Barcelona pokračuje ve vedoucí pozici, nicméně poslední utkání jsou pro Blaugranas varováním a signálem výpadku formy. Zápas s Getafe tak nabídl další bezrankovou remízu v rámci španělské ligy, což se Barceloně stalo naposledy v 90. letech. Rychlý přehled dalších nejzajímavějších statistik najdete níže.

Hned v úvodu zápasu po 82 sekundách hry uviděl žlutou kartu Gavi. Jedná se o druhé nejrychlejší potrestání hráče Barcelony v LaLize za posledních 10 let. Rychleji bylo žluté napomentují uděleno jen Luisi Suárezovi 2. prosince 2017 v zápase proti Celtě Vigo. Uruguayec dostal kartu už po 57 sekundách.

Sergi Roberto musel ze zápasu odstoupit už po 17 minutách kvůli zdravotním problémům. Na jeho místo se trenéři rozhodli nasadit Érika Garcíu, který jako pravý obránce nastoupil podruhé během svého barcelonského angažmá. Poprvé se tak stalo v loňské sezóně 2021/22 v 15. ligovém kole v utkání proti Villarrealu. Barcelona tehdy na Estadio de la Cerámica vyhrála 3:1.

Barcelona se neprosadila už 290 minut (4 hodiny a 50 minut). Poslední gól Barcelony vsítil Ferran Torres, a to v utkání proti Elche, které Barcelona zvládla poměrem 4:0. Xaviho svěřence v současné době trápí horší střelecká forma, což dokazuje právě i třetí utkání po sobě bez vstřeleného gólu. To se stalo poprvé od roku 2008, kdy byl na lavičce Frank Rijkaard. Nejhorším počinem v tomto směru jsou čtyři zápasy bez gólu.

Hosté mohli ve druhé půli jít do vedení, kdyby proměnili alespoň jeden ze slibných přímých kopů. Jenže ani Raphinha, ani Pablo Torre v této disciplíně nijak nezazářili. Poslední gól z přímáku tak má na kontě stále Leo Messi ze zápasu proti Valencii na Mestalle 2. května 2021.

Ansu Fati naskočil do zápasu ve druhém poločase, ale ani on s remízovým výsledkem nic nesvedl. Těšit ho může alespoň fakt, že odehrál 100. zápas za Barcelonu. Zatímco před svým zraněním nastřílel v 52 zápaesch 18 branek, po zranění má za 48 zápasů zásahů jen 8.

Poprvé po 15 letech zaznamenala Barcelona dvě bezbrankové remízy v řadě po sobě. Naposledy se tak stalo v roce 2008, kdy skončily nerozhodně zápasy proti Espanyolu Barcelona a Manchesteru United. V rámci jednoho ročníku španělské Primera División se tak událo v roce 1993.

Zároveň Katalánci udrželi další čisté konto. Barcelona je tak prvním týmem v historii soutěže, který za 29 kol obdržel méně než 10 gólů.