Sergio Busquets absolvoval tlačovú konferenciu pred zajtrajším súbojom s Bayernom Mníchov. Kapitán Barcelony sa okrem iného vyjadril aj ku konfliktu medzi Laportom a Koemanom. Zároveň pochválil Memphisa Depaya.

[Pol Martínez, Barça TV] Ako pristupujete k prvému zápasu Ligy Majstrov s prihliadnutím na svojho súpera a výsledok vášho posledného zápasu?

"Veľmi chcem začať súťaž, ktorá nám dáva veľa radosti. Máme veľmi ťažkú skupinu a teraz hráme doma a podľa mňa je kľúčové získať dobrý výsledok. Vieme, že hráme proti elitnému súperovi, ktorý rád dominuje vo všetkých herných aspektoch. Pokúsime sa hrať po svojom a vyhrať prvé kolo."

[Alejandro Segura, Radio Marca] Čo si ako kapitán myslíš o výmene názorov medzi Laportom a Koemanom? Prezident hovoril o predĺžení zmluvy za určitých podmienok a tréner odpovedal, že o tom nemal hovoriť pred novinármi.

"Je to téma, ktorú by si mali vyriešiť medzi sebou. Každý je zodpovedný za svoje slová. Všetci chceme pre klub to najlepšie, aj pre fanúšikov. Ak existuje nejaký problém, je potrebné o ňom diskutovať, ale ja si nemyslím, aby to tak bolo. Každý má svoj názor."

[Sergi Capdevila, Sport] Memphis Depay sa stal obľúbencom fanúšikov. Aký je v šatni? Čo si o ňom myslíš ako o hráčovi a človeku?

"Po športovej stránke je to veľmi dobrý futbalista, pomáha nielen gólmi a asistenciami, ale aj hrou. Je dôležitý pre reprezentáciu svojej krajiny. V uplynulých sezónach mal dobré štatistiky aj úroveň. Je to skvelý transfer. Snáď to bude začiatok obdobia, v ktorom bude pre nás veľmi dôležitý. Myslím si, že sa veľmi dobre adaptoval a rozumie si s fanúšikmi. Určite mu to uľahčili spoluhráči ako Frenkie alebo Luuk. Aj tréner ho poznal. Jeho predispozície boli vždy dobré, Memphis je otvorený, chce sa učiť, spoznať spoluhráčov a vytvárať dobrú atmosféru. Takýto hráči sú vždy milo vítaní."

[Oriol Tortajada, L’Esportiu] Môže Barcelona vyhrať Ligu Majstrov bez Messiho?

"Vo futbale je možné všetko. Chelsea mala v uplynulej sezóne veľmi dobrý káder, ale nepatrila medzi favoritov. Podstatný je tím, ten sa vo futbale počíta najviac. Vieme, že už nemáme Lea, ale musíme to skúšať, pracujeme na tom. Sme radi, že začíname novú etapu, novú sezónu Ligy Majstrov. Vieme, že zápas proti Bayernu nebude jednoduchý. Postupne však budujeme silné mužstvo."

[Francesc Latorre, TV3] Myslíš si, že Barcelona musí vždy hrať v rozostavení 4-3-3? Alebo môže zmeniť taktiku v závislosti od dostupných hráčov a situácie?

"To závisí od veľa vecí. Vždy musíte byť verní svojmu štýlu, ale vplyv majú aj dostupní hráči. Existuje veľa faktorov. Je dobre mať viac variantov. Ostatné je na trénerovi. Musíte tiež zvážiť, čo môže urobiť súper."

[Albert Fernández, TVE] Počas leta bol Koeman v neistej pozícii, ale nakoniec zostal vo funkcii a hovorí sa o predĺžení jeho zmluvy. Veríte v trénera?

"Samozrejme. Veríme v trénera a jeho štáb. Vieme, že sme v ťažkej situácii, došlo k mnohým zmenám. Ide o rozhodnutia prezidenta. My vždy ideme rovnakým smerom."

[Marc Marba, BTV] Teraz si kapitánom tímu. Ako si prežíval dni, keď odchádzal Leo Messi?

"Ako väčšina ľudí som bol šokovaný. To, čo Leo znamenal pre Barcelonu, pre mňa, pre moju rodinu... Cítil som, že veľa vecí sa nedalo stráviť ľahko. Nezáviselo to však od nás. Teraz sa na to snažíme zabudnúť. Začíname sezónu, pred nami je ešte veľa, ale snažíme sa zvyknúť si na hru bez Lea a toho, čo nám dával."

[Javier Caceres] V Bayerne hrá väčšina hráčov z Lisabonu, ale zmenil sa tréner, ktorý, a to je zaujímavé, v minulosti pracoval s Alfredom Schreuderom. Vidíš nejaké zmeny v tíme súpera? Ako ste strávili prehru 2:8?

"Tréner s určitosťou niečo zmení, má svoju vlastnú ideu. Bayern má však takmer rovnakých hráčov, hoci tam nie je Thiago, ktorý bol dôležitý. Je to kompletný a dobrý tím a určite bude chcieť začať víťazne. Pokiaľ ide o ten zápas, ťažko to akceptovať, ale taký je svet futbalu. Uplynulo trochu času a vieme, že to musí byť iné. Je to iná sezóna, iné mužstvo. Snáď to tak bude."

[De Telegraaf] Aký vplyv má Ronald Koeman na vašu hru?

"Má veľký vplyv. Ako som povedal, v posledných rokoch sme boli v ťažkých situáciách - veľa zmien hráčov, prezidenta. Koeman bol veľmi dôležitý, prišiel za náročných okolností. Vie, čo chce, je skúsený. Chce pracovať a robí to."

[Sergi Niñou, RKB] V posledných dvoch zápasoch Ligy Majstrov na Camp Nou ste vysoko prehrali s Juventusom a PSG. Čo môžete urobiť, aby sa to nezopakovalo?

"To som nevedel, nemyslím si, že to boli posledné dva zápasy. Vyhral som veľa zápasov, získal som veľa trofejí. Ani na to však nemyslím. Snažím sa byť optimista. Vstupujeme do novej sezóny, novej súťaže. Sme nastavení na dobrý začiatok Ligy Majstrov."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-09-13 19:19:36
Busi, diky za vse , ale zejtra prosim nehraj..
adam25255 2021-09-13 21:16:12
Busquets je ten najmenší problém.
mazanyhrac 2021-09-14 00:28:30
Je první kapitán, takže nebude hrát jedině kdyby se zranil. Mě taky mrzí, že se na DM nezkousi Dejong
2021-09-14 06:41:45
Myslím si, že Busquets bude tahat nohy za sebou. V strede pola by sa hodil niekto behavejsi proti takemuto superovi. Ale snad sa mýlim a bude to v pohode...