FC Barcelona po reprezentačnej pauze prežíva veľmi náročné obdobie. Z kádra vypadlo kvôli zraneniam viacero dôležitých hráčov a ruka v ruke s mnohými absenciami sa následne dostavil aj herný úpadok a zlé výsledky. Výpadky postihli najmä defenzívu Kataláncov. Rekonvalescencia zranení v mužstve však napreduje a preto sa predpokladá, že Xavi bude mať čoskoro drvivú väčšinu hráčov znova k dispozícii.  

Najkrutejší osud postihol obranné rady Barcelony. V zlomovom zápase proti Interu Miláno (3-3), ktorý rozhodoval o ďalšom pôsobení Blaugranas v Lige Majstrov, chýbalo trénerovi hneď niekoľko kľúčových obrancov – Ronald Araujo, Jules Kounde, Hector Bellerín a Andreas Christensen. Okrem spomínaných stopérov a pravého obrancu postihlo zranenie aj záložníkov Frenkieho de Jonga a Francka Kessieho a vynútený oddych od futbalu musel praktizovať aj Memphis Depay. Kounde, De Jong a Kessie sú aktuálne našťastie znova k dispozícii. Denník SPORT prináša informácie o priebehu zotavovania zvyšných futbalistov katalánskeho klubu.

Bellerín a Depay:

Bývalý pravý obranca londýnskeho Arsenalu je vo finálnej fáze svojej rekonvalescencie, čomu nasvedčuje aj skutočnosť, že bol zapojený do tréningového režimu spoločne s tímom. Podľa najoptimistickejších prognóz by mohol byť Xavimu k dispozícii už na štvrtkový domáci zápas proti Villarrealu. Avšak pravdepodobnejším odhadom je, že trénerský štáb sa preventívne nebude s jeho návratom zbytočne náhliť a Bellerínove služby využije až v súboji s Athletic Club, ktorý sa odohrá v nedeľu. Návrat Hectora Bellerína bude znamenať konečne väčšiu flexibilitu na poste pravého obrancu.

Podobne ako Bellerín napreduje úspešne v zotavovaní aj Holanďan Memphis Depay. Svalové zranenie ho vyradilo z kádra, avšak v súčasnosti je veľmi blízko comebacku na futbalové trávniky. Predpokladá sa, že útočník by mal byť fit, podobne ako Bellerín, už počas nedeľňajšieho zápasu s Athletic Club. Ak by však náhodou Depay preventívne nezasiahol do diania už v zápase proti Bilbau, najneskôr by mal byť použiteľný v Lige Majstrov, kde sa budú Katalánci biť o body s Bayernom.

Christensen:

Dán si pri prehre v Miláne poranil členok, čím mužstvo Xaviho Hernandeza utrpelo ďalšiu stratu na poste stopéra. Na trávniku ho pravdepodobne uvidíme už v zápase proti Mníchovčanom, ktorý Barcelona odohrá 26. októbra, uvádza SPORT.        

Araujo:

Pre Culés bola azda najzdrvujúcejšou správa o zranení najlepšieho obrancu v mužstve Ronalda Arauja. Uruguajčanovo zranenie bolo spomedzi ostatných najvážnejšie a vyžadovalo si chirurgický zákrok. Prvotné prognózy predpovedali Araujovi najmenej 3 mesiace bez futbalu. Momentálne sú v jeho prípade jasné dve veci. Najmä úspešnosť chirurgického zákroku, vďaka čomu sa obranca úspešne zotavuje. Nad slnko jasné je však aj to, že FC Barcelona sa na jeho služby bude môcť spoľahnúť najskôr až po Majstrovstvách sveta v Katare.

SPORT píše, že Araujo sa usiluje o skorší návrat, ktorý by mu zaručil miestenku na svetovom šampionáte v drese Uruguaja. V tábore Blaugranas preto vznikajú oprávnené obavy. Klub nechce zopakovať scenár so Samuelom Umtitim, ktorý podobne kvôli majstrovstvám unáhlil proces rekonvalescencie.

zdroj: sport.es

foto: Shutterstock    

Diskusia

3 komentáre
Barco10 Premium
2022-10-18 19:47:37
Dufam ze depay dostane sanxu na kridle vsetci kridrlnici by mali dostat poriadnu sancu lebo ani jeden nejako nevynika
2022-10-19 05:49:06
Hejtři si můžou říkat, co chtějí, ale už se těším na návrat Bellerina i Depaye. Hlavně u Depaye očekávám, že pomůže rozhýbat ofenzívu průniky i střeli zpoza vápna. Samozřejmě to bude chvíli trvat než chytnou zápasový rytmus.