První týden reprezentačních zápasů je pomalu završen. V sobotních utkáních slavili menší úspěch i hráči Barcelony. Kapitán Pobřeží slonoviny Franck Kessie dovedl svůj tým i díky jeho brance k výhře, gól Jordiho Alby na odvrácení prohry však nestačil.

Reprezentační pauze přijde vhod alespoň těm hráčům, kteří v Barceloně zatím tolik prostoru v sestavě nedostávají. Kádr je letos nadupaný hvězdnými fotbalisty, a tak například Memphis Depay nebo Franck Kessie, kteří se v minulé sezóně objevovali na hřišti pravidelně, zatím moc šancí se prosadit nemají. Právě africký středopolař této reprezentační přestávky využívá naplno. V sobotním přátelském zápase Pobřeží slonoviny proti Togu odehrál celých 90 minut a jako kapitán dovedl Slony k výhře 2:1. Na ni měl i on sám zásluhu, když v 68. minutě zvyšoval z penalty na 2:0. V závěru utkání pak už jen korigoval za Togo stav na rozdíl jedné branky Karim Dermane.

Kessie si zároveň rožšířil jeho úspěšnou osobní penaltovou statistiku. Dosud ve své kariéře zahrával 37 pokutových kopů, z nichž neproměnil jen 5. To představuje 86% úspěšnost. Po Robertu Lewandowském tak bude v klubu právě on dalším důležitým exekutorem.

Lucho vsadil na 6 barcelonských hráčů, Alba skóroval. Přesto Španělé překvapivě prohráli

To Španělé v sobotu na vlastní půdě překvapivě prohráli se Švýcarskem a přenechali tak ve své skupině Ligy národů první místo Portugalcům. Lucho Enrique nasadil od začátku utkání hned 6 barcelonských hráčů: Erika Garcíu, Jordiho Albu, Pedriho, Gaviho, Sergia Busquetse a Ferrana Torrese, který hrál v útoku po boku Marca Asensia jako falešná devítka. Něco takového se stalo naposledy v 11. září 2018 v Elche proti Chorvatsku, kdy tehdy poslal na plac 6 hráčů z Realu Madrid. Pokud bychom chtěli najít sestavu, kde polovinu hráčů reprezentuje barcelonský velkoklub, museli bychom se vrátit až do 11. října 2013 ještě do dob trénování Vicente del Bosqueho, kdy Španělé hráli s Běloruskem.

I když si gól připsal Jordi Alba, tato sestava moc velký úspěch nepřinesla. Hlavně obrana působila velmi nejistě, a to včetně Erika Garcíi. Oba góly Švýcarů padly po rohových kopech a nedůslém bránění týmu. A nepředvedla se ani ofenzivní část sestavy, která sice dokázala dobře kombinovat a mít nad zápasem kontrolu, k většímu ohrožení branky Yanna Sommera se ale Španělé nedostávali.

Luis Enrique je tak ve své domovině terčem kritiky jak za výběru týmu, tak i předvedený výkon. La Roja padla na své půdě teprvé po osmé v historii – naposledy doma prohrála v roce 2018 s Anglií. Lucho ale svým hráčům i nadále věří, navíc má španělský výběr stále vše ve svých rukou. Pokud v úterý v Braze porazí Portugalsko, posunou se na celkové první místo tabulky a zamíří do finálové čtyřky Ligy národů.

zdroj: sport.es, twitter.com