Bývalý hráč Realu Madrid a Barcelony Luis Figo vyjadril svoj názor na aktuálnu situáciu v Barcelone a okrem toho uviedol, že rozhodcovia by mali viac chrániť elitných hráčov.  

Portugalčan v súčasnosti pracuje pre UEFA, takže futbalové dianie sleduje naďalej veľmi pozorne. Figo si myslí, že si všimol lepšiu hru v podaní Barcelony pod vedením Xaviho, ale je ešte priveľmi skoro na nejaké závery: "V hre Barcelony došlo k zlepšeniu, ale futbal je niečo viac," povedal Figo. "Xaviho príchod priniesol množstvo nadšenia a uvidíme, ako ďaleko Barcelonu dokáže potiahnuť," povedal.

Figo je okrem toho názoru, že rozhodcovia by mali futbalistov viac chrániť: "Musíme chrániť futbal, nie je to len o Viniciusovi a Neymarovi. Existujú hráči, ktorí majú schopnosti, aby urobili rozdiel, porážali súperov v súbojoch jeden na jedného, ale na to sú tu rozhodcovia. Ak majú obrancovia zámer ich zraniť, sú tam rozhodcovia a vedia, čo majú robiť," vyhlásil.

Jedným z hráčov, ktorý dokáže robiť rozdiel, je Cristiano Ronaldo, ktorý má veľký vplyv na výkony Manchestru United. Figo v každom prípade nechápe kritiku, ktorá sa na jeho krajana valí: "Je to nonsens, je najlepší. Futbal je o výsledkoch a Manchester United nedosahuje také výsledky, aké sa od neho čakajú. Ronaldo patrí medzi najlepších hráčov v tíme, takže nerozumiem tejto kritike," uzavrel.

zdroj: marca.com
foto: Shutterstock

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-11-25 18:02:23
nemali by chranit hracov len proti zraneniam, ale aj proti faulom. co z toho, ze sikovny hrac spravi niekoho jeden na jedneho, ked obranca ho zabrdzi tym, ze ho potiahne zo zadu, obrana sa stiahne a rozhodca neda ani zltu a to sa opakuje 5x za zapas. a polminutove zahravanie autov, alebo rozohravanie brankara je taktisto hroza pre futbal aj pre fanusikov.
2021-11-25 18:20:00
Chtělo to žaludek, aby šel z pozice kapitána Barcy do Realu. Na druhou stranu L. Enrique šel z druhé strany a taky pak už zůstal Culé, tak se asi není co divit.
ThisIsMySen 2021-11-25 18:46:22
Staré dobré časy, keď na futbal v Barcelone chodili fanúšikovia a nie turisti 🙂 Tá atmosféra v El Clasicu po prestupe Figa bola neskutočná, hlavne rok 2002, keď tam na trávnik padla aj hlava prasaťa.
adam25255 2021-11-25 21:41:43
A teraz má Laporta s Pérezom turné po reštauráciach. To je čo?
ForcaBarca1998 2021-11-26 07:50:25
adam nazval by som to paktom proti UEFA. Chcú asi docieliť zmeny aby celý tento ich monopol zanikol, a aby sa peniaze ktoré patria klubom dostali ku klubom a hlavne aby bol ipravidlá FFP dodržiavané a aby sa neohýbali ako to komu vyhovuje. Tiež sa mi to nepáči, to ich kamarátenie sa, ale majú v tom pravdu. K tomu sú Barca a Real pojmom, ani jeden by to sám nedokázal, preto sa spojili. Ceferin potrebuje po papuli lebo to čo robí, a ako sa bratríčkuje s celým PSG je už okaté. A hlavne ako chcú zmeniť pravidlá FFP, tak by kluby ako Real alebo Barca nemali šancu prežiť bez ropných peňazí. Preto sa to musí zastaviť. Ak si videl aké pravidlo vrámci útrat na posily chcú zaviesť, tak vieš že to zabije futbal.
adam25255 2021-11-26 09:48:00
To fakt? Veď tie kluby sú na smiech!(ja už som zmierený s tým, že túto a budúcu sezónu bude len EL, takže my sme poslední, čo by ich mali napádať!)

Juve bude hrať akurát h***o(7. miesto v lige), Real skončí v osemfinále, keďže Kyliana nezohnali.
adam25255 2021-11-26 09:51:04
Superliga je len spolok finančne a herne upadajúcich klubov, aby cez dojenie značky splatili časť enormných dlhov.

Ak nebude top 4, tak na lepších hráčov rovno zabudnime.
2021-11-25 19:19:35
Hádam sa dožijeme v Barce ešte futbalistu ktorý sa nebude báť prejsť cez viacerých súperov z loptou na nohe a úsmevom na tvári. Sém tam sú nejaké náznaky no je to stále minimum na Barcelónu.