O prípade Daniho Alvesa sa takmer denne objavujú nové informácie. Mimoriadne aktívny je v tomto smere katalánsky denník El Periódico, ktorý sa dostal k dokumentom nariaďujúcim zadržanie Daniho Alvesa. Iné médiá poukazujú na to, pobyt vo väzení môže futbalistu zruinovať aj finančne.

Novinári denníka El Periódico oznámili, že sudkyňa Anna Marin, ktorá rozhodla o ponechaní Daniho Alvesa vo väzení až do súdneho procesu, v odôvodnení rozhodnutia napísala, že "existuje viac než dosť indícií na to, aby sa dospelo k záveru, že v noci 31. decembra došlo na diskotéke Sutton v Barcelone k znásilneniu a že podozrivým je páchateľ". Prípad nevyzerá pre Brazílčana dobre, ale sudca tiež zdôraznil, že konanie sa ešte len začalo a v tejto chvíli nie je nič isté.

Alvesov právnik Cristobal Martell už podal odvolanie proti rozhodnutiu o zatknutí. Domnieva sa, že policajné vyšetrovanie bolo "neobjektívne", a tiež poukazuje na to, že niektoré prvky dôkazov "nie sú také zjavné, rozhodujúce a zničujúce, ako zaujato predpokladá protokol sudcu, ktorý prijíma rozhodnutie takmer nekritickým a nie veľmi starostlivým spôsobom". Martell sa domnieva, že nahrávky z diskotéky spochybňujú niektoré tvrdenia obete počas výpovede, ktoré sudca označil za dôveryhodné. Obhajca tvrdí, že tieto výpovede sú "nekonzistentné z dôvodu ich nepresnosti" a "radikálne odporujú" verzii obete.


KLIKNI SEM a vyber si svoje tričko!

Nevieme, čo je na priebehu udalostí pravdivé, ale môžeme si byť istí, že Alves má teraz veľké problémy. Niektoré médiá uvádzajú, že jeho manželka žiada o rozvod, hoci ona sama to verejne nepriznala. Futbalistu tento prípad zasiahol aj po finančnej stránke. Klub Pumas sa nielenže rozhodol ukončiť jeho zmluvu, ale dokonca požaduje odškodné vo výške približne 4,5 milióna eur, pričom sa odvoláva na klauzulu, ktorá stanovuje trest pre hráča v prípade dopingu alebo iného verejného škandálu alebo spáchania trestného činu. Alves už vraj túto informáciu dostal prostredníctvom svojho právnika. Okrem toho denník Ara uvádza, že dvaja z troch obchodných partnerov Alvesa už pozastavili zmluvu a jeden ju jednostranne zrušil. Alves mal od nich dostávať 30 000 až 50 000 eur štvrťročne za reklamu a obrazové práva.

Podľa denníka La Sexta sa dnes uskutoční dôležité pojednávanie, na ktorom bude vypovedať osem svedkov - priateľ a bratranec obete, Alvesov priateľ a zamestnanci diskotéky.

