Tréner FC Barcelona na dnešnej tlačovej konferencii pred zápasom proti Benfice zdôraznil optimizmus a vieru v mužstvo. Xavi okrem toho nevylúčil, že zajtra sa na ihrisku môže objaviť aj Ousmane Dembélé.

[David Puig, Barça TV] Po zápase proti Espanyolu si povedal, že si spokojný s prístupom, ale že zápas proti Benfike bude úplne iný. Aké rozdiely predpokladáš?

"S derby som viac ako spokojný. Pozrel som si záznam a do 82. minúty sme hrali veľmi dobre. Espanyol nad nami neskôr dominoval a desať minút bol lepší. Zajtra nás čaká náročný zápas, Benfika je skvelé, skúsené mužstvo. Je to Liga Majstrov, intenzita a rytmus bude vysoký. Sme pripravení, aby sme súperili."

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Vždy si sa označoval za optimistu a bol si ambiciózny. Myslíš si, že Barcelona je v súčasnosti lepšia ako Benfika?

"Uvidíme zajtra. Musíme to dokázať na ihrisku. Myslím si, že sme boli lepší ako Espanyol a zaslúžili sme si vyhrať, dokonca aj vyšším rozdielom. Vyhrali sme však 1:0 a v koncovke sme sa trápili. Rozprávať je jednoduché. Môžeme však byť optimisti. Musíme byť odvážni a pokúsiť sa získať tri body, no vieme, že to nebude jednoduché, pretože naposledy sme prehrali 0:3."

[Marta Ramon, RAC1] Zajtra nemôžeš počítať s Iliasom a Abdem. Dest zrejme taktiež nebude hrať. Aký to má vplyv na tvoje ofenzívne plány?

"Ilias, Abde a Ferran nemôžu hrať, pretože v klube nie sú aspoň dva roky. Uvidíme ako sa bude cítiť Dest a tiež Dembélé a Roberto. Sú krok od návratu. Čakajú nás ešte dva tréningy, potom rozhodneme. V skutočnosti nemáme typických krídelníkov, hoci hrať môžu Coutinho a Demir."

[Adria Albets, Cadena SER] Pedri dnes získal ocenenie Golden Boy. Kedy ho budeme môcť vidieť na ihrisku?

"Je to otázka rekonvalescencie. Mám z neho veľkú radosť, vo veku 17-18 rokov robí veľký rozdiel a podáva výborné výkony v klube aj reprezentácii. Túto prestížnu cenu si zaslúžil. Teraz prežíva ťažké chvíle kvôli zraneniu, ktoré nie je jednoduché kvôli typu poškodeného miesta. Pokúsime sa, aby sa vrátil čo najskôr, je pre nás kľúčový. Nepoznám ešte konkrétny dátum, je dôležité, aby bol plne zdravotne v poriadku, pretože je to druhé obnovenie zranenia."

[German García, Radio Nacional] Myslíš si, že zajtrajší zápas je ten najdôležitejší v tvojej doterajšej trénerskej kariére?

"Áno, pretože je to ďalší zápas. V stredu povieme, že ten najdôležitejší je sobotňajší alebo každé tri dni. Vidím to ako šancu, necítim dodatočný tlak. V opačnom prípade by som ti to povedal, snažím sa byť úprimný. Máme skvelú príležitosť, aby sme postúpili. Vo futbale je vždy šanca na odvetu. Teraz je čas na odvetu s Benfikou po prehre 0:3. Chceme ukázať, že sme Barca a že hráme doma. Milujem výzvy."

[Helena Condis, Cadena COPE] Povedal si, že zhliadnutí záznamu si myslíš, že kontrolu nad zápasom proti Espanyolu ste stratili v 80. minúte, takže po odchode Busquetsa. Bude môcť zajtra hrať?

"Áno, všetci hráči, ktorí v sobotu striedali, sú dostupní. Uvidíme dnes večer a zajtra, ale teoreticky by nemali mať problémy."

 

[Alejandro Segura, Radio Marca] Existuje reálna šanca, že Dembélé bude zajtra hrať?

"Uvidíme. Pred nami je tréning, záleží to od jeho pocitu. Nechceme zranenia. Niekedy je potrebné riskovať, ale uvidíme. To isté platí pre Roberta, Sergiña... Záleží to od nich, beriem do úvahy názor hráčov, poznajú svoje telo."

