Tréner Realu Sociedad Imanol Alguacil po zápase proti Barcelone zdôraznil, že konečný výsledok ovplyvnil to, že jeho zverencom došli sily.

Zhodnotenie zápasu

"Ak nestíhate držať krok s brutálnym rytmom, ktorý nastolili dva tímy, musíte sa neustále sústrediť a keď vám dochádza benzín, mužstvo ako Barcelona vám strelí 4 góly. Viac ako 60 minút sme súperili ako rovný s rovným, po vyrovnaní sme sa mohli dokonca ujať vedenia, ale potom sme neboli schopní udržať si takú vyrovnanosť ako súper. Ešte nám trochu chýba, aby sme si takýto rytmus udržali počas 90 minút."

"Kľúčové bolo to, že sme nevyužili šance v prvom polčase a znížili sme našu fyzickú úroveň. Mužstvá tohto typu neodpúšťajú, už ste videli, že v priebehu dvoch minút strelili dva góly. Rytmus bol veľmi silný a je to škoda, pretože sme mali svoje momenty a mohli sme streliť góly, ktoré by nám umožnili vydýchnuť."

Xaviho taktika

"Vycítili sme, že Ferran bude hrať v strede. Hra na troch obrancov nie je pre Xaviho typická. Museli sme sa rýchlo prispôsobiť, museli sme byť pripravení na každú zmenu rozostavenia. Adaptovali sme sa a kým nám nedošli sily, zápas bol vyrovnaný."

Kontroverzie

"Anulovaný gól som ešte nevidel, chápem, že hráči, ktorí nabiehajú do pokutového územia v snahe vystreliť, vyvolali u Ter Stegena pochybnosti a gól bol anulovaný. Videl som Dembélého úder lakťom a to hovorí viac, než len slová."

zdroj: marca.com as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2022-08-22 11:00:33
Škoda, že neviděl jak Lewandowskiho tahají při každé akci v pokutovém území za dres. ?????
2022-08-22 11:08:49
Nevadí bobik trénujete aby ste zvládli 90 minút futbalu nie len 60 ??