Tréner FC Barcelona na tlačovej konferencii pred zápasom s Getafe vyjadril svoju nespokojnosť s príliš veľkým kádrom a komentoval aj nedávne udalosti na prestupovom trhu.

[Marc Brau, Barça TV] Zajtra hráte s Getafe, ktoré v tejto sezóne nezískalo ani jeden bod a nestrelilo aj jeden gól. Myslíš si, že tento zápas bude práve kvôli tomu komplikovanejší?

"Myslím si, že Getafe sa v týchto zápasoch ukázalo v dobrom svetle. Nezaslúžene ich oba prehralo. So Sevillou si zaslúžilo viac. Je to mužstvo, ktoré chce súťažiť a hrá agresívne. Musíme byť koncentrovanejší, aby sme zápas vyhrali."

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Myslíš si, že fanúšikovia Barcelony môže byť frustrovaní z toho, že všetky kluby podpisujú skvelých hráčov a Barcelona nemôže?

"Na jednej strane to chápem, každý chce pre klub to najlepšie. Môže to byť frustrujúce. Na druhej strane musíme byť realistickí. Barcelona v tomto smere nemôže konkurovať iným klubom ako PSG, Manchester City alebo Manchester United. Musíme to akceptovať a pracovať na zlepšení mužstva. Od tohto klubu nemôžete teraz očakávať toľko, ako po minulé roky. Nie je to otázka jedného dňa. Dávame šancu mládeži a tá potrebuje čas. Pamätať musíme aj na to, že máme 6-7 zranených hráčov, ktorí majú na to, aby hrali v základnej zostave. Sme nadšení zo sezóny a budeme tvrdo pracovať."

[Marta Ramon, RAC1] Tento týždeň sme sa dozvedeli, že Samuel Umtiti nakoniec zostane v klube. Akú bude plniť úlohu v tejto sezóne?

"Nerád hovorím o menách. Klub vie, s kým chcem spolupracovať. Rešpektujem hráčov, ktorí majú kontrakt. Každý hráč vie, kto bude hrať a kto s tým bude mať ťažkosti. V tíme musí byť samozrejme konkurencia, ale niektorí musia vedieť, že sú vo veľmi, veľmi komplikovanej situácii, čo nie je výhodné ani pre nich, ani pre klub. Keď sa vrátia zranení hráči, budeme mať 31-32 hráčov. Ako má tréner pracovať s toľkými hráčmi? Absolvoval som trénerský kurz, ale nie na 32 hráčov."

[Santi Ovalle, Cadena SER] Coutinho sa vrátil do nominácie, ale je v nej aj Rey Manaj. Kto bude nosiť číslo 14 a predovšetkým kto číslo 10?

"Neviem a pre mňa to nie je dôležité. Je to vec klubu."

[Helenda Condis, Cadena COPE] Poznáme už kalendár skupinovej fázy Ligy Majstrov. Ako ho hodnotíš?

"Nezaujíma ma, či prvý zápas hráme doma alebo na výjazde. Je to silná skupina s veľkou históriou. Výnimočné budú pre mňa zápasy proti Benfike, ktorú som trénoval jeden rok. Je to jeden z najlepších klubov na svete. Z predchádzajúcej sezóny poznáme aj Dynamo Kyjev."

[German García, RNE] Hovoril si o nástupe mladých hráčov, ktorých je v kádri veľa a o priveľa hráčoch v kádri. Myslíš si, že pôjde o prechodnú sezónu, alebo taká pre Barcelonu nemôže existovať?

"Nie som zástancom toho, aby sme si mysleli, že nemusíme vyhrávať. Vždy som povinní prezentovať víťaznú mentalitu. Ale musíme byť samozrejme aj realistickí. Vieme, že môžeme mať ťažkosti s najlepšími klubmi. To však nezáleží od najlepšieho hráča na svete, ale od tímu. Môže nám chýbať Messi, ale v takom prípade musíme zlepšiť aj iné veci. Ašpirujeme na výhru všetkého."

