Tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti po výhre 3:1 v El Clásico priznal, že kľúčom k víťazstvu jeho tímu bola dobrá rozohrávka zozadu a tiež skvelá hra v defenzíve.

Lewandowski

"Bolo jasné, že Militão musel vyvíjať tlak na Lewandowskeho. Vďaka Kroosovi a Tchouaménimu sme dobre kontrolovali hráčov medzi líniami."

Zostava

"V predchádzajúcej sezóne som povedal, že niečo vymyslím... a v tomto zápase som sa snažil nevymýšľať a nasadiť hráčov na ich pozície. Musím pochváliť Modrića, ktorý bol v strede poľa veľkolepý."

Málo striedaní

"5 striedaní veľmi pomáha, ak máte na lavičke hráčov, ktorí si takisto zaslúžia hrať v základe, no nemôžete využiť všetkých. V zápase bolo potrebné dodať energiu stredu poľa vďaka Valverdemu a čakať, a ak by to nešlo, tak sme mali aj Rodryga a Camavingu."

V čom bol Real lepší?

"V prvom polčase sme boli lepší, energickejší. Dobre sme rozohrávali zozadu a dokázali sme brániť proti súperovi, ktorí vyvíja tlak vysoko. V tomto zápase to bolo kľúčové."

Valverde

"Kroos a Valverde hrali veľmi dobre, vzadu boli veľmi silní. Valverde hral tak, ako vždy. Zvyká si hrať na tejto pozícii. Strelil gól, má energiu a skvelý talent."

Plán

"Sú to len 3 body, ktoré berieme bezprostrednému rivalovi, ktorý má silný a široký káder. Sezóna je však veľmi dlhá. Sme spokojní s tým, ako sme odohrali zápas."

Tchouaméni

"Je mladý. Predovšetkým má veľkú osobnosť a má všetko na to, aby hral na tejto pozícii. Má veľkú kvalitu a k tomu charakter."

Nízky výsledok

"Tlačili sme až do konca. Nie je možné udržať intenzitu z prvého polčasu po celý čas. Idea bola taká, aby sme striedali skôr, ale kontrolovali sme zápas a nechcel som nič meniť. Vzadu sme veľmi netrpeli. Chceme vyhrávať a aj vysokým rozdielom."

Militão

"Požiadal som ho, aby bol agresívnejší ako Alaba a v tomto smere bol úžasný."

Laporta zašiel za rozhodcami

"Chápem všetko. Myslím si, že rozhodca prijal dobré rozhodnutia."

Koniec kariéry v prípade Kroosa

"Nech sa rozhodne akokoľvek, budeme šťastní."

Benzema

"Na tréningoch vyzeral oveľa lepšie. Ak zajtra vyhrá Zlatú loptu, tak mu pogratulujeme, pretože na tom máme aj my svoj podiel."

zdroj: marca.com
foto: twitter/realmadrid

Diskusia

2 komentáre
2022-10-16 21:37:48
Ancelotti odviedol svoju robotu na 100%, 3 body doma, hráči hrali na pol plynu. Keďže hrala Barcelona, tak príprava asi vyzerala tak, že chlapi, hrajte ako vždy, Militao znepríjemňuj život Lewovi a choďte sa domov vyspať.
2022-10-16 21:58:57
Ancelotti Xaviho dobře vyškolil no. Zvlášť po tom posledním el clasicu. Jinak jestli Kroos po sezoně fakt skončí, tak klobouk dolů, že fakt skončí na vrcholu. Dneska jeden z nejlepších hráčů a kdyby neukoncil repre kariéru dřív, tak by určitě jel i na mistrovství světa. Modric stejný případ, ale u neho to nevypadá, že by se chystal končit