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Vieš si predstaviť, že Barcelona vypadne z Ligy Majstrov už po skupinovej fáze?

"Predstavujem si víťazstvo, prečo by som si mal myslieť niečo iné? Pripravujeme sa, aby sme vyhrali. Zajtra máme šancu, aby sme postúpili do osemfinále. Sme v dobrej situácii, som optimista. Vidím šancu. A nevyhráme, pripravíme sa na iné možnosti."

[Jordi Grau, TV3] Pred derby si žiadal fanúšikov o doping a oni odpovedali. Čo im povieš teraz?

"Predovšetkým by som im chcel poďakovať. Nikdy som na Camp Nou nevideli takú atmosféru, najmä keď sme útočili. Fanúšikov a ich doping potrebujeme aj zajtra. Sú tiež súčasťou tohto všetkého. V sobotu som bol nadšený, taká je Barcelona. Mal som husiu kožu."

[Joan Poqui, Mundo Deportivo] Plánuješ na zajtra zmenu rozostavenia?

"Nie, bez ohľadu na rozostavenie je najdôležitejšia idea. Chceme mať loptu, hrať vysokým presingom, získavať loptu po jej strate. Ja chápem futbal tak, že ak máš loptu, máš oveľa vyššiu šancu na výhru. Musíme byť odvážnejší a nabiehať do pokutového územia. Takto budeme môcť vyhrať."

[Marcelo Bechler, Esporte Interativo] Manchester United prepustil vlastnú legendu, ktorou je Solskjaer. Podobné to bolo v Barcelone. Aký význam má zmena trénera na vysokej úrovni v priebehu sezóny?

"Tréner je pre mužstvo kľúčový, komunikuje svoje myšlienky, je jeho duchovným lídrom. Závisíme od hráčov, ale určujeme štýl, organizujeme. Podľa mňa sú kľúčoví hráči, ale tréneri ich musia viesť. Teraz som lídrom ja a prijímam rozhodnutia. Chcem, aby hráči boli na ihrisku spokojní a užívali si hru. Výsledky potom prídu."

[Albert Nadal, Ara] Hodia sa vám zajtra Araujove nohy? Alebo opäť nasadíš dvojicu Piqué-García?

"Uvidíme, to závisí od situácie, od súpera, toho, ako chceme útočiť a brániť. Araujo bude pre nás veľmi dôležitý. V sobotu nehral, rovnako ako Clement a Samuel, ale do úvahy ich beriem všetkých. Závisí to od zápasu. Podľa mňa máme piatich stopérov na vysokej úrovni. Sú to profesionáli a tvrdo trénujú, to je najdôležitejšie. Do konca sezóny potrebujeme všetkých."

[Rafael Iverson, Tuttosport] Ako sa cítiš, keď vidíš, že ľudia automaticky predpokladajú, že to pod tvojím vedením pôjde dobre, pretože ak nie ty, tak kto potom?

"Som veľmi šťastný a spokojný. Som optimista a som v najlepšom klube na svete. Cítim sa poctený, že môžem trénovať týchto hráčov. Máme skvelé mužstvo a môžeme súperiť s každým. Hráči to však musia dokázať. To je najťažšie. Vo futbale je vždy súper, ktorý vám komplikuje život. Je to Liga Majstrov, ale vyhrávať je ťažké dokonca aj v španielskej lige. Musíme byť blízko dokonalosti. Ale v súčasnosti nesiem všetko dobre."

[Otázka z Portugalska] Ako hodnotíš Benfiku? Ako plánuješ tento zápas vediac, že pre vás sa počíta len víťazstvo?

"Benfika je skvelé mužstvo, obdivujem a rešpektujem Jorgeho Jesusa. Je to skvelý tréner s charakterom. Benfika má dobrých hráčov v každej formácii. Budeme to mať ťažké, ale tento zápas naplánujeme tak, aby sme hrali svoje, mali loptu, hrali vysokým presingom a vyhrali. Vieme, že sa objavia momenty, kedy budeme trpieť, pretože Benfika obľubuje hrať na polovici súpera, provokovať fauly na štandardné situácie, nabiehať do pokutového územia... Bude to náročný zápas, ale budeme súperiť."

[Joan Domenech] V tíme nemáš typických krídelníkov. Nasadíš teda na krídla hráčov, aj keď to nebude ich prirodzená pozícia?

