Člen vedenia Bayernu Mníchov Karl-Heinz Rummenigge sa v rozhovore pre Correire dello Sport vyjadril ku škandálu okolo platieb Barcelony Enriquezovi Negreirovi a tiež sa vyjadril k Supelige a finančnej dominancii Premier League.

Aféra Barça-Negreira

"Verte mi, že som sa smial, keď som si prečítal túto správu. Ale neprekvapuje ma to: vždy, keď sme hrali v Španielsku, mal som zvláštny pocit. Sú to neprijateľné veci, ktoré sa netýkajú len domácich zápasov. Aj otázku rozhodcov treba brať veľmi vážne. A to s rešpektom."

Superliga

"Nie je náhoda, že s touto myšlienkou prišli tri kluby s obrovskými problémami s likviditou. Ich cieľom bolo rýchlo získať značné príjmy. Teraz sa návrh Superligy rozrástol z 20 na 80 tímov, ale futbal by takýto radikálny prevrat nevydržal. Namiesto toho sa musí zmeniť, a to rýchlo, finančné fair play, ktoré sa bude musieť sprísniť. Kluby sú pod neustálym tlakom fanúšikov a médií, aby utrácali, utrácali a utrácali. Futbal je však jediným odvetvím, ktoré je čisto stratové."

Premier League

"Dnes je jedinou živou súťažou Premier League. Anglicko míňa astronomické sumy nerozumným a iracionálnym spôsobom. Ostatné krajiny sa naďalej zmietajú vo finančných útrapách a škandáloch, ale stále sa im darí prinášať domov trofeje. To znamená, že Angličania robia šialené chyby, ich trh sa vymkol spod kontroly."

zdroj: as.com
foto: twitter

Diskusia

8 komentáre
2023-02-22 12:40:57
Nemám rád keď sa vyjadrujú ľudia čo majú toho dosť na rováši tam nech sa stará o svoje dane aby nemusel ísť zase pred súd
2023-02-22 12:56:09
To je kkt tvl :D :D