Tréner FC Barcelona na tlačovej konferencii po víťazstve nad Elche komentoval stretnutie a odpovedal na otázky prítomných novinárov.

V dnešnom zápase si stavil na rovnaký stred poľa ako proti Viktorii Plzeň. Očakával si podobný zápas?

"Áno, očakávali sme podobný zápas ako proti Viktorii Plzeň. Dospeli sme k záveru, že je to vhodný moment na to, aby sme posadili Busquetsa na lavičku, pretože odohral množstvo minút. Niekedy je ťažké nájsť kľúč. Očakávali sme, že nás budú kryť individuálne, takže napríklad Frenkie by sa dokázal z tohto bránenia dostať. Kessíe, ktorý je fyzickejším futbalistom, by mohol nabiehať do šestnástky. Po červenej karte sme hrali pozičnejšie, na jeden, dva dotyky, pretože to bolo jednoduchšie."

[Marta Ramon, RAC1] Kam až siaha Pedriho talent? Čo iné od neho môžeme očakávať?

"Pre mňa je Pedri dokonalý. Rozumie hre, robí rozdiel, dokáže asistovať a strieľať góly, loptu nestratí len tak. Musí byť rozhodujúci. Má 19 rokov a patrí medzi najlepších hráčov, ktorí sa tu ocitli. Je pre nás zárukou. Musíme sa o neho starať a dopriať mu oddych. Snažíme sa riadiť mužstvo tak, aby mali hráči vždy možnosť oddychu. Ktokoľvek sa dostane na ihrisko, hrá tak, ako požadujeme."

[Adria Albets, Cadena SER] Dnes prišlo na štadión 85 000 divákov. Priemerná návštevnosť na Camp Nou je veľmi vysoká a prestížnych zápasov zas až tak veľa nebolo. Čo si o tom myslíš?

"Panuje nadšenie. Zároveň sú vysoké očakávania a cítiť to na štadióne. Vidím nadšenie, keď ma ľudia zastavujú na ulici. Je potrebné naďalej pokorne pracovať. Barcelonismo je živšie, než kedykoľvek predtým. Ľudia vidia, že pracujeme a užívame si hru."

[Alfredo Martínez, Onda Cero] V poslednej dobe sa veľa hovorí o Ansu. Dnes si mu dal šancu ukázať sa. Cíti sa smutný?

"Nie, podľa mňa je na tom naozaj dobre. Rozprávam sa s ním a vidím, že je spokojný. Bude mať účasť na hre. Dnes zaznamenal veľmi dobré striedanie. Mal niekoľko príležitostí, ktoré sa nepodarilo využiť, ale určite bude dôležitý. Povedal som mu, že pre neho máme plán. Budeme mu vhodne dávkovať minúty."

[Helena Condis, Cadena COPE] Budú sa pri tak skvelej dispozícii mužstva zdať tieto dva týždne reprezentačnej prestávky dlhšie?

"Nie, nie... (smiech). Budem mať príležitosť na oddych a na chvíľu vypnúť. Nebude sa mi to zdať dlhšie. Od 1. októbra budeme hrať každé tri dni až do 9. novembra. Bude to veľmi ťažké a intenzívne, ale myslím si, že sme zaznamenali veľmi dobrý začiatok. Škoda, že nám chýbala efektivita v zápasoch proti Rayo a v Mníchove, ale máme dobré dojmy."

[Radio Nacional] Mužstvo si opäť udržalo čisté konto. Ako hodnotíš hru v defenzíve?

"Musíme sa veľmi sústrediť na obranu. Dnes to bolo jednoduchšie, pretože Elche hralo v desiatich. Sme pozorní a koncentrovaní. Je to veľmi, veľmi dôležité. Všetci pracujú a tlačia. Veľmi dobre vytvárame tlak po strate lopty a dokonale zakladáme vysoký presing, takto získavame veľa lôpt na polovici súpera. Nie je to len o Ter Stegenovi a defenzívnej línii. Pracujú aj Lewandowski, krídelníci a záložníci."

