Útočník FC Barcelona a Brazílie Raphinha sa zúčastnil tlačovej konferencie pred začiatkom bojov Canarinhos na Majstrovstvách sveta v Katare.

"Pravdu povediac, už máme pripravených 10 tancov na každý zápas, jeden na prvý, na druhý, tretí... Ak strelíme viac ako 10 gólov, musíme začať niečo nové."

"Hráči s najväčšími skúsenosťami nám dodávajú sebavedomie a pokoj a vďaka ním sme pokojní, že robíme to, čo dokážeme. Necítime, aby sme boli pod tlakom - nefungovalo by to. Musíme byť sami sebou. Atmosféra je priaznivá, ľudia žartujú, pýtajú si rady..."

"Všetci chcú hrať. Nemôžem hovoriť priveľmi o tom, aký máme zámer hrať, pretože Tite chce, aby to zostalo za zatvorenými dverami. Máme množstvo variantov, rýchlosť s Viniciusom, Martinellim... S Viniciusom máme viac rýchlosti a priamočiarosti v útoku a s Paquetom viac kontroly a generujeme väčšie nebezpečenstvo v záložnej formácii. Brazíliu vždy charakterizovalo ofenzívne nastavenie bez ohľadu na to, kto hrá. Sme ofenzívne mužstvo. Ak máme viac hráčov vpredu, veľmi nám to pomáha kvôli našej DNA."

"Každý zápas si vyžaduje niečo iné. Dôležité je, aby každý videl, akú úlohu má zohrávať v danom zápase. Ja, ako útočník, preferujem ofenzívne mužstvo."

zdroj: EFE
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.