"Áno. Chceme otvárať ihrisko, aby sme si vytvárali šance. V sobotu sme mali jedného typického krídelníka, ktorým je Ilias. Neskôr ho vystriedal Abde. Na druhej strane som nasadil Gaviho a neskôr sa na krídle objavil Alba. Nie sú to typickí krídelníci, ale našej hre dodajú šírku a môžeme útočiť po stranách. Ak robíte niečo na krídle, máte viac miesta v strede. Pozícia krídelníka je kľúčová."

[Javier Caceres] Ako je pre vás dôležitý Ter Stegen, jeho skúsenosti a posadnutosť poriadkom?

"Je pre nás veľmi dôležitý, rovnako ako Neto, Iñaki či dokonca Arnau Tenas. Všetci dokážu nájsť voľného hráča, dostať sa spod presingu... Najmä Marc je skvelým brankárom, podľa mňa sa nachádza medzi trojicou najlepších brankárov na svete ako v bránke, tak aj v hre nohami. Keď prišiel do Barcelony, zaskočil ma. Má charakter, nie je kapitán, ale pokojne by ním mohol byť. Pre mňa je zárukou v bránke. So rád, že ho máme v mužstve."

[Ivan San Antonio, Sport] Povedal si, že nemôžeš počítať s Iliasom, Abdem a Jutglà, pretože sú v klube menej ako dva roky. Ak sa nemýlim, Ilias tu hrá dlhšie. Znamená to, že môže hrať?

"Pomýlil som sa, Ilais dostal červenú kartu v poslednom zápase mládežníckej Ligy Majstrov, takže nemôže nastúpiť."

[TVE] Chcel by si mať v tíme fyzicky zdatnejšieho záložníka?

"Nie, pretože ich už máme. De Jong je fyzicky skvelý, Nico - stačí sa pozrieť. Samotný Busquets získava veľa lôpt aj napriek tomu, že nie je silný. Na to, aby ste získali loptu tak ako to robíme my, nemusíte mať dva metre a 85 kíl. Je to otázka čítania a interpretácie hry. Koľko lôpt získava Pedri? A Iniesta? Neviem, či si spomínate, ale za sezónu ich bolo 200 a mám 1,70m. Všetko závisí od hry. Mojou prioritou nie je fyzická sila, ale napriek tomu máme silných hráčov ako spomínaní Nico a De Jong."

[Josep Soldado, La Sexta] Je to tvoj druhý zápas a už prvé finále. Analyzoval si, prečo je Barcelona v tak ťažkej situácii?

"Je to ľahké, prehrali sme s Bayernom a Benfikou. A ide o súperov, s ktorými hráme teraz. Musíme vyhrať jeden z dvoch zápasov a potom uvidíme ako ďaleko sa dostaneme. Chcem myslieť na víťazstvo. Ak nevyhráme, porozprávame sa na ďalšej tlačovke. Radšej som optimista a predstavujem si tri body a radosť v šatni. Vidím to. Ak to bude inak, tak preanalyzujeme prehru a naše chyby."

[David Bernabéu, Mediaset] Ak sa vám nebude dariť, nikto ťa nebude obviňovať, pretože pracuješ len krátko. Aký by si však mal odkaz pre ľudí?

"Dám vedieť, keď sa to stane. Zatiaľ sa nič nestalo. Hovoríš o negatívnej hypotéze, prečo by som mal na to odpovedať? Ak prehráme, porozprávame sa zajtra na tlačovke. Neberiem to do úvahy. Ja som v Barcelone vyhrával, postúpil a získaval trofeje. A takú ideu sa snažím sprostredkovať. Som optimista. Vidím výhru, dobrú hru a góly. Túto radosť mi nikto nevezme. Môže to urobiť Benfika ak nás porazí, ale zatiaľ mi dovoľte snívať."

[Alex Pintanel, Gol] Bude zajtra efektívnosť obzvlášť dôležitá? Znepokojuje ťa nedostatok gólov?

"Strieľame góly, naposledy som hovoril, že pomáhať musia záložníci a často nabiehať do pokutového územia. Góly by mali strieľať nielen útočníci, je to úloha väčšiny, pri štandardných situáciách môžu skórovať aj stopéri. Je to dôsledok tímovej práce. Obával by som sa, ak by sme nemali šance, ale tie máme."

