I když Barcelona při své premiéře v Evropské lize Neapol jasně přehrála, nakonec zápas skončil jen remízou 1:1. Co nám první vyřazovací zápas ukázal?

Nejlepší: Velké množství šancí

I když Barcelona opět z jedné mála akcí soupeře inkasovala jako první a do poločasové pauzy šla s jednogólovým mankem, v žádném momentě zápasu nepřestala branku Neapole dobývat. Utkání se po většinu času odehrávalo na půlce hostí a plno akcí Blaugranas zavánělo gólem. Gól mohl padnout už po dvou minutách, kdy se dobře uvolnil Pedri. Ke gólovým příležitostem se ale dostali prakticky všichni forwardi i hráči nabíhající z druhé linie. Takovou ofenzivní hru Xavi zastává a jak je každým zápasem vidět, tým si stále více zažívá různé herní automatizmy. Je jedině dobře, že si konečně takové množství šancí dokáže tým vytvořit. Proti Neapoli, která je v Serii A na třetím místě jen o dva body za vedoucím Interem Milán, to byl úctyhodný výkon.

Nejhorší: Katastrofální efektivita

Hned 21 střel, z toho 5 přímo do brány a přitom jen jedna branka. S takovými čísly Barcelona zápas s Partenopei zakončila. Naštvaný musel být hlavně Ferran Torres, který se sice trefil z pokutového kopu, ale jinak mohl a měl završit i hattrick. Není divu, že po zápase vypadal velmi zklamaně a museli ho utěšovat ostatní spoluhráči. Na proměňování šancí musí Barcelona jednoznačně zapracovat, zvlášť když ji čekají náročné zápasy.

zdroj: ForcaBarca