Útočník FC Barcelona Robert Lewandowski a bývalý skvelý útočník Ukrajiny Andrej Ševčenko sa stretli, aby ukázali solidaritu ľuďom na Ukrajine. Informoval o tom oficiálny portál FC Barcelona.

Andrej Ševčenko a Robert Lewandowski sa stretli vo Varšave, aby počas vojny poslali ľuďom na Ukrajine odkaz solidarity prostredníctvom kapitánskej pásky. "Na Majstrovstvách sveta v Katare budem nosiť farby Ukrajiny," povedal útočník Barcelony bývalému hráčovi AC Miláno či Chelsea.

Obaja sa stretli počas zrazu reprezentácie Poľska, aby mohli svetu vyslať odkaz mieru. "Ako hráč a človek, podporujem mier a myslím si, že tieto symbolické gestá sú dôležité," povedala deviatka Barcelony a pokračovala: "Budem nosiť pásku od Ševčenka v novembri na šampionáte ako pripomienku, že ľudia na Ukrajine nie sú sami a zostávajú v našich myšlienkach. Byť tu s Andrejom pre mňa veľa znamená."

Niekdajší útočník Ukrajiny mal pre Lewandowskeho niekoľko slov uznania: "Chcem sa poďakovať Robertovi Lewandowskemu za tento akt solidarity a za všetku jeho prácu v mene mojej krajiny," uviedol. Výnimočné stretnutie dvojice z najlepších strelcov v modernej histórii futbalu pre dobrú vec.

zdroj: fcbarcelona.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-09-21 09:20:05
Super gesto! Drz sa, Ukrajina!
Teo07 2022-09-21 13:26:22
Potlesk!
2022-09-21 12:32:19
Pri tom co sa aktuálne deje v moskve tak správne riešenie... Cely svet by mal pomáhať
2022-09-21 16:51:28
Lewa ukázal že má dobré srdce Sláva Ukrajine
2022-09-21 22:20:34
Čudujem sa, že tu nie je žiadny prorusky troll ako captain čo by pokazil diskusiu, palec hore tomuto webu aj robovi so ševom! Akurát je za mňa veľmi smutné, že zo začiatku všade na každom štadióne nejaké eventy pred zápasmi za mier a teraz všade hovno. Česť la lige aspoň sa vlajku na grafike pri skóre.