Ferran Torres měl v zápase na Camp Nou proti Neapoli ve druhé půli dres, které neobsahoval ani znak klubu, ani hlavního oděvního sponzora Nike. Zajímavost, která se rychle rozšířila po sociálních médiích, nyní požaduje vysvětlit samotná americká firma.

Málokdo si toho během zápasu všimnul, po utkání se ale tato informace šířila rychlostí blesku. Ferran Torres odehrál celý druhý poločas ve čtvrtečním zápase proti Neapoli v dresu, kterému chybělo logo Barcelony a oděvní společnosti Nike. K výměně došlo během poločasové pauzy, kdy si Torres na sebe vzal čistou sadu dresu. Deník Mundo Deportivo nyní uvádí, že Nike rozjela interní vyšetřování s cílem zjistit, proč a jak k něčemu takovémo mohlo vůbec dojít.

Barcelonští kustodi připravují hráčům na utkání vždy tři sady dresů: jeden na první půli, další na druhý poločas a třetí je v záloze pro případ, že by se hráč poranil a původní sadu si například zakrvácel. V takovém případě totiž následně nemůže pokračovat ve hře. Výše zmíněný případ je ale ojedinělý, nicméně pravidla UEFA jako takové porušeny nijak nebyly. Ty totiž pouze vyžadují, aby na dresu bylo správně uvedeno hráčovo jméno a číslo. O logu klubu či sponzorech už v pravidlech v tomto ohledu nic není.

Zajímavostí také je, že Ferran v tomto dresu vsítil jediný gól Barcelony, když korigoval z penalty stav na 1:1. Mnoho fotek Torrese se záběrem na přední stranu dresu ale přesto klubová média nezveřejnila.

zdroj: football-espana.net, twitter.com