zdroj: El Periodico Ara
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-02-03 10:46:48
Ta sudkyňa tomu nerozumie. Psychológ z tejto stránky už rozhodol , že znásilnenie nemôže trvať 15 minút.,,Škoda že tam nemajú Žilinku ten by to vzal na vedomie a vďaka 363-ke by si Dany už užíval slobodu."
Hviezda 2023-02-03 10:49:55
Kto na futbalovej stranke rozobera slovensku politiku, tak naozaj nevie co od dobroty?
RoAd 2023-02-03 11:20:36
V každom prípade je dosť neštandardné, aby sa sudkyňa takto vyjadrovala v čase, keď súdny proces ešte len prebieha. Povedal by som, že je to prinajmenšom neetické a neprofesionálne. I keď to možno španielsky zákon dovoľuje. No podľa mňa sa tak vyjadruje lebo v prvom rade reaguje ako žena, a nie ako sudkyňa. Preto tá neprofesionalita.
stockey 2023-02-03 11:27:47
Vyjadruje sa v odovodneni rozhodnutia. Ako na to ze si z pravnickej rodiny tak toto by ti mohlo byt zname ze sudcovia odovodnenia musia pisat :) Ale je jednoduchsie to hodit na pohlavie ze ano. Keby to bol muz tak nic take ta nenapadne
RoAd 2023-02-03 11:45:04
Po prvé,, neber si moju rodinu do huby. Čo ťa nevychovali rodičia? Po druhé, "Existuje viac než dosť indícií na to, aby sa dospelo k záveru, že v noci 31. decembra došlo na diskotéke Sutton v Barcelone k znásilneniu a že podozrivým je páchateľ". ---> Ona nemá čo komentovať ZÁVER v čase, keď existuje len podozrenie a je jej povinnosťou byť objektívna počas celého procesu, až dokonca. Ak toto nevieš a ani nedokážeš pochopiť, tak si zaslúžiš iba ľútosť.
stockey 2023-02-03 12:00:51
O tvoju lutost nestojim, tvoju rodinu neurazam, sam sa tu chvalis ze si z pravnickej rodiny. Tak, teraz verim ze sme si vysvetlili chapanie textu. A este si skus vysvetlit co znamena existuje viac nez dost indicii. Ci to je podla teba zaver. Je to jej povinnost vysvetlit v odovodneni preco sa rozhodla tak ako sa rozhodla, vid napr tu: https://viaiuris.sk/...
RoAd 2023-02-03 12:08:52
Ja som sa nechválil, ja som to len raz spomenul. To sa len tvoj komplex menejcennosti ozval. A posledný krát: slová ako "indície" a "podozrenie" môže v tomto štádiu použiť, ale nie slovo "záver". Lebo je príliš skoro na to a znie to neprofesionálne a neobjektívne.
Hviezda 2023-02-03 12:16:55
Zapojim sa ako neodbornik na sudne procesy, ale ako pozorovatel len pri barcelonskych hracov mam pocit, ze spanielsky pravny system je nasim pomerom velmi vzdialeny, takze zbytocne riesite?
RoAd 2023-02-03 12:28:42
Určite je vzdialený, veď právne systémy sa vždy líšia. Občas aj veľmi. Len sa čudujem, že jej také slovo prejde (v Španielsku). I keď tento preklad nemusí vôbec byť presný, a potom debatujeme zbytočne.
RoAd 2023-02-03 12:32:14
Ešte podotknem, že nikto z vás by nebol nadšený, keby vás z niečoho obvinili a sudkyňa by hneď začala spomínať 'závery". Každý profesionál sa musí opatrne vyjadrovať, hlavne sudca, ktorý musí znieť nestranne. A byť nestranný, samozrejme.
stockey 2023-02-03 13:54:21
nemam mat preco komplex menejcennosti, ja sa neskryvam za cudzie vzdelanie. Mozno si si len nevsimol ze ten zaver sa netyka finalneho rozsudku ale toho ci ostane vo vazbe. Je tam len uryvok celeho odovodnenia a ty aj napriek tomu aby si vedel zvysok este obvinis sudkynu ze to rozhodnutie je ovplyvnene jej pohlavim.
MasCuleSiCule 2023-02-03 14:24:29
ani u nás sa 363ka neujde každému, musíš mať dobré mafiánske konekcie na niekoho zo Smeru alebo Smer odiny.. v tomto prípade je Dany bohužiaľ iba obyčajný futbalista...
RoAd 2023-02-03 14:46:44
Ked som spominal fakt, ze mám právnikov v rodine, bolo to preto, aby som naznačil, že základným princípom rozumiem. Netvrdil som, že som sám právnik. A ja sa za úspechom a vzdelanim iných neskrývam, mám ho totižto viac než dosť. Nebudem hovoriť, v akej branži, ale prezradím, že pracujem na medzinárodnej a vysokej úrovni.
futbal 2023-02-03 15:14:25
Road, dosť si už strápnil pri prvých článkoch o tejto kauze....že ťa to ešte baví sa k tomu vyjadrovať :D
plcd 2023-02-03 17:58:38
A nastúpil "madridský sudca" .
2023-02-03 13:51:24
Ja som trestny advokat a v rozhodnutiach o vzati do vazby je celkom bezne ze sudca pouzije slovne spojenie "dostatocne odovodneny zaver" a tyka sa to len dovodov vazby alebo ze sud dospel ku zaveru ze sa skutok mohol stat tak akobopisuje poškodený nakolko jeho vypoved povazuje za doveryhodnu. No je to stale len ku dovodom vazby, z toho co zverejnili noviny im to stoji dodt na vode. No to nemusi byt vsetko co zatial bolo zverejnene.
Rasto Premium
2023-02-03 14:35:29
"... že podozrivým je páchateľ". ?Najprv je páchateľom a až potom podozrivým? Pekná kravina. Alebo zlý preklad.
2023-02-03 15:33:37
Za mňa sa teda sudca nevyrovnal s argumentmi Roada, takže ja by som daniho pustil