Barcelona dnes cestuje na Santiago Bernabéu, kde odohrá zápas proti Realu Madrid. Xaviho plán na dnešný zápas je pritom čoraz jasnejší.

Trénerovi Barcelony bude chýbať niekoľko dôležitých hráčov, ale návrat do zápasového kolotoča hlási Jules Koundé. Otáznikov je viac a jedným z nich je, na akej pozícii si dnes Francúz zahrá. Existujú dva scenáre: buď ako pravý obranca alebo ako stopér.

Ak si Koundé zahrá na pravej strane obrany, Marcos Alonso bude hrať po boku Érica Garcíu v strede defenzívy. Následne niet pochýb o tom, že na ľavej strane obrany uvidíme Jodiho Albu alebo Alejandra Baldeho.

Ak by sa Xavi rozhodol hrať Koundého na stopérovi po boku Garcíu, Sergi Roberto by sa objavil na pravom bekovi a Alonso by podľa všetkého nastúpil ako ľavý bek. Pre Xaviho ide o dilemu a musí nájsť optimálne riešenie, aby Blaugranas dokázali zastaviť Viniciusa, ktorého v poslednom El Clásicu bránil Ronald Araujo. Ten ale dnes nenastúpi.

Xavimu komplikuje plány aj slabá forma Gerarda Piquého, pretože si myslel, že Piqué má na to, aby hrával v základe spolu s Garcíom. Zápas proti Interu však ukázal opak. Ak by sa ale kapitán Barcelony predsalen ukázal na ihrisku aj dnes, Koundé by mohol nastúpiť na poste pravého beka bez problémov.

Menej pochybností je v strede poľa, kde Xavi opäť vsadí na Busquetsa, Gaviho a Pedriho. Vzhľadom na Viniciusa sa môže stať, že Xavi na pravú stranu pošle Gaviho, pretože je agresívnejší. Ďalšiu možnosť predstavuje Frenkie de Jong, ale je pravdepodobnejšie, že zostane na lavičke náhradníkov.

V ofenzíve majú istú účasť Lewandowski s Dembélém, zatiaľ čo Xavi musí vyriešiť, či tretím útočníkom bude Fati alebo Raphinha. Brazílčanovi nesedí ľavá strana, ale Dembélému sa taktiež hrá lepšie napravo. To by mohlo otvoriť dvere Fatimu na ľavé krídlo. Na svoju šancu čaká aj Ferran Torres.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

8 komentáre
2022-10-16 07:25:42
No viem si veľmi dobre predstaviť ako by vyzeral rýchlostný súboj Vini vs Roberto, už skôr by mohol byť na pravo Balde a Kounde s Garciom stoperi a naľavo podla mňa by mohol hrať Jordi a Busiho by dnes mohol nahradiť FDJ ale to je asi len sen môj
jirkam Premium
2022-10-16 09:22:03
Prohra po posledních odflakanych zápasu je jistá, pochopitelně si to nepřeji,ale realita nepustí