Katalánci prehrali dnešný zápas proti Realu Madrid a Xavi Hernández na tlačovej konferencii po zápase priznal, že jeho zverenci nekontrolujú zápasy a Real vyhral vďaka svojej vyspelosti, ktorá Barcelone chýba.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Máš dojem, že ste v priebehu zápasu nezareagovali?

"Myslím si, že v prvom polčase sme nehrali zle. Uzatvorili sme Real na vlastnej polovici a dominovali sme. Hľadali sme si voľný priestor v strede a ak sa to nepodarilo, tak sme prihrali loptu do strany. Myslím si, že sme mali možnosti. V druhom polčase sme inkasovali gól na 2:0 a striedania, ktoré sme uskutočnili, vniesli trochu agresivity do našej hry. Ak v tejto sezóne chceme vyhrávať takéto zápasy, musíme byť sebakritickí. Musíme pracovať na mentalite a dynamike hry. V druhej časti zápasu sme si vytvárali šance, ale to nestačilo. Dnes sme hrali proti vyspelejšiemu tímu, ktorý vedel, čo chce robiť. Real využil šance, ktoré si vytvoril. My nie. Musíme zlepšiť našu hru a zaviesť zmeny pred štvrtkom."

[Marta Ramon, RAC1] Čo malo podľa teba vplyv na túto prehru v lige? Čo ťa znepokojuje po zápase proti Realu?

"Nehrali sme na našej úrovni. Čelili sme jednému z najlepších tímov. Prvý gól nemôže padnúť len tak. V takýchto situáciách musíme faulovať. Real uskutočnil tri protiútoky, ktoré využil. Čo ma znepokojuje, je fakt, že si nevytvárame a nevyužívame šance. Ak vo futbale niekedy hráte zle, musíte využívať momenty. Musíme robiť viac. Sú to len tri body a v lige zostáva množstvo zápasov. V zápase musíme robiť viac, vytvárať si šance a predovšetkým lepšie súperiť."

[Laura Brugues, TV3] Čo musí mužstvo urobiť, aby mohlo lepšie súperiť a zmeniť negatívnu dynamiku?

"Musíme ukázať futbalovú vyspelosť. Toto je základ útokov. Toto sú naše chyby. Nekontrolujeme zápasy. Pri prvom góle sme mali faulovať. Pri druhom zavážila chyba v komunikácii. Musíme byť efektívnejší, vytvárať si 3-4 čisté šance na zápas. Musíme hrať lepšie, ale zároveň využívať naše šance."

[Adria Albets, Cadena SER] Mužstvo robí v dôležitých zápasoch chyby. V čom je problém, pretože v určitom zmysle ukazuješ na konkrétnych hráčov.

"Nikdy som neobviňoval hráčov. Nikdy v živote. Ja som zodpovedaný. Som kapitánom lode a bodka. Sú to aj moje chyby. Ide o chyby v hernom pláne, problémy s futbalovou vyspelosťou. Futbal je hra chýb. Vždy hovoríme, že ich musíme minimalizovať. V Madride sme sa museli zlepšiť, pretože sme hrali proti skvelému tímu, v ktorého kádri sú hráči, ktorí vyhrávali tituly. My sme v procese výstavby tímu. Musíme dozrieť, aby sme súperili s najlepšími."

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Čierny týždeň s dvojicou zlyhaní. Potrebuješ chvíľu na to, aby mužstvo povstalo, aby ste urobili tkz. reset a zmenili niektoré veci?

"Áno. Kľúčom je zmena dynamiky. Liga trvá dlho a sú momenty, keď hráte zle. A práve teraz je taká chvíľa. Ale musíme byť silní, veriť tímu, pokračovať v práci. Sú to len 3 body a my sa musíme sústrediť na štvrtkový zápas proti Villarrealu."

[Helena Condis, Cadena COPE] Prekvapilo ťa striedanie, ktoré predviedol Gavi? Alebo to bolo rozhodnutie, ktoré malo vplyv na hru tímu?

"Áno, bolo to pozitívne striedanie. Rovnako v prípade Ansu a Ferrana. Podarilo sa nám streliť gól na 2:1, ale bez dobrej hry by sme nedokázali vyrovnať. Mali sme svoje momenty, škoda, že sme ich nevyužili."

[Alejandro Segura, Radio Marca] Hovoril si o sile tímu. Myslíš si, že Real vyhral vďaka intenzite?

"Nie. Myslím si, že vďaka futbalovej zrelosti a schopnosti súperenia s najlepšími. Cítim, že sme zahrali horšie ako náš súper. Vyhrali preto, lebo vždy vedia, čo robiť a sú zrelším tímom ako my."

[Josep Capel, Radio Nacional] Aký je rozdiel v hre medzi začiatkom sezóny a súčasným stavom?

"Keď prehrávame, ľudia sa začínajú čudovať, prečo je to tak, prečo sa to deje a nie je to iné. Analyzujeme každý zápas, zlepšujeme rôzne veci, sme sebakritickí, aj štáb. Snažíme sa zlepšovať hru, aby som mohli hrávať na najvyššej úrovni, na akej sme boli do uplynulého týždňa."

zdroj: BarçaTV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

11 komentáre
Banana35 Premium
2022-10-16 20:45:46
A prave teraz je ta chvila...super poznatok, teraz ked je vsetko v p... mozeme zacat valcovat dediny a pisat PR clanky ze na jar ideme vyhrat uefu, ze uz hraci pochopili system DNA, potom pride Salzburg s 19r chlapcami a dostanes vyhazov
2022-10-16 20:50:04
Vravím si, či akurát nechýba strašne v tom Xaviho systéme Bernardo. S ním by sa predsa tie zápasy kontrolovali o niečo lepšie aj finálna hra pred súperovou bránkou by mala nejakú myšlienku a nie zase tá hádzana a pozemné prihrávky do prehustenej 16-nástky.