[BeIN Sports] V poslednej dobe sa veľa hovorí o tvojom záujme o hráča Al-Sadd Bounedjaha. Potvrdíš to? Čo si o ňom myslíš?

"Je to skvelý hráč, ale nezaujímam sa o neho, neviem, odkiaľ sa nabrali tieto správy. Hráčov Al-Sadd sa nedotknem. Aspoň zatiaľ. (smiech)"

[Jordi Blanco, ESPN] Povedal si, že sa ti páčila väčšina posledného zápasu, ale koncovka bola zlá. Hovoril si v tomto kontexte s hráčmi, že zajtra bude dôležité brániť sa s loptou, aby ste sa takýmto situáciám vyhli?

"Áno, je to veľmi dôležité, dokonca aj za priaznivého stavu. Keď máme loptu, nemá ju súper. Môžeme si vytvárať šance. Musíme zlepšiť veľa vecí a toto je jedna z nich."

[Carles Ruiperez, La Vanguardia] V Lige Majstrov ste doteraz strelili len dva góly. Je to normálne? Budeš zajtra spokojný s 1:0?

"Áno, samozrejme. Chcel by som vysokú výhru. Ale tri body a dobre dojmy stačia. Hlavným cieľom je vyhrať. Vieme však, že to bude dôsledok dobrej hry. Každá výhra bude dobrá, ale aj spôsob musí byť dôležitý."

[Guillem Balagué, CBS] O akých 2-3 veciach si s mužstvom začal hovoriť hneď na začiatku? Ako sa ti spí?

