Luis Rubiales, prezident Španielskej kráľovskej futbalovej federácie, sa v súčasnosti nachádza v Kigali (Rwanda) na kongrese FIFA a na znovuzvolení Gianniho Infantina za šéfa medzinárodnej futbalovej organizácie poskytol rozhovor pre denník Marca, v ktorom hovoril o súčasnom vývoji vo futbale.

Federácia už oficiálne podnikla právne kroky v kauze Negreira.

"Hovorili sme o tom od prvého momentu. Uskutočnila sa tlačová konferencia, na ktorej sme informovali verejnosť. Je dôležité, aby sa vedelo, že federácia má v úmysle ísť až do konca, na maximum. Kolektív rozhodcov má na tomto prístupe najväčší záujem. Správa už bola zaslaná UEFA, CSD, Barcelone, CTA. Je to veľmi nepríjemná situácia. Keď sme prišli na federáciu, prijali sme niekoľko rozhodnutí a prvým bolo zmeniť systém, ktorý bol zavedený v CTA. To je minulosť, ktorá na nás doľahla."

Fanúšikovia sa ponáhľajú.

"My sa ponáhľame, ale musíme si uvedomiť, že spravodlivosť potrebuje čas. Musíme sa postarať o to, aby atmosféra, ktorá sa vytvorila, nebola taká napätá. Aféra Negreira by sa nemala miešať so súčasným systémom rozhodcov. Musíme prejaviť zodpovednosť a zabezpečiť, aby sa futbal vrátil k športu, ktorý robí ľudí šťastnými, vyvoláva vášeň, lásku a, samozrejme, športovú nenávisť."

Príliš veľa útokov na rozhodcov, mnohé z nich po chybách, ale teraz sú obviňovaní za všetko.

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.