zranění a zatím není jasné, o jak vážné trable půjde. První zápas bude hrát Francie proti Německu 15. června, tudíž se bude tak trochu jednat o závod s časem.

Původní útočné trio každopádně odsunulo jen na lavičku náhradníků i takové hráče jako Ousmane Dembélé nebo Kingsley Coman. Druhý povolaný barcelonský útočník se však v zápase také objevil, a to když v 66. minutě střídal právě Griezmanna. Clément Lenglet proti Bulharsku nenastoupil vůbec.

Francie bude patřit k hlavním favoritům na výhru v turnaji. Současní šampioni z Mistrovství světa v Rusku z roku 2018 mají ovšem zároveň jednu z nejtěžších skupin, kromě již zmíněného Německa ještě totiž narazí také na Portugalsko. Posledním do party pak je Maďarsko. Dějištěm turnaje pro skupinu F bude Budapešť a Mnichov.

zdroj: football-espana.net