"Spím dokonca viac ako predtým, možno preto, že som viac unavený. Myslím, že som už na prvej tlačovke povedal, že najprv som hráčom vysvetlil zásady a hodnoty, ktoré sú podľa mňa najdôležitejšie. Neskôr som opísal náš herný štýl. Sme Barcelona, musíme mať loptu a útočiť. Inak to ani nemôže byť."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-11-22 19:52:24
No idem pre pukance 😁
MalyJanko 2021-11-22 20:01:47
pockaj ked pride Jackopz, ten da Xaviho hned do laty
LUC4S 2021-11-22 20:09:26
Jackopz je najlepší tréner (Mám ťa rád)
Jackopz 2021-11-22 20:53:29
pohodička, ja som sa už pri výbere Xaviho rozlúčil s nadchádzajúcimi sezónami s LM :D teraz sa mi to len potvrdzuje.. ešte som mladý, nemám problém si počkať dlhšie
bohnice77 2021-11-22 20:54:48
To je pravda. Penzisti veľa času nemajú.
2021-11-22 19:56:15
na druhej strane by nemuseli mať ani 50 kíl jak Riki Piki
tominno9 2021-11-22 21:58:16
vtip je v tom, že ak by mali založnici 2m a 85kil, vyzerali by rovnako chatrne ako Busketc
sid1 2021-11-23 09:06:14
Tak Busi to je cista vynimka vo futbale, vysoky ektomorf. Ten mat pri svojej hernej inteligencii trocha vacsie stastie na stavbu tela tak by bol absolutna legenda na DM.
Babuca 2021-11-23 11:01:06
Taký Rodry z Citizens by sa nám hodil. 😜
tominno9 2021-11-28 15:16:42
alebo by bol ešte menej obratný a ešte pomalší ako je teraz...
2021-11-22 20:07:37
Kto ma to tu minule presviedcal ze Frenkie s Nicom ani nahodou niesu aj silovi zaloznici?
luckyman 2021-11-22 20:10:20
Frenkie je silový záložník?
Suarez_FCB_9 2021-11-22 20:35:20
Ma vlastnosti "siloveho" zaloznika
mazanyhrac 2021-11-22 20:42:08
má neuvěřitelně silné nohy, zbytek už moc silný není, kromě hlavy, ale ty nohy stačí na vyhrávání soubojů
luckyman 2021-11-22 21:00:50
To sú aké? Lebo podľa mna je Frenkie je kondične výborne pripravený ale od silového záložníka má ďaleko
tunno Premium 2021-11-22 21:19:37
v defenzivnych subojoch vynika, teda ked ma branit hraca, ked musi nejaku akciu precitat uz to take skvele nie je. Koho myslis siloveho, napr. Vidal a Paulinho? Frenkie je rovnako silovy, akurat ti dvaja mali lepsi cit pre nabehy, vyber miesta a lepsie strely.
luckyman 2021-11-22 21:30:16
Pre mna je silový typ záložníka Wanyama, Yaya Toure
bohnice77 2021-11-22 21:32:29
pre mna riki piki
Jackopz 2021-11-22 21:40:42
Ja si tiež myslím že Frenkie je silovo a rýchlostne dostačujúci na elitu, nie je to taky tank do zálohy ako Kessie ale nezaostáva v ničom.
tunno Premium 2021-11-22 21:42:31
Yaya bol v prvom rade genius.
emiliano 2021-11-23 08:05:38
Tak napr. Pedri nie je silový záložník, ale určite ste si všimli jeho bránenie - získava lopty od oveľa urastenejších súperov, lebo je inteligentný a šikovný, súpera predskočí, dá nohu na správne miesto a loptu vypichne. Je to len o inteligencií a šikovnosti.
emiliano 2021-11-23 08:13:54
A inak, Xavi hovorí tie správne veci - držanie lopty, presing po strate, pomoc záložníkov nabiehaním do 16-ky, intenzita, odvaha 1na1. Je to jasné, ale na ihrisku rozhodujú hráči, nie tréner. Sme v najhoršom období pre absencie hráčov pre zranenia, inak by nám bolo, keby všetci mohli hrať. Raz to príde. Aj keď nevyhráme a nepostúpime, budem tomu mužstvu fandiť, Benfika je ustálené mužstvo, my máme plno problémov, ako postaviť zostavu.
tunno Premium 2021-11-23 08:22:55
Emiliano mne je to jasne. Iniesta, D.Silva, Verratti a Buskec su najlepsi zaloznici akych pametam a ani jeden nemal fyzicke parametre. Dokonca i Puig ked bol v najlepsej forme dokazal mat proti Atleticu nadstandardne subojove statistiky a bol nasim najlepsim hracom.
2021-11-22 20:09:51
Já bejt vámi, tak od toho nic nečekám. Zbyl nám pro tenhle zápas jedinej útočník a to Depay. Pokuď nebude peníze, tak bude výhra hodně těžká.
2021-11-22 20:34:41
Namiesto husiu kožu malo byť zimomriavky. Husia koža je čechizmus.
mentor 2021-11-22 20:42:39
A ktorý výraz je český? "Husia" alebo "koža"? Lebo mne sa zdá, že sú to spisovné slová a dokonca ich môžeme v našom jazyku aj spojiť do slovného spojenia.
Zubizareta 2021-11-22 21:01:42
Husia koža je doslovný preklad českej frázy Husí kúže, čo sú po slovensky zimomriavky.
bohnice77 2021-11-22 21:29:27
Dokonca aj slovo chlieb je v českom preklade chléb. To je taktiež čechizmus?
SpectraLab 2021-11-22 21:42:07
Je to spisovné... veď aj brusnice sú spisovné a pritom je to preklad od slova "brusinky" a v slovenčine máš aj slovo brusnice...
