Barcelona vstoupila do nového ligového ročníku 2021/22 výtečně, když porazila Real Sociedad s přehledem 4:2. Utkání však kromě mnoha pozitiv mělo i určitá negativa.

Nejlepší: Tým, který se rve

Domácí začali dnešní zápas výborně, když po celý první poločas táhli doslova za jeden provaz. Hned od první minuty jsme mohli vidět bojový zápal a aktivní pressing – útočníci Antoine Griezmann s Martinem Braithwaitem například aktivně vypomáhali v defenzivní hře. Sama o sobě je vypovídající statistika francouzského útočníka, který hned v šesti případech dokázal soupeři úspěšně míč odebrat – takový záznam je hodný spíše středopolaře či obránce, přitom zde řeč je o forwardovi. Skvělý týmový výkon navíc doplňoval Memphis Depay, kterého museli soupeři neustále faulovat, aby zabránili útočným akcím Barcelony. V dobrém světle se ukázali stopeři Gerard Piqué a Eric García, na druhé straně hřiště si zase Braithwaite připsal 2 branky a jednu asistenci. Takovou soudržnost by culés moc rádi viděli i po zbytek sezony.

Nejhorší: Destabilizující střídání

Za stavu 3:0 pro Blaugranas se trenér Ronald Koeman cítil mimo ohrožení, a tak se rozhodl provést několik změn. Na trávník nejprve poslal Sergiho Roberta a nováčka Emersona, který bohužel nebyl dostatečně důsledný u první branky La Realu. Následně v 83. minutě dostali šanci i Ronald Araújo a Nico González, jenž však prakticky ihned uviděl žlutou kartu – nutno ovšem dodat, že zárok nejen že nebyl na žlutou kartu, dokonce by se dalo pochybovat vůbec o samotném faulu. Sudí Hernández Hernández byl ale neomlomný a Mikel Oyarzabal tuto nabídku neodmítl. Výborně trefeným přímým kopem snížil stav na 3:2 a najednou se domácí začali bát o výsledek. Za tento stav sice mohla souhra nešťastných okolností, avšak dřívější taktický systém byl zkrátka narušen. Naštěstí však Katalánci zásluhou Sergiho Roberta rychle vstřelili gól na 4:2, čímž zápas také úspěšně dovršili.