Novinár madridského denníka AS Javi Miguel, ktorý má blízko k Xavimu, poskytol mimoriadne zaujímavý rozhovor pre Kanał Sportowy. Španiel okrem iného oznámil vymenovanie Roberta Lewandowského za jedného z kapitánov tímu v budúcej sezóne a vyjadril sa aj ku Gaviho stravovacím návykom. Miguel tiež uviedol, že pred Xaviho návratom v šatni Barcelony prakticky neexistovali žiadne pravidlá.

Povedz nám, ako si si dokázal vypracovať tak blízky vzťah s Xavim? Ako a kedy ste sa spoznali?

"Bolo to v roku 1997, keď ešte hral v juniorke Barcelony. Povedali mi, že je tam hráč, ktorý vyniká, a tak som sa naňho išiel pozrieť na Miniestadi, pretože tam vtedy hrávali. Videl som, že má v sebe niečo výnimočné. Van Gaal ho náhodou povolal do prvého tímu a ja som vtedy pracoval v Barcelone a písal pre Sport. Potom ma poverili, aby som o ňom napísal veľkú reportáž. Odvtedy som začal nadväzovať priateľstvo nielen so samotným futbalistom, ale aj s celým jeho okolím. S jeho rodičmi, s jeho bratmi, ktorí sú rovnako pobláznení do futbalu. Jeho brat Óscar je teraz jeho asistentom v Barcelone. Takto sa začal tento vzťah a pokračuje to stále. Teraz je rok 2023, takže je to už viac ako 20 rokov."

Máš tie najlepšie informácie. Koľkokrát týždenne sa rozprávaš s Xavim?

"Každý deň... 2, 3, 4-krát týždenne si vymieňame správy na Whatsapp. Pravidelne sa rozprávame o tom, čo sa deje, ale hlavne takýmto spôsobom. Aj prostredníctvom ľudí z jeho okolia, máme veľmi dobrý vzťah a komunikáciu. Ale ak je to len on, je to väčšinou Whatsapp."

Aký je Xaviho názor na Lewandowskeho?

Tento článok je exkluzívny obsah ForcaBarca

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
Rasto Premium
2023-03-19 07:56:57
Super rozhovor.
2023-03-19 10:14:19
Možná proto je Gavi tak naspeedovanej..z toho cukru v Coca cole pak líta jak čert 😆.. každopádně bych tento junk food omezil, nehledě na to co to dělá s tělem
Nalim 2023-03-19 11:47:45
Nech si pije čo chce, len nech si zavazuje šnôrky na kopačkách
2023-03-19 11:56:19
Bude mať hnilé zuby