Prezident La Ligy Javier Tebas dnes odpovedal na otázky novinárov na tlačovej konferencii pri príležitosti boja proti rasizmu po tom, čo sa stalo na Estadio Mestalla počas zápasu Valencie s Realom Madrid.

"Môj vzťah s Viníciusom je dobrý. V roku 2021, po jeho slabej sezóne, sa ma na prezentácii pre sponzora spýtali, kto by mohol nahradiť Messiho. Odpovedal som, že Vinícius. Je to iný hráč, s neštandardným štýlom hry. Som presvedčený, že v budúcnosti získa Zlatú loptu. Hovorím to preto, lebo si myslím, že je veľmi dôležitým prínosom pre Real Madrid a španielsky futbal. V La Lige už dlhé roky bojujeme proti rasizmu, homofóbii a všetkým druhom urážok."

"Vinícius je obeťou urážok, pretože je to skvelý hráč. Veľkí hráči ako Cristiano Ronaldo a Messi boli najčastejšie urážaní. V jednom prípade išlo o homofóbne hlasy a v druhom o mentálne postihnutie."

"Vinícius bude budúcim víťazom Zlatej lopty. Je veľmi dôležitým prínosom pre Real Madrid a jeho národný tím."

"Protokol je postup, ktorý musia dodržiavať športové orgány, ktorými sú rozhodcovia. Ten súčasný je v poriadku. V Španielsku neexistuje sankcia odobratia bodov ako v Anglicku. Bolo by dobré zamyslieť sa nad týmto opatrením. Zajtra pošleme oznámenie, v ktorom požiadame o úpravu zákona z roku 2007 a o ďalšie právomoci. Skúmame tiež možnosť zavedenia veľmi inovatívnych sankčných opatrení."

"Opakujem, nie sme rasisti. Vždy musíme urobiť viac, aby sme to vyriešili. Dokonalosť musí byť samozrejmosťou a musí sa v tejto veci dosiahnuť."

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
8JK8 Premium
2023-05-25 21:37:30
Prvá polovica vyjadrenia o tom že aj ostatných sme urážali a zvládali to druhá zase o tom že málo mu j*be a chcel by aj on chcel šaškovať s bodmy ako v taliansku......
xdiko 2023-05-25 22:03:15
Stačila by mi sankcia odvolanie prezidenta LL pre demenciu a neschopnosť, nie mu dávať do rúk väčšiu moc a nástroj na vidieranie klubov.
Marian Premium
2023-05-25 22:07:17
Teraz Tebas priznal jeden fakt. Keď urážali Cristiana a Lea, nič sa nedialo, lebo sú bieli.
Keď urážajú Viniciusa, je to rasizmus, lebo je čierny.
Takto to funguje.
drussbarb 2023-05-25 22:18:51
Proboha, ty jsi fakt premium
quentin Premium 2023-05-25 23:56:18
Drussbarb, verím tomu, že Marian to myslel tak, že keď si viacmenej biely a padajú na Teba urážky, tak j.b.me na to. Ale ak si čierny, navyše veľkohubý (tým myslím, že furt p.čuješ a behá Ti huba), tak to treba chrániť. V PL by Vini z fleku za inzultácie ku rozhodcom videl karty a klub by ho trestal tiež. Provokuje, je fakt hulvát a už aj zákerne sa prejavil. Nebyť Papa Peréza a istých ľudí, mal by kariet toľko, že by hral pol sezóny. Je to debil.
TOKYO 2023-05-26 06:22:55
@Marian máš úplnú pravdu a @quentin s tebou tiež súhlasím. Vinícius sa nedokáže ovládať a správa sa neprofesionálne. Kvalitný futbalista ale nesympatický a človek.
drussbarb 2023-05-26 06:24:28
On je nesympatický šmejd, ale debata je jinde. Kdo to nechce nebo neumí pochopit, tak nepochopí