Tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti odpovedal na otázky novinárov počas tlačovej konferencie pred nedeľňajším El Clásicom.

Prípravy na El Clásico

"Prebiehajú, tak ako vždy, no musím dodať, čo znamená tento zápas pre všetkých a kvalita oboch tímov. Na tento zápas sa pripravujem tak ako na iné, aj keď k tomu je treba pridať emocionálny aspekt či tlak."

Courtois

"Cíti sa naozaj dobre, ale trénoval len málo. Necíti sa komfortne a jeho účasť je nemožná. Uvidíme, ako to bude v nasledujúcom zápase, ale teraz mu chýba len tréning."

Rudiger

"Cíti sa dobre, nemá problémy. Cíti sa komfortne a je nadšený. Je to bojovník. Dáva nám silu v súbojoch a v hre vo vzduchu v oboch pokutových územiach. Nebolo prekvapením, že v uplynulom zápase strelil gól. Jeho mentalita, osobnosť... je víťaz a nikdy sa nezastaví. Je to 'pesimistický' obranca."

Real má lepšie druhé polčasy ako Barcelona

"Myslím si, že je to prednosť oboch tímov, ktorú je potrebné mať na pamäti. Je pravda, že hráme lepšie druhé polčasy. Neviem, či sa to prejaví aj v tomto zápase."

Rodrygo

"Je to úžasný a silný futbalista. Teraz mu dávam viac minút a ukázal, aký je. Môže hrať na každej pozícii v útoku."

Systém

"Už neexistujú žiadni objavitelia futbalu. Ten bol vymyslený už veľmi dávno a je jasné, že ja nič nevymyslím. V skutočnosti som chcel v uplynulej sezóne niečo vymyslieť a nedopadlo to dobre. Toto mužstvo z Paríža má všetko: mentalitu, obranu, útok... Musíme odohrať kompletný zápas, pretože len tak je možné vyhrávať zápasy a tituly."

Barcelona

"V lige remizovala len jeden zápas. V ligových zápasoch má dobrú formu. V Lige Majstrov mala určité problémy, čo sa v tejto súťaži môže prihodiť, ale v La Lige bola veľkolepá. Neviem, aký to bude mať vplyv na ostatné zápasy. My hráme inak ako Inter. Ten ukázal veľkú bojovnosť a bol efektívny. Bude to iný zápas, ale vyrovnaný. Musíme myslieť na víťazstvo v zápase. Barcelona je mužstvo, ktoré má možnosti, aby odohralo skvelú sezónu."

Herný štýl Barcelony

"Jej história hovorí jasne. Stále sa riadi svojim štýlom, ktorý sa páči fanúšikom aj klubu. Je to idea, vďaka ktorej je úspešná, takže sa jej drží naďalej. Iné kluby majú inú ideu. Ja si myslím, že mať len jeden herný štýl nie je vhodné, pretože hráči sa niekedy menia. Ide o hľadanie nápadu, v ktorom sa budú všetci hráči cítiť komfortne."

Predchádzajúce Clásico

"Video z tohto zápasu som neukázal. Hráči svojho súpera poznajú. Predchádzajúci zápas nás neovplyvní. Bolo to iné El Clásico. Máme veľkú túžbu hrať pred celým svetom. Sme nadšení z možnosti zanechať dobrý dojem. Toto nie je zápas na život a na smrť. Je to jedinečné stretnutie a chceli by sme ho vyhrať, ale sezóna je dlhá."

Militao

"Hrá veľmi dobre, na veľmi vysokej úrovni. Má individuálnu kvalitu, aj fyzickú, presne takú, akú by mal mať stopér z najvyššej úrovne."

Benzema

"Tento týždeň bol na tom oveľa lepšie."

zdroj: marca.com
foto: twitter/realmadrid

Diskusia

2 komentáre
2022-10-15 15:15:37
"Ja si myslím, že mať len jeden herný štýl nie je vhodné, pretože hráči sa niekedy menia. Ide o hľadanie nápadu, v ktorom sa budú všetci hráči cítiť komfortne." .... maximálny súhlas, náš štýl Tikitaka platil do víťazstva v LM 2015,
Marian Premium
2022-10-15 15:44:58
Real je mužstvo , ktoré herne neoslňuje má kvalitné koncovky zápasov a dokáže vyhrávať zápasy. Je možné, že zajtra budeme dominovať ale rozhodne naša efektivita, či odídeme naprázdno alebo s 3 bodmi. Receptom je byť efektívny v zakončení, len to je liekom na možný vplyv rozhodcov.