SpectraLab 2021-11-22 21:42:30
*teda ríbezle nie brusnice som chcel napísať ako posledné slovo :DDD
tominno9 2021-11-22 22:00:04
vykašli sa na to! Mne sa horšie počúva východňárske "poď TU" alebo "ideme VONKU"
felix 2021-11-23 00:30:16
Zubizaretta v nemcine je to gänsehaut,takze pre cechov je to potom co?inak povodme asi latina
mentor 2021-11-23 00:39:32
Husia koža je slovné spojenie, ktoré je v doslovnom chápaní spisovné. A ak je v doslovnom chápaní spisovné, tak ho možno použiť aj obrazne - napríklad tak, ako ho používajú Česi alebo Nemci. Tvrdiť opak je puristický blud.
Zubizareta 2021-11-23 08:06:56
Slovo chlieb nie je preklad z češtiny, ale je germánskeho pôvodu. Treba si pozrieť Králikov etymologický slovník. Česi prevzali husiu kožu z nemčiny, lebo tam bol silný vplyv Nemcov, ale my máme na to vlastné slovo, tak neviem, prečo by sme mali preberať čechizmy alebo germanizmy. Hot dog je v poriadku, lebo na to nemáme ekvivalent, ale husia koža nie.
strip 2021-11-23 09:50:15
A není to jedno? Já jsem rád, že je tady takhle aktivní stránka pro Čechy a Slováky a to, jestli čtu článek slovensky nebo česky, vůbec neřeším.
Zubizareta 2021-11-23 10:38:56
Tu nejde o futbal, ale o jazyk. Jazyk by sme si mali my Slováci aj vy Česi chrániť. Mne napr. vadí, keď niekto v slovenčine povie, že niekomu je 30 rokov, pretože správne má byť má 30 rokov. Toto sú také malé krôčiky, ktorými sa deštruuje jazyk.
mentor 2021-11-23 12:26:07
Nemaj obavy, jazyk to prežije. A nešír, prosím, už ten blud. Spojenie husia koža je spisovné, a to aj vo význame zimomriavky. Je to uvedené v Krátkom slovníku slovenského jazyka (kodif. príručka).
Federer 2021-11-23 15:56:04
Mať Vaše problémy ... Pravdepodobne žiadne 2 jazyky nie sú si tak blízke ako S+CZ. A to že tu vypisujú podaktorí anglicky tak to nevadí ? Mne teda nie ale po tomto "jazykovom okienku" nesmiem nikdy zabudnúť že na takýchto maličkostiach - aj keď dobre myslených - začína vznikať zášť. A to by bola škoda. Mám zo športu spústu - pardon "veľa" - priateľov v Čechách a na Morave a nemáme žiadny problém. NIKDY. Ale my sme iná generácia ako Vy. Aj keď môj najlepší kamoš v Prahe nezabudne povedať : "drevokocúrik" na veveričku a smejeme sa spolu. Alebo staré komunistické - upravené : "Bozaj ma v riť, posilníš mier". No to som už zabehol do somarín aj ja ... Večer držím palce ! Už to nie je tá Benfica s Eusebiom a tým hodinárom čo hral vždy v rukavičkách ktorá hrávala s Realom o titul X rokov. To som bol ešte mladý a krásny. Už som len ...
2021-11-22 20:47:11
Líbí se mi, že Xavi má vize, sny a cíle, představuje si úspěch. Mo, podle mě bude skěvžná to nepřijde zítra, ale celkově s ním budeme úspěšní, jsem si jist. Oproti Ronaldovi je daleko větší vizionář, má jasnou představu o hře. Sice si úplně nejsem jistý, že když kontroluješ míč, automaticky máš větší šance na výhru (brejky mohou být smrtonosné)-viz. zápasy legendárního týmu s Chelsea, ale i tak je lepší vědět kdo jsi a co chceš a držet se toho, než hrát "jak se aktuálně má-nebo jaké jsou aktuálně trendy". Xavi mi přijde natolik chytrý, že se z případných neúspěchů bude schopen poučit. Podle mě bude skvělý trenér.
mazanyhrac 2021-11-22 20:47:50
pardon za chyby, zřejmě nějak přeskočil kurzor
Suarez_FCB_9 2021-11-22 20:58:41
Vtedy sme ale museli dat gol a logicky sa dost riskovalo uz. Lepsie je drzat loptu a tlacit supera namiesto prenechania iniciativy.
Suarez_FCB_9 2021-11-22 20:59:08
Myslim zapas s Chelsea
mazanyhrac 2021-11-22 21:03:32
lehčí je určitě dát gol z brejku, to jsem si jist, tehdejší tým byl "dokonalý", přesto měli s Chelsea problémy, Jose je skvěle připravil, trávník nechali pořádně vyrůst, aby balon byl pomalejší. Přesto jsem Barce začal fandit pravě kvůli ťukesu :)
MalyJanko 2021-11-22 21:33:49
netrenoval ich Jose ale Di Matteo, a teoreticky s Chelsea nemali az take problemy, sanci mali dost, dokonca Leo nepremenil penaltu
Suarez_FCB_9 2021-11-22 21:48:27
Ano je lahsie dat gol z protiutoku ale iba ak dovtedy nedostanes 3. Proste Xaviho (Guardiolova, Cruyffova) fylozofia je jasna,najlepsia obrana je utok,utocit a nenechat ich vydychnut. Ked nemaju loptu nemozu ti dat gol.
2021-11-22 20:56:14
Vie mi nekto hodit link na zaznam zapasu s espanyolom
2021-11-22 23:53:30
V skratke nájdete tlačovku na videu v odkaze, nie je za čo. https://www.youtube.com/...
2021-11-23 13:10:16
Že to hovorí človek nižší ako Messi.