[Alejandro Segura, Radio MARCA] Čo si myslíš o konflikte európskych líg, okrem iného aj o spore medzi La Ligou a CONMEBOL a ako v tomto kontexte vyzerá situácia Ronalda Arauja?

"Viem, že existujú ťažkosti. Pre mňa je šialenstvo, že neexistujú rovnaké termíny reprezentačných prestávok. Nie je to v záujme klubov, ktoré týchto hráčov platia. Myslím si, že všetky kluby v Španielsku by mali vytvoriť blokádu, ale túto vec prenechávam na klub."

[Joan Poquí, Mundo Deportivo] Neznepokojuje ťa to, že Kylian Mbappé môže prestúpiť do Realu Madrid?

"Nie. Ak má Real peniaze, tak nech kupuje. Je to jeden z najlepších hráčov na svete. Aj ja by som ho chcel mať v tíme. Každý klub chce posilniť káder."

[Sergi Capdevila, Sport] Bude Ansu Fati pripravený hrať po reprezentačnej prestávke?

"Myslím si, že mu chýba ešte veľa, aby bol úplne fit. Nehral 7-8 mesiacov a do plnej formy sa nevráti za 2-3 týždne. Nechcem hovoriť o žiadnom konkrétnom dátume. Média písali o zápase so Sevillou... Na to zabudnite. Musí viac trénovať, nabrať silu a rytmus. Hovoríme o hráčovi, ktorého budeme potrebovať mnoho rokov. Nebudeme riskovať."

[Carles Ruipérez, La Vanguardia] V minulej sezóne získala Barcelona viac bodov na výjazde, než doma. Zmení sa to v tejto sezóne?

"Vždy je dôležité vyhrávať domáce zápasy. V uplynulej sezóne sme stratili veľa bodov v zápasoch, ktoré sa mohli zdať ľahké, ale teraz ľahké zápasy neexistujú. Musíme byť veľmi silným mužstvom na Camp Nou, o to viac s fanúšikmi, ktorí sa musia baviť. Prvý ligový zápas bol veľmi dobrý a touto cestou chceme pokračovať."

[Albert Nadal, ARA] Myslíš si, že Moriba odíde už počas tohto prestupového obdobia alebo zostane celú sezónu v klube?

"Nechcem už viac hovoriť o Ilaixovi. Môj názor poznáte. Je to vec medzi ním, jeho okolím a Barcelonou. Existujú kluby, ktoré majú záujem, ale musia zaplatiť toľko, koľko očakávame. To je odo mňa na túto tému všetko."

[Laura Brugués, TV3] Na zajtrajší zápas bol povolaný aj Miralem Pjanić. Myslíš si, že sa počas týchto posledných dní budeme môcť rozlúčiť s niektorým hráčom ako napríklad Pjanić, alebo to už berieš pesimisticky?

"Pre hráčov, ktorí chcú hrať v inom klube, zostáva ešte niekoľko dní. Pjanić patrí medzi nich a hľadá si klub. Jeho prístup je veľmi dobrý, takže bol povolaný. To, že predtým nebol povolaný, nebolo prejavom neúcty."

[Albert Hernández, TVE] Čo si myslíš o sumách, ktoré sa teraz vynakladajú na hráčov?

"Pre mňa je to absurdné. V tomto momente má každý klub na svete svoje finančné problémy. Platiť toľké peniaze za hráčov je šialené."

[Jordi Blanco, ESPN] Čím sa líši situácia Pjanića od tej Colladovej?

