Laurent Blanc slovne zaútočil na Barcelonu, keď poukázal na obrovské chyby, ktorých sa Blaugranas počas posledných rokov dopustili.

Blanc vyhlásil, že zatiaľ čo príchod Lea Messi do Paris Saint-Germain je pre Ligue 1 vynikajúcou správou, pre Barcelonu to znamená úplný opak: "Pre francúzsky futbal je neuveriteľné, že Messi, Neymar a Mbappé sú v tej istej lige," povedal Blanc v rozhovore pre magazín Panenka.

"PSG je na inej planéte, áno, ale pre Ligue 1 je dobré sledovať týchto hráčov týždeň čo týždeň. Ale ak sa na to pozriem z perspektívy Barcelony, verím, že sa dopustila monumentálnych chýb. Monumentálnych. Nielen, čo sa týka Messiho, ale aj pri pohľade na posledné štyri alebo päť rokov," povedal Blanc.

"Barcelona prišla o úžasných hráčov, čo klub ako Barcelona nemôže dovoliť. Nemôže stratiť Neymara alebo Messiho, pretože je veľmi náročné ich nahradiť," uviedol.

Francúz tiež prezradil, že v roku 2017 mal veľmi blízko k tomu, aby sa stal trénerom prvého tímu FC Barcelona: "S Éricom Abidalom som hovoril dva alebo trikrát. Samozrejme, že to bol sen trénovať Barcelonu, ale nestalo sa tak z rôznych dôvodov. Nebol to ten správny moment alebo niekto veril, že som na to nebol pripravený. Taký je život," dodal.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-10-11 09:46:49
To isté si myslím aj ja tých 4-5 rokov vedenia ex prezidenta zdemolovalo barcu na priemerný klub je to neakceptovateľné aby za pár rokov sa dalo niečo také dokázať, horší prezident ako barto už nikdo nebol a ani nebude vstaneme z popola a barca bude opäť veľká!visca el barca
2021-10-11 09:57:31
Kto sa ešte nevyjadril ku katastrofálnej situácii Barcelony, nech sa hlási u Súdruha Žinčicu.
2021-10-11 11:31:26
Tak tu máme konec týdne a začátek nového a s tím pravidelný příděl kopanců do Barcy - v hlavní roli tentokrát Eto, Blanc a Van Gaal. Je mi z nich nablití - i kdyby měli stokrát pravdu, koho to zajímá? Vždyť to vidí všichni, v jakým je Barca srabu a že to je důsledek Barto a spol. plus nešikovnosti Laporty a dalších a dalších... Ale co se tím změní? Tohle si myslí, že pomůže náladě v kabině a zpevnění kádru? Nebo jim jde opravdu o to, Barcu na kolenou úplně potopit? Tolik zla, záště a zlostí se jen tak u těhle typů vyjádření nevidí... Věřím, že Barca se zvedne a půjde to. Ale takovýhle vyjádření to jen odkládají na dobu neurčitou... Takže, díky pánové!
Anko63 2021-10-11 12:24:48
Ja v tomto článku nevidím ani jedno slovné spojenie z ktorého by sršalo zlo, zášť a zlost. Ak konštatovanie skutočnosti /pravdivej/ tak vadí, treba na rok dva prestať buď písať alebo čítať.
2021-10-11 11:41:01
Roko, ja by som povedal,ze kazda kritika je na nieco dobra, len sa snazit vybrat si pozitivum a neuzavriet sa do ulity,Pravdu treba prijat a nie sa schovavat za nu a v utajeni plackat nad nasim muzstvom.
2021-10-11 15:06:41
Rovnako si myslím že je kritika namieste. Už len preto aby sa každý poučil a zároveň konkrétne pomenovať vinníkov. Čo si budeme nahovárať veď už aj Laporta miestami pripomína Barta. A čo sa týka hráčov oni dobre vedia ako to celé je takže im to neublíži. Proste taký je káder. Možno by to chcelo Enrikeho keď som videl hru Španielov, s mladík mi to proste zapasoval na parádu
2021-10-11 16:17:21
Má pravdu v tom, že jak odešel Neymar, tak od tý doby jdeme dolů. To má více aspektů. 1) nikdo neočekával, že by mohla být vyplacena klauzule 220 mio
2) charakter Neye, který šel za prachami do PSG
3) zdá se, že v Realu by se to nestalo - jeho hráči měli klauzule až 1000 mio EUR .(miliarda EUR). Real byl teda chytřejší a to i v dalších případech (MESSI vs Ronaldo, atd.) Barca nebyla dostatečně opatrná a vymstilo se to brutálně.
Ramesse 2021-10-11 16:57:03
Mě navíc fascinuje, jakým způsobem Barcelona dokázala peníze utržené za Neymara promrhat. Ano, jeho odchod byla ztráta, navíc těsně před začátkem sezóny, ale z těch peněz, které nám PSG vyplatilo, snad klub efektivně nezužitkoval ani euro. Jen díky unáhlenému nákupu Dembélého jsme byli o 100 milionů lehčí dřív, než bylo možné vůbec promyslet byť jen základní koncepci, jak bez Neymara pokračovat dál. Zbrkle vyhozené peníze - a to proti Dembélému osobně nic nemám, ale je prostě fakt, že kvůli špatnému zdraví se stal jednou z nejhorších investic v dějinách klubu...
mazanyhrac 2021-10-11 17:28:01
JJ, to je taky pravda-dalším faktorem je Valverde, kterému nezáleželo na kondici a z hráču jako Coutinho udělal prakticky trapáky (obrovský rozdíl, jak hrál v Live nebo u nás na začátku). Dlouhodobě máme trenéry, kteří z hráču neumí vymačkat to nejlepší - jako Klopp, Jose, Luis E., atd... Nic to ovšem nemění na tom, co jsem psal, Neymar navíc opouštěl naprosto špičkový tým s nejvyššími ambicemi.
Ronnie7 Premium
2021-10-11 22:02:27
Vedenie sa nepoucilo...to iste sa stalo s Ronaldom(Nezario de Lima) a Figom...dostali historicke odstupne a rozdrbali ho bez premyslenia...len teraz to bolo este preciznejsie