Súd v Madride pozastavil účinnosť trestu Roberta Lewandowskeho a Poliak si tým pádom môže zahrať už proti Espanyolu, čo sa zajtrajšiemu súperovi FC Barcelona veľmi nepáči. Los Pericos dokonca vydali oficiálne vyhlásenie, v ktorom neskrývajú svoje rozhorčenie nad vzniknutou situáciou.

"RCD Espanyol považuje za mimoriadne, že 24 hodín pred zápasom proti FC Barcelona, po zamietnutí rôznymi orgánmi, ktoré sú príslušné na riešenie tohto prípadu (Súťažný výbor, Odvolacia Komisia a Športový arbitrážny súd), bolo uplatnené preventívne opatrenie v súvislosti s predtým uloženou sankciou proti hráčovi Barcelony Robertovi Lewandowskemu.

V tomto bode sme ako nepriamo zainteresovaná strana mali prístup k tomuto rozhodnutiu až po vyžiadaní od rôznych orgánov, a nie preto, že nám bolo oznámené tak, ako to vyžadujú procesné pravidlá.

Hodnotíme, že neboli splnené požiadavky odôvodňujúce uplatnenie preventívneho opatrenia. Obzvlášť ťažko sa obhajuje dojem dobrého práva, pretože existujú dva rôzne typy sankcií, tri nepriaznivé správne rozhodnutia a jeden arbitrážny akt s prezumpciou pravdy, ktoré trest umocňujú.

Zároveň sa hovorí o nenapraviteľnej škode FC Barcelona, ​​bez posúdenia nenapraviteľnej škody v prípade jej rivalov a súťaže, bez možnosti akéhokoľvek odvolania.

Klub verí, že toto rozhodnutie na poslednú chvíľu úplne podmieňuje tento zápasový deň, ktorý sa začal včera, ako aj prípravu mužstva na tento zápas. Espanyol chápe, že je to škodlivé a nespravodlivé vzhľadom na precedensy v iných kluboch.

Treba pripomenúť, že Espanyol počas celej sezóny čelil podobným situáciám, keď bolo podané odvolanie v prípade suspendácie jeho hráčov a zodpovedná komisia ani v jednom prípade nezasadla do týždňa, aby posúdila odvolenie podané klubom. Analyzujeme fakty a budeme brániť naše záujmy všetkými dostupnými prostriedkami.

Napriek tejto nespravodlivosti a bezprecedentnému rozhodnutiu v súťaži bude náš tím zajtra bojovať na 110%, aby odpovedal na dôveru našich fanúšikov."

V rozhovore pre rádio La Grada ostro reagoval aj viceprezident Espanyolu Joan Collet: "Neviem, či skončím vo väzení, ale treba to týmto ľuďom objasniť. To, čo sa momentálne deje vo futbale, je naozaj hanba. Pomáha sa vždy tým istým klubom. Tu v Katalánsku sme vyrastali s tým, že sme počúvali, že Barcelona je klub, ktorý najviac ovplyvňujú inštitúcie, rozhodcovia... Uvidíme, čo povedia teraz. Vo federácii sú rovnako zaskočení ako my. Keď sa prípad dostane na súd týmto spôsobom, nedá sa povedať, kedy možno očakávať rozsudok. Môže to trvať mesiace. Takéto záležitosti vždy provokujú tie isté kluby v ich prospech. Už v minulej sezóne sa prvý zápas Xaviho rozhodol po pochybnej penalte. Ja, a všetci z vedenia, by sme nepristúpili k zápasu na protest. Ale nemôžem ostatným hovoriť, čo majú robiť."

zdroj: espanyol
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

8 komentáre
2022-12-30 20:00:12
Mel si to odsedet uz ted a byl by pokoj ... at se to nekomu libi nebo ne, ruplo mu v bedne, coz bylo videt, tak proc se kolem toho dela takovy halo ...
2022-12-30 20:26:31
Červenú kartu si mal určite odsedieť, tam predsa nie je žiadnych pochýb a pravidlá hovoria predsa jasne.