"Nie je tam žiadny rozdiel. Alex veľmi dobre pozná svoju situáciu. Na jeho pozícii je obrovská konkurencia. Musí si pohľadať príležitosti hrať."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-08-28 15:39:00
že by faktor Messi?
xdiko 2021-08-28 15:42:58
Nemôžeme od klubu očakávať to, čo v minulých rokoch, pán tréner nemá kurz na 32 hráčov.... ešte sezóna poriadne nezačala a už sa hľadajú všemožné výhovorky a ospravedlnenia. To nie je prístup, aký očakávam od trénera.
Lapi Premium 2021-08-28 15:51:52
To, že od klubu nemôžeme očakávať to, čo v minulých rokoch bolo myslené v súvislosti s nakupovaním hráčov. Čiže má pravdu. Netreba vyťahovať veci z kontextu a podsúvať to ako nejaký novinár z nového času. Alebo to ty vidíš na nejaké veľké nákupy u nás???
xdiko 2021-08-28 15:52:47
Ja sa pýtam, prečo stále nepredávame?
MalyJanko 2021-08-28 15:57:12
lebo nikto tym hracom nechce dat take astronomicke platy ake maju, co je na tom take tazke troska porozmyslat
xdiko 2021-08-28 16:00:13
To nemá logiku, kedže u nás si platy znížia
Lapi Premium 2021-08-28 16:08:35
S tým má ale málo do činenia tréner. A nepredávame jednoducho preto, lebo o tých hráčov nie je záujem, alebo dotyční hráči nechcú odísť, či si znížiť plat tak aby boli zaujímaví pre iné kluby. Ako som písal s tým ale tréner nenarobí nič.
Suarez_FCB_9 2021-08-28 16:17:00
Trener nemusi vyhlasovat ze s tymi hracmi pocita.
leonidas129919 2021-08-29 02:05:01
jezisi to je otazka, ze preco nepredavame ...
Umtitiho by sme dali asi aj zadarmo, len aby nam nezral plat, a Pjanic ma svoju cenu, ale nikto je nechce zaplatit, lebo vidia financnu situaciu barcelony. ale ty by si to asi robil lepsie, ako X manazerov, ktori prave pracuju na odchode tych hracov.
xdiko 2021-08-29 12:47:27
Asi nie je ten nátlak na odchod hráčov celkom taký jednoznačný, ako sa prezentuje, keď namiesto toho, aby taký Umtiti počítal s tým, že si u nás nezahrá, tak chce bojovať o svoju šancu... takto sa nezbavíme nikoho.
Lapi Premium 2021-08-29 14:46:11
"Nerád hovorím o menách. Klub vie, s kým chcem spolupracovať. Rešpektujem hráčov, ktorí majú kontrakt. Každý hráč vie, kto bude hrať a kto s tým bude mať ťažkosti. V tíme musí byť samozrejme konkurencia, ale niektorí musia vedieť, že sú vo veľmi, veľmi komplikovanej situácii, čo nie je výhodné ani pre nich, ani pre klub."
Myslím, že dosť jasne prezentované a všetci dotknutí sa v tom určite vidia. Či ich to trápi je už druhá vec...
2021-08-28 16:17:29
Řekl to narovinu. Nemůžeme čekat, že budeme hrát v poslední fázi LM, nebo bossovat ligu. Mladí potřebují čas a na velké jména nejsou love. Nejhorší je že z ofenzívy se úplně vytratila magie. Depay, Griezmann, Braitwaite je na tým jako Barca hrozná tragédie. 3marodi na lávce to asi nespasí.
leonidas129919 2021-08-29 02:06:52
raz musel prist messiho odchod a tym nova era klubu. ked sa vratia Dembele, Aquero a hlavne Fati, tak utok bude ovela lepsi,
adam25255 2021-08-29 04:48:33
leonidas129919 ale mohol to byť plynulý prechod, keby Messi zostal. Takto sme padli úplne na hubu.
leonidas129919 2021-08-29 08:50:29
suhlasim