[Alejandro Segura, Radio Marca] Čo si myslíš o tom, že Ronald Araujo sa vždy snaží nestúpiť na klubový erb?

"No, znamená to len toľko, že má rešpekt k erbu, nič viac, je to detail. Páči sa mi to, ale sú aj dôležitejšie veci: zápas, hra..."

[Francesc Latorre, Esport3] Barcelona dnes dohrávala zápas s veľmi mladou jedenástkou. Je jedným z najdôležitejších cieľov tímu čo najrýchlejšie rozhodnúť zápas?

"Áno, myslím si, že v tomto smere sme sa zlepšili. Mladí majú veľký hlad po víťazstve, pretože ešte nevyhrali tituly. Starší, čiže Ter Stegen, Busquets, Frenkie, Lewandowski, aj oni majú hlad. Taký je šport, je potrebné vyhrávať a vyhrávať. Musí to byť pre nás ako droga v dobrom slova zmysle."

[Albert Hernández, TVE] Očakával si od Lewandowskeho až tak dobrú hru a adaptáciu?

"Najviac ma zaskočilo to, aký je to človek. Je veľmi skromný, pracovitý a profesionál. O zvyšku sme nemali pochybnosti a preto sme ho podpísali. Vedeli sme, že bude strieľať góly, robil rozdiel, ale prekvapil ma predovšetkým ľudský aspekt. Mať ho v kádri je luxus."

[David Ibanez, Mediaset] Tréner Elche sa sťažoval, že Franck Kessíe mal byť vylúčený. Ako to vyzeralo z tvojho pohľadu?

"Nevidel som opakovaný záznam, ale pozriem si to. Aby som bol úprimný, keď som vošiel do šatne a spýtal som sa na to, povedali mi, že červená karta byť nemala. Taký je názor rozhodcu a viete, že sa snažím do toho nemiešať, pretože je to ťažká práca. Raz vám niečo dajú, inokedy vezmú, ale musíte veriť v čestnosť rozhodcov. Je normálne, že sa Fransisco hnevá. Keď nám po faule na Baldeho neodpískali pokutový kop, boli sme nahnevaní. Myslím si však, že nakoniec sa všetko vyrovná."

Dembélé sa vracia do reprezentácie Francúzska. Myslíš si, že je to aj vďaka tomu, že si na neho v uplynulej sezóne stavil?

"Myslím si, že hrá na vysokej úrovni. Teraz opäť ukázal odhodlanie, pretože dnes sa stal otcom a veľmi málo spal, takže som sa ho spýtal, ako sa cíti, ale on chce vždy hrať. Futbal má veľmi rád, je angažovaný a preto podáva dobré výkony. Je to profesionál. Keď dostane loptu na krídle, ja už viem, že sa môžu udiať rôzne veci. Dáva mi to pocit záruky úspechu.... môže sa to samozrejme skončiť jasnou prehrou, ale v súčasnosti som s Ousmane veľmi spokojný. To povolanie si zaslúži."

[Gabriel Sanz, Mundo Deportivo] Očakával si od Baldeho tak dobré a okamžité výkony? Od čoho závisí tvoja voľba na ľavej strane obrany?

"Závisí to od mnohých faktorov. Rozhodli sme sa, že dnes bude vhodnejšia schopnosť individuálnej hry. Útoky zo strany či stredom, mohol vytvoriť početnú prevahu. Môže hrať aj ako krídelník a keď Memphis zbiehal do stredu, Balde sa vysúval vyššie. Dokážu to aj Marcos a Jordi, ale rozhodnutia prijímame v závislosti od konkrétneho zápasu. Máme šťastie, pretože máme troch kvalitných ľavých obrancov. Je pre mňa ťažké vybrať toho, ktorý bude najlepší pre daný zápas. Dnes sme sa rozhodli dobre, pretože Balde odohral skvelý zápas. Prekvapuje ma jeho osobnosť. Hrá veľmi dobre, verí si a tiež je zárukou."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2022-09-17 21:24:24
Dembélé sa vracia do reprezentácie Španielska.

?ok
2022-09-17 23:08:13
Inak Umtiti za 5 zápasov, 0 minút?.