Přestupový cíl Barcelony Vitor Roque opět dokázal, proč je o něj mezi velkokluby taková tlačenice. Ve čtvrtečním zápase Copa do Brasil výrazně pomohl svému týmu k otočení prvního osmifinálového zápasu.

Vitor Roque a jeho Athletico Paranaense se dostávají do pořádné fazóny, když si připsali páté vítězství po sobě. A to ne ledajakým způsobem. Ve čtvrtečním utkání prvního osmifinálového duelu Copa de Brasil prohrávali proti Botafogu po poločase už 0:2, vše ale zvrátili ve druhé půli. I díky skvělému výkonu Roqueho zápas otočili a zvítězili 3:2. Domácí k remontadě nastartoval v 56. minutě právě barcelonský přestupový cíl, na kterého za šest minut navázal Vitor Bueno. Vítěznou branku pak přidala bývalá opora Mancesteru City Fernadinho.

Tigrinho, jak se Roquemu přezdívá, tak patří nejen mezi hráče základní sestavy, ale zároveň mezi klíčové hráče svého týmu. Stále teprve 18letý útočník je podle jeho trenéra Paula Turry „nejlepším útočníkem, který je v Brazílii k mání.” Pro Athletico Paranaense se jedná již o osmou remontadu v tomto kalendářním roce, což jen dokládá, v jaké skvělé formě tým z Curitiby je. Po výhrách nad Flamengem, Internacionalem Porto Alegre a derby proti Coritibě se usadili na pátem místě ligové tabulky, se ztrátou pouhých tří bodů na vedoucí Botafogo. V Copa Libertadores, obdobě evropské Ligy mistrů, po výhře 2:1 nad Libertad in Asunción zase vedou svou skupinu.

Důležitý podíl na tom má právě Roque, o kterého se Barcelona dlouhodobě zajímá. Za 18 utkání nasbíral 8 gólů a 4 asistence. Započítat pak lze také debut za brazilskou reprezentaci a úspěšnou účast na jihomamerickém mistrovství do 20 let, což gólový účet navyšuje o dalších 6 branek (v celkem 29 utkáních).

zdroj: sport.es, transfermarkt.com, youtube.com

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.