Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že Barcelona veľmi oceňuje úsilie a nasadenie Julesa Koundého, ktorý sa podľa všetkého stihne vrátiť do hry už na zajtrajší zápas proti Realu Madrid. Klub vie, že ak stopér zasiahne už do El Clásica, existuje riziko opätovného zranenia, ale ak stojí za to zariskovať, tak práve v takomto stretnutí.

Môže sa stať, že práve Jules Koundé sa stane jedným z hlavných hrdinov nedeľňajšieho El Clásica a Francúz by mohol zaskočiť namiesto Ronalda Arauja, ktorého úlohu by bolo brániť Viniciusa. Druhou možnosťou je, že Francúz nastúpi ako stopér a to predovšetkým kvôli výkonu Gerarda Piquého v zápase proti Interu. Koundé by v takomto prípade musel čeliť svojmu krajanovi Karimovi Benzemovi. Hoci Koundé sa len teraz vrátil do tréningov s tímom, proti Realu Madrid nastúpi zrejme už od prvej minúty, pretože trénerský štáb zastáva názor, že v súčasnej situácii je namieste zariskovať.

Ako informuje Mundo Deportivo, Barcelona je mimoriadne spokojná s nasadením a úsilím, ktoré vyvinul stopér v posledných týždňoch, aby pomohol mužstvu v tomto dôležitom období. Barcelone vôbec nevyšiel dvojzápas v Lige Majstrov proti Interu a teraz musí opäť myslieť na La Ligu a v El Clásicu ukázať, že neúspech proti Interu už hodila za hlavu. Je zrejmé, že La Liga sa pre Kataláncov stane najväčšou prioritou tejto sezóny. V tomto smere má pomôcť aj Koundé, ktorý má vniesť do defenzívy kvalitu, sviežosť a čistú myseľ, ale tiež vyššiu mobilitu, ktorá sa mu hodí v súbojoch proti Viniciusovi či Rodrygovi.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
lojzo Premium
2022-10-15 13:19:03
Risk je zisk!!!!!!!!!
2022-10-15 13:27:11
Kundeeeeeee