2021-08-28 16:29:15
Ja si myslím že by sme mali skúsiť 3-5-2
2021-08-28 16:49:17
...takze najnovsie aj Pogba ma "tuzbu" prestupit do Realu :)
Ihsahn 2021-08-28 16:56:45
A kdo chce k nám? :D
Messinho98 2021-08-28 17:41:43
Mozno niekto z 3 ligy
xdiko 2021-08-29 00:02:24
Tak určite by sa nejaký 30+ našiel, čo by chcel u nás dohrať kariéru.
leonidas129919 2021-08-29 02:14:30
1ebat vas. Barca bola je a bude jeden z najlepsich klubov na svete. teraz asi budu trosku tazsie casy koli zlemu byvalemu vedeniu, ale stale mame na to vyhrat ligu, mame skvelych mladych hracov, ktori su buducnostou futbalu. a stale aj pre tych najlepsich je cest prestupit do barcelony.
FORCA BARCA
xdiko 2021-08-29 12:54:58
Rád by som s tebou súhlasil, no predošlé vedenie zaviedlo nový pohľad na Barcu, už nie je česť prestúpiť do Barci, ale zlatá baňa, už nemáme ani najlepších hráčov, ani to lákadlo v podobe Lea, kvôli ktorému sem veľa hráčov prišlo. Dokonca nemôžeme ani tvrdiť, že sme favoriti v LM, keď sme posledných pár rokov hanebne vypadávali. A tých najlepších už teraz nemôžeš zlákať ani na prachy, ani na trofeje, lebo pár rokov budeme teraz radi, ak vyhráme ligu, max Copu.
leonidas129919 2021-08-29 13:56:11
s tym, ze prichadzaju tazsie casy suhlasim. nic ine som ani nepisal. alebo barca je stale velkoklub a ma nato aby sa za par rokov z tych bartovych sraciek dostala. + zapasy sa budu vyhravat ovela tazsie, lebo budu chybat Messiho goly a nahravky. cize mozno liga a cdr, liga majstrov velmi tazko
ale nevidim to tak pesimisticky ako messinho, ktory trepne, ze tu by chceli prestupit hraci akurat z tretej ligy, alebo len 30+ ktori chcu dohrat karieru. no camp bude pre hracov stale lakadlom akurat to trosku potrva
Messinho98 2021-08-29 14:32:58
Nemame na platy hracov! Ktory kvalitny hrac by sem asi chcel pestupi a hrat zadarmo? Zobudte sa z mokrych snov
2021-08-28 17:46:57
Možná to bylo myšleno jinak..ale zní to směšně..že se v kurzu neučili pracoval s tolika hráči :D. Tak 7 z nich si může jít kopat na bránu na vedlejší hřiště, tak jsme to dělali v přípravce když bylo pár hráčů navíc při nějakém cvičení :D..
2021-08-28 18:27:54
Je citit z tej tlacovky,ze je nasraty !!
Nasraty na to,ze ma kopec hracov,ktorych nechce,ktorym to jasne povedal a aj tak chcu "zabojovat" o miesto-cize chcu ho donutit,aby ich postavil,i ked nechce.
A on sa ich zbavit nevie,to moze len klub.
2021-08-29 08:50:56
Každý normálny človek vie, v akej sme situácií - že odišiel Leo, že máme obrovské finančné problémy, aké v histórií klubu neboli, že máme veľa mladých, ktorí potrebujú čas, že máme takých, ktorí zaberajú miesta a nemožno ich predať pre nezáujem iných klubov, že máme zranených dôležitých hráčov a musíme počkať na ich návrat. V takej situácií si nemožno stavať vzdušné zámky. Ale niektorí tu stále snívajú, odmietajú realitu, útočia na trénera, ak zhodnotí reálne situáciu. Túto sezónu nesnívajme, tešme sa, ak sa mladí chytia a ukáže sa pokrok v budovaní tímu. Ja chcem umiestnenie do 4. miesta, lebo Atletico, Sevilla i Real majú stabilizované kádre, nie je tam žiadna radikálna obmena, ako u nás.