Barcelona zlomila nelichotivou sérii proti Cádizu a vyhrála nakonec přesvědčivě 4:0. Zápas ale poznamenal zdravotní incident jednoho z fanoušků.

Nejlepší: Výhra i přes rotaci sestavy

Xavi se tentokrát rozhodl, že se sestavou proti Cádizu pořádně zamíchá. Debut si připsal Héctor Bellerín, ve středu útoku nastoupil Memphis Depay a jen na lavičce náhradníků začínali Pedri s Robertem Lewandowskim. První půle pak co se týče skóre neskončila moc pozitivně, byť Barcelona hru ovládala, nastřelila tyč a měla několik dalších velmi slibných šancí na skórování. Po výměně stran se již prosadil Frenkie de Jong, po kterém následoval z podobné situaci také Robert Lewandowski. Zbylé góly pak přidali ještě nově příchozí Ansu Fati a Ousmane Dembélé. V kontextu velmi nabitého kalendáře, obtížných zápasů a šetření nejdůležitějších hráčů je tato výhra opravdu cenná a culés může jedině těšit. A to je obrovská síla současného kádru – Xavi si může dovolit nechat své forwardy po většinu zápasu odpočívat a poslat je na trávník jen na 20 až 25 minut, přičemž i tak dokáží do průběhu zápasu výrazně promluvit. Navíc využití všech pěti střídání umožňuje rovnoměrně rozdělovat minuty mezi většinu hráčů.

Nejhorší: Připomínka, že fotbal není to nejdůležitější

Zápas ale poznamenal incident z konce utkání, kdy rozhodčí v 81. minutě musel kvůli ztrátě vědomí jednoho z fanoušků zápas přerušit. Vzhledem k vážnosti situace bylo nutné učinit resuscitaci přímo v hledišti, ostatně jsme mohli vidět i takové záběry, kdy brankář domácích „Conan” Ledesma běžel k tribuně s defibrilátorem. Nakonec vše v rámci možností dobře dopadlo a zdravotníci mohli indisponovanou osobu převézt do nejbližší nemocnice, jak potvrdil prezident Cádizu. Krátce na to ale zkolobal také jeden z fotografů, a to kvůli chvilkovému problému s krevním tlakem. Doufejme, že takové emoce a zážitky budeme na stadionech vídat co nejméně. To nejdůležitější z dnešního utkání tak bude zpráva, že jsou oba dva v pořádku.

zdroj: fcbarca.com