Nervózna atmosféra zápasu medzi Villarrealom a Barcelonou nezostala len na ihrisku. Španielske médiá informujú, že konflikt vypukol aj medzi zástupcami oboch klubov po skončení samotného stretnutia.

Dôvodom napätia bol slabý výkon hlavného rozhodcu Césara Soto Grada, ktorý mal podľa názoru Villarrealu odpískať pokutový kop po ruke Gerarda Piquého v šestnástke Barcelony. Už v priebehu zápasu si obe strany začali vyčítať nejednu vec. Katalánsky denník Sport informuje, že po skončení zápasu sa jeden z členov trénerského štábu Villarrealu obrátil na Xaviho s kritikou na rozhodcu, ale Xavi si ho vypočul a následne začal brániť záujmy katalánskeho klubu, keď pripomenul faul Daniho Pareja na Busquetsa hneď na začiatku zápasu. Hráč Villarrealu mal byť po tomto zákroku vylúčený.

Xavi po zápase na tlačovej konferencii bagatelizoval tento konflikt a uviedol, že ide o typické zápasové emócie a že si nakoniec všetci podali ruky. Unai Emery vyjadril uznanie trénerovi Barcelony a priznal, že diskutovali len o akciách zo zápasu. Novinár Radia Marca a COPE Emilio Pérez de Rozas v každom prípade uviedol, že tréner Villarrelu povedal Xavimu: "Ako vždy vám to dajú," čím narážal na pomoc Barcelone zo strany rozhodcov.

Konflikt v každom prípade pokračoval na v tuneli na ceste do šatní. Sport píše, že nedošlo k eskalácii potýčky, ale Ricardo Roseta z Movistar+ tvrdí, že predstaviteľov oboch klubov musela od seba oddeliť privolaná polícia. Na strane Barcelony bol najaktívnejší tréner brankárov José Ramon de la Fuente. V jeho prípade to však nie je prekvapivé, keďže kvôli svojim reakciám bol neraz vykázaný z lavičky. De la Fuente sa tentokrát pohádal s jedným z analytikov Villarrealu.

zdroj: marca.com sport.es
foto: sport.es | Valentí Enrich

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-11-28 10:08:17
Rozhodca včerajší zápas jednoducho nezvládol a svojimi chybnými rozhodnutiami poškodil obe strany. Tak ako mohol hneď na začiatku vylúčiť Pareja, tak mohol pre Villarreal
TonyStark 2021-11-28 10:09:48
odpískať 1-2 penalty (ruka Piquého a jeden zákrok Garcíu). Čo je ale zvlaštne, je ne/fungovanie VAR :/ Prečo po takýchto situáciach, ktoré môžu ovplyvniť celý zápas, neupozornia hlavného rozhodcu ?!
Rasto Premium 2021-11-28 10:11:08
Zákrok Garciu bol na penaltu, ale ten roh sa nemal kopať pre ofsajd.
FCBarcelona2018 2021-11-28 10:37:57
TonyStark absolútne s Tebou súhlasím. Taký slabý výkon rozhodcu si už dlho v La Lige nepamätám. Keby si bol pozrel zákrok Preja už v druhej minúte a po právom mu dal červenú, zápas by sa bol možno vyvíjal ináč a aj hráči na trávniku by boli k sebe pristupovali opatrnejšie. Tých pochybení zo strany rozhodcu bolo počas zápasu veľmi veľa, ale nechápem zástupcov Villarealu, prečo s tým útočili na Xaviho. Čo on s tým mal?
DJnanukar 2021-11-28 10:43:05
Milimetrové ofsajdy (ruka-neruka pri tele, viď včerajší Maného ne-ofsajd), autové vhadzovania a rohové kopy po nesprávnych rozhodnutiach, dvojitý meter pri posudzovaní faulov v poli (napr. Albov zákrok na nohy bez šance zasiahnuť bol minimálne na žltú, Piquého tradičné rúbanie útočníkov, samozrejme aj Parejov škaredý faul na Busquetsa), nehovoriac o skrumážach v šestnástke, tých nejasností je neúrekom. Následne to nepomáha ani veľkoklubu ako je Barcelona, lebo "malé" tímy majú (často oprávnený) pocit krivdy. Ak by som bol fanúšik Villarealu, nevidím dôvod, prečo by som nemal cítiť rozhodcovu zaujatosť. (Nekompenzuje to ani Parejov faul, lebo takých je v zápasoch viacero a červenou sa netrestajú).
FCBarcelona2018 2021-11-28 10:55:35
Ja nerozumiem posudzovaniu ofsajdov VAR-om, keď berú postavenie hráča podľa ruky. Veď pri behu automaticky hráč pohybuje rukami a potom podľa ruky pred telom urobia čiaru a hráč je potom v ofsajde? Veď ruka ako hlavný faktor pri posudzovaní by sa vôbec nemala brať do úvahy, lebo rukou hráč gól aj tak nemôže dať. Toto by mali pri posudzovaní ofsajdov brať v úvahu.
DJnanukar 2021-11-28 11:01:38
Ráta sa rameno, nie ruka. Aj nakreslené línie neberú za smerodajnú ruku. Toto je relatívne jasné.
2021-11-28 10:08:24
Volajte Novotneho s Nerudom, hned zorganizuju zapas storocia pt.2 :)
2021-11-28 10:19:22
Yeeees :DDDDDD
2021-11-28 10:36:29
Rozhodca bol veľmi slabý, v Anglicku sme neraz videli aj červenú po podobných zákrokoch ako na busquetsa a penalta sa pískať jednoznačne dala ✌️
DJnanukar 2021-11-28 10:53:33
Večná otázka: znamená neodpískaná Piquého ruka automaticky rozhodcovu zaujatosť a nadržiavanie Barcelone? Prečo by sa nemal Villareal cítiť ukrivdený? (Nepotrestaný Parejov faul v úvode nemá mať vplyv na ďalšie rozhodnutia - to však bežne stáva, lebo rozhodcovia vyvažujú svoje prepísknutia.) Nestrannosť a 100-percentná objektívnosť neexistuje?
2021-11-28 12:11:28
Vypustil by som na nich Arauja a hneď by sklopili uši.
2021-11-28 12:32:44
Piqué mal ruku hned pri tele, v prirodzenej polohe. Cize sa to piskat nemalo. Ako som uz pocas zapasu pisal, ten roh, po ktorom Garcia fauloval protihraca, sa nemal vobec kopat, kedze tesne predtym bol hrac Villarealu v ofsajde. Ani rozhodca, ani VAR vcerajsi zapas nezvladli (aj ked nam VAR prvy gol spravne uznal). A potom sa cudujme, ze su z toho taketo pocity. Za Parejov faul sa bezne vytahuje cervena. Napriek tomu sa necudujem, ze sa Villareal citia ukrivdenì. Ten zapas bol na remizu, no to futbal bol nespravodlivy, nie rozhodca. Ten bol akurat tak zmateny a dost neschopny.