FC Barcelona sa včera vrátila do tréningov v Ciutat Esportiva. Prvý tréning v klubových zariadeniach si odkrútil Robert Lewandowski, no došlo aj stretnutiu Jordiho Albu s Julesom Koundém.

Poliak sa predvčerom vrátil z Mníchova, kde stihol zakopať vojnovú sekeru a rozlúčiť sa s klubom. V súčasnosti býva v jednom z apartmánov Barcelony v Castelldefels, no včera si mohol vyskúšať, aké to je trénovať v Ciutat Esportiva. Pre útočníka to bol prvý tréning s mužstvom v klubových zariadeniach po návrate z turné po Spojených štátoch.

 

 

Náladu Lewandowskeho by mohol zlepšiť výrok legendy Bayernu Lothara Matthausa: "Lewandowski je najlepší, o tom nepochybujem. Rovnako ako pred pár rokmi boli najlepší Messi a Cristiano. Myslím, že toto je jeho moment."

Po prvýkrát so spoluhráčmi si zatrénoval aj Jules Koundé. Francúz trénoval v Ciutat Esportiva už predtým, ale po absolvovaní lekárskej prehliadky cvičil len individuálne a čakal na návrat tímu z USA. Koundé mal možnosť prvýkrát stretnúť Jordiho Albu, s ktorým mal spor v uplynulej sezóne. Obranca trafil Španiela loptou do hlavy, za čo dostal červenú kartu. Túto udalosť však obaja hodili za hlavu a ľavý obranca pri príchode na tréning objal novú posilu Blaugranas.

 

 

S mužstvom však včera netrénoval Riqui Puig. Záložník dostal od klubu povolenie dotiahnuť transfer do LA Galaxy, kam by mal prestúpiť už čoskoro. Na tréningu bol prítomný Neto, ktorý môže odísť do Bournemouth a tiež Samuel Umtiti a Martín Braithwaite, s ktorými Xavi nepočíta.

zdroj: sport.es mundodeportivo.es fcbarcelona.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-08-04 07:15:09
Jules nevypadal moc nadšeně, jak ho Alba chytnul :-D
Seky27 2022-08-04 13:18:46
😄