Tréner FC Barcelona na tlačovej konferencii po zápase s Benfikou priznal, že je sklamaný z výsledku, ale veľmi ho potešil štýl hry a prístup tímu. Katalánec ubezpečil, že Barcelona pôjde do Mníchova po víťazstvo.

Pocity po zápase

"Boli sme oveľa lepší ako Benfika, ale chýbal nám gól. Ak by sme strelili gól, hovorili by sme o vynikajúcom zápase, ale vybojovali sme len jeden bod, s ktorým nie sme spokojní. Bol to výborný zápas. Znepokojuje ma len výsledok. Tento zápas sme mohli vyhrať. Nie som nahnevaný, ale je to veľká škoda, pretože sme stratili šancu. Ak budeme hrať takýmto spôsobom, môžeme vyhrávať."

Zápas proti Bayernu

"Zostáva nám ešte jedno kolo a do Mníchova si pôjdeme po víťazstvo. Vtedy budeme ešte po ďalších dvoch spoločných týždňoch. Sme Barcelona, takže chceme vyhrať nad Bayernom. Sme závislí sami od seba. K tomuto zápasu musíme pristúpiť rovnako jednotní a s rovnakou zodpovednosťou. Z hľadiska hry a prístupu som s dnešným zápasom veľmi spokojný."

Zmena herného štýlu

"Myslím si, že je to Barcelona, akú očakávame. Hráči si prisvojujú ideu. Samozrejme, že pri tom musíme byť aj efektívni. V dvoch zápasoch sme strelili jeden gól z penalty. Ak by sme strelili gól, bolo by to výborné."

Ousmane Dembélé

"Zmenil dynamiku zápasu a vytváral príležitosti. Je veľká škoda, že jedna z jeho akcií sa neskončila gólom. Je to hráč, ktorý robí rozdiel. Hovoril som s ním a viem, že je tu veľmi šťastný. Dnes sme zariskovali, pretože nebol pripravený na 100%. Existovalo riziko obnovenia zranenia. Je potrebné sa s ním rozprávať a postarať sa o to, aby sa cítil komfortne. Uvidíme, či predĺži zmluvu. Pre mňa je kľúčovým hráčom. Keď je na ihrisku, deje sa toho veľa."

Hra v obrane

"Moji hráči si dnes užívali hru v obrane. Bolo by geniálne, ak by Araujo strelil gól. Keď tvrdo pracujete, bránite vysoko, získavate lopty a držíte sa na lopte, môžete si užívať hru. Tento zápas sme mali v hrsti, aby víťazstvo nám uniklo."

Zranenia

"Dnes sme v druhom polčase nezaznamenali žiadne zdravotné problémy. Tvrdo sme pracovali až do 95. minúty."

Memphis Depay

"V šestnástke by ste nemali priveľa premýšľať. Toto je profesionálny futbal. Musíte sa snažiť robiť viac vecí. Je potrebné prihrať Memphisovi, ale v správnom momente. Dokáže sa veľmi dobre vymaniť spod krytia."

zdroj: sport.es marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-11-24 00:48:11
Snáď bude Ousmane vporiadku a v ďalšom zápase taktiež nastúpi z lavičky aby to bolo postupne hlavne to neunahlit
xdiko 2021-11-24 06:24:45
Ak sa na tréningu zase nezraní... lebo v jeho prípade je to už komédia.
2021-11-24 06:53:50
Zo včerajšieho zápasu s hrou čo sme hrali som bol spokojný a som hrdý na hráčov Barcy že bojovali do konca po príchode Xaviho vydno že hráčom sa dvyhlo sebavedomie napádali súpera jedine čo nám chýbalo gól čo sa nám nepodarilo dať jedyne Depay ma sklamal po príchode Dembeleho sa hra zrýchlila súper nestíhal jeho rýchlosť jedine čoho sa obávam nech mu zdravie vydrží hlavne sa nezraní Visca el Barca!
jirkam Premium 2021-11-24 08:02:25
Vydno,jedyne brilabtni
Federer 2021-11-24 10:17:36
dvyhlo ... K výkonu : výborne chýba však strelec. To čo vyviedol Bartomeu nedokáže Xavi v 2 - 3 zápasoch ani 15-tich napraviť. Bez útoku sa nedávajú góly. a to že bojovali ? Tak aprdon ale v LM aby nebojovali a ak bojujú vyzdvihovať toto ? ve´d a bojuje aj v 6. lige v SR ! Ale hrali ozaj pekne, mládež sa zdvíha ale chýbajú 24 -29 roční tam je diera v skúsenostiach.
jirkam Premium
2021-11-24 08:06:15
Pardon brilantni
2021-11-24 08:09:13
Mne včera odpálil dekel Dembele, neskutočný bol. Najlepší hráč zápasu za mňa. Možno ešte Stegen, mal pár skvelých zákrokov. Celkovo predvedená hra mala svoju myšlienku a systém. Len to tam regulerne nepadlo. Nevadí, ideme ďalej.
sid1 2021-11-24 09:04:51
Dufam, ze si ho uzil :) Pri jeho statistike ho zase dalsi mesiac budeme pozerat len na tribune
Federer 2021-11-24 10:18:37
so1 : čo tak mu fandiť aby sa nezranil namiesto vysmievania ? Fakt fandíš Barce ?
2021-11-24 08:22:49
Prístup bol skvelý, ale spokojný s hrou moc byť nemôžeme. Áno, vedia získať loptu, ale potom chýba tvorivosť a stále aj kvalita a zohranost. Cesta to ešte bude dlhá.
2021-11-24 09:25:02
Hra podle mě super. Kdyby vepředu byl dejme tomu Cavani, určitě by byly góly. Bez 9 je to těžký.