Katalánci dostali na frak od Bayernu Mníchov v ďalšom zápase, tentokrát 0:3 na Camp Nou. Barcelona nemala počas celého zápasu nárok na dobrý výsledok, pretože Nemci boli jednoznačne lepším tímom. Tak aj vyzerá hodnotenie.

Hodnotenie hráčov bolo zostavené podľa nasledovného kľúča -> do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: hodnotenie portálu thehardtackle.com a hodnotenie katalánskeho denníka Sport a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov s komentárom portálu thehardtackle.com.

Ter Stegen - 5,8

Počas zápasu sa zapotil a inkasoval nakoniec tri góly. Pod tlakom sa mu nedarilo ani rozohrávať na požadovanej úrovni. Pravdou však je, že mu vôbec nepomohol tím, no napriek tomu chytil niekoľko nebezpečných pokusov, vďaka čomu Barcelona neprehrala ešte vyšším rozdielom.

Bellerín - 4,8

Vôbec sa mu nedarilo v súbojoch proti rýchlym hráčom súpera. Pri dvoch góloch Bayernu bol pozične totálne mimo, umožnil Bayernu potiahnuť hru do stredu. Nedokázal ubrániť Daviesa ani Maneho.

Koundé - 4,9

Aj v prípade Koundého to nebol najlepší zápas, keďže mal problémy s Manem a Gnabrym. Napriek tomu sa mu podarilo zastaviť niekoľko nebezpečných šancí. Na druhej strane vyhral len 1 z 8 osobných súbojov.

Alonso - 5,3

Opäť si zahral na poste stopéra mimo svoju prirodzenú pozíciu, no ukázal, že pod tlakom sa rozsype. Prehral všetky svoje osobné súboje, v obrane nedokázal vypomôcť a chýbala mu rýchlosť.

Balde - 5,7

V priebehu zápasu sme videli momenty, kedy si poradil dobre a spôsobil problémy Mazraouimu či Gnabrymu. Ukázal svoj potenciál, no pri nábehoch vpred za sebou nechával voľný priestor.

Kessíe - 5,3

Bol neviditeľný až kým sa nestiahol hlbšie na post dvojitého pivota. Aj napriek tomu však podal podpriemerný výkon. Vyhral 5 z 10 súbojov, no bol pasívny v rozohrávke, keď prihrával len do strany.

Busquets - 5,2

V strede poľa sa proti Kimmichovi a Goretzkovi nevedel presadiť. V súčasnosti je potrebné položiť si otázku, či nie je vhodné, aby Busquets odišiel z Barcelony, pretože je absolútne zjavné, že nemá nohy na to, aby mohol naďalej hrávať na tej najvyššej úrovni.

De Jong - 5,3

Aj v prípade Frenkieho to nebol práve vydarený večer, ale na jeho obranu ukázal aj niekoľko nábehov dozadu, aby napravil chyby za Alonsa či Garcíu. Vedel hrať aj pod tlakom a nevyhýbal sa práci v obrane.

Dembélé - 5,6

Aj keď sa snažil, pokazil veľmi veľa. V niekoľkých prípadoch dostal loptu v dobrej pozícii, ale zradilo ho rozhodovanie. Hoci si s ním Davies nevedel poradiť, Francúz nemal na dianie na ihrisku veľký vplyv, pretože šance, ktoré si vytvoril, sám aj pokazil.

Lewandowski - 5,6

Katalánci mu nedokázali vytvoriť žiadnu príležitosť. O loptu musel bojovať, musel sa sťahovať hlbšie do stredu ihriska, no bol ďaleko od brány súpera. Jeho bývalý tím ho vymazal a Poliak nezaznamenal ani jednu strelu na bránu.

Pedri - 5,7

Veľkou taktickou chybou zo stany Xaviho bolo poslať Pedriho na krídlo, pretože zjavne mal problémy niečo vytvoriť. Aj napriek tomu patril medzi lepších hráčov Blaugranas. Ukázal niekoľko pekných prihrávok, ale určite by sa mu viac darilo v strede poľa.

Náhradníci

58' Ferran Torres - 6

Xavi sa pokúsil o ofenzívnejší prístup, keď Torres nahradil Busquetsa. Veľmi dobre kombinoval so spoluhráčmi a vytvoril aj niekoľko príležitostí, no bez výsledku. Vo všeobecnosti však podal slušný výkon.

58' Raphinha - 5,8

Snažil sa vniesť nejaký impulz do hry na pravom krídle, ale Bayern mal všetko pod kontrolou.

67' Éric García - 5,4

García naskočil do diania v druhom polčase, ale veľmi sa mu nedarilo.

67' Ansu Fati - 5,9

Fati mal určitý vplyv na hru vo finálnej tretine, ale na druhej strane mal nastúpiť od začiatku.

82' Pablo Torre - 5,8

Odohral málo na to, aby mohol získať nejaké hodnotenie.

zdroj: sport.es whoscored.com sofascore.com thehardtackle.com forcabarca.sk
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

13 komentáre
2022-10-27 17:52:04
Bellerin by měl mít tak 2, Alonso max 3.
2022-10-27 19:15:58
Aj trener si zasluzi hodnotenie